کاریکاتوریست کبک زندگی لئونارد کوهن را سیاه و سفید ردیابی می کند

اندکی پس از مرگ لئونارد کوهن در نوامبر 2016 ، کاریکاتوریست کبک فیلیپ ژیرارد ایده ای پیدا کرد.

ژیرارد ، ساکن شهر کبک که بیش از دوازده رمان گرافیکی و کتاب طنز منتشر کرده است ، احساس کرد که یک داستان عالی در مورد زندگی یکی از محبوب ترین هنرمندان استان وجود دارد ، اما او تصور کرد که شخص دیگری او را کتک می زند مشت ، و شاید حتی کار بهتری انجام دهد ، بنابراین او مانع شد.

ژیرارد به رادیو کانادا گفت: “اما من نمی توانستم دیگر به آن فکر نکنم و می خواستم مونترال را ترسیم کنم. سپس یک آهنگ لئونارد کوهن را از رادیو شنیدم و با خودم گفتم که مجبورم دور این ایده را دور بزنم.”

در واقع ، چنین رمان گرافیکی بر اساس زندگی کوهن ظاهر نشد ، و بنابراین ژیرارد با شروع کار در مورد آنچه لئونارد کوهن: روی یک سیم.

این کتاب قرار است در مارس 2021 توسط ناشر بلژیکی کاسترمن به زبان فرانسه منتشر شود. نسخه انگلیسی آن از طریق ناشر مونترال Drawn & Quarterly در نوامبر 2021 در دسترس خواهد بود.

ژیرارد گفت که او می خواست این پروژه نه تنها برای کوهن بلکه برای مونترال و هنرمندانی که شکل می گیرد قصیده باشد.

جلد کتاب کوهن را نشان می دهد که از طریق Golden Square Mile عبور می کند ، یک کیف گیتار به همراه دارد و یک سیگار را پف می کند.

“ژیرارد” گفت: “او از یک کنسرت برمی گردد. او در حال عبور از کنار بن دلی است – یک رستوران مهم برای مونترال و لئونارد کوهن. روی گیتار او تصاویر تصویری وجود دارد که به عنوان چشمک برای مضامین کتاب است.”

“این لئونارد کوهن است که در پایان روز کار خود ، احتمالاً شب ، مانند هر مونترالر کار دیگری به خانه می رود ، نه در لیموزین یا هلی کوپتر ، بلکه با پای پیاده ، در خیابان های شهر خود قدم می زند.”

خداحافظی رسمی لئونارد کوهن توسط نخست وزیر جاستین ترودو انجام شد و شبی پر از نوازندگان از سراسر جهان را به ادای احترام به افسانه موسیقی کانادا آغاز کرد. 3:27

ژیرارد گفت که او این را به عنوان اولین قسمت از مجموعه ای که شامل حکایت های بیوگرافی از دوره های مختلف زندگی کوهن است ، تصور می کند.

این کتاب با بازتاب موفقیت ها و ماجراهای او در آخرین شب زندگی او با کوهن در لس آنجلس آغاز می شود.

ژیرارد که یکی از طرفداران کارهای کوهن بود ، گفت که آلبوم 1992 را گوش داده است آینده “حداقل 1000 بار”.

با توجه به وسعت زندگی کوهن ، ژیرارد باید در قسمت هایی که می خواست در کتاب ضبط کند ، انتخابی باشد.

لئونارد کوهن: ققنوس

وی توضیح داد که کار خود را با طراحی یک ستاره داوود و اختصاص دادن هر نقطه به عنوان یک دهه از زندگی کوهن آغاز کرد.

ژیرارد گفت: “و برای هر دهه من یک آهنگ ، یک زن و یک مورد را انتخاب می کردم.”

وی افزود که لحظاتی را که انتخاب کرده است در رمان گرافیکی قرار دهد ، به یک موضوع اصلی تبدیل می شود.

“لئونارد کوهن مردی است که حداقل 10 بار در زندگی خود مرده اعلام شده است ، اما هر بار از خاکستر برمی خیزد. او بسیار مقاوم بود و می توانست خود را دوباره اختراع کند. بنابراین من تصمیم گرفتم در مورد لئونارد کوهن صحبت کنم: ققنوس ، کسی که همیشه به عقب باز می گردد ، حتی وقتی که روی زانو قرار گرفته باشد. “


اطلاعات بیشتر در مورد لئونارد کوهن: روی یک سیم اینجا.