کاریکاتوریست کبک زندگی لئونارد کوهن را سیاه و سفید ردیابی می کند

اندکی پس از مرگ لئونارد کوهن در نوامبر 2016 ، کاریکاتوریست کبک فیلیپ ژیرارد ایده ای پیدا کرد.

ژیرارد ، ساکن شهر کبک که بیش از دوازده رمان گرافیکی و کتاب طنز منتشر کرده است ، احساس کرد که یک داستان عالی در مورد زندگی یکی از محبوب ترین هنرمندان استان وجود دارد ، اما او تصور کرد که شخص دیگری او را کتک می زند مشت ، و شاید حتی کار بهتری انجام دهد ، بنابراین او مانع شد.

ژیرارد به رادیو کانادا گفت: “اما من نمی توانستم دیگر به آن فکر نکنم و می خواستم مونترال را ترسیم کنم. سپس یک آهنگ لئونارد کوهن را از رادیو شنیدم و با خودم گفتم که مجبورم دور این ایده را دور بزنم.”

در واقع ، چنین رمان گرافیکی بر اساس زندگی کوهن ظاهر نشد ، و بنابراین ژیرارد با شروع کار در مورد آنچه لئونارد کوهن: روی یک سیم.

این کتاب قرار است در مارس 2021 توسط ناشر بلژیکی کاسترمن به زبان فرانسه منتشر شود. نسخه انگلیسی آن از طریق ناشر مونترال Drawn & Quarterly در نوامبر 2021 در دسترس خواهد بود.

ژیرارد گفت که او می خواست این پروژه نه تنها برای کوهن بلکه برای مونترال و هنرمندانی که شکل می گیرد قصیده باشد.

جلد کتاب کوهن را نشان می دهد که از طریق Golden Square Mile عبور می کند ، یک کیف گیتار به همراه دارد و یک سیگار را پف می کند.

“ژیرارد” گفت: “او از یک کنسرت برمی گردد. او در حال عبور از کنار بن دلی است – یک رستوران مهم برای مونترال و لئونارد کوهن. روی گیتار او تصاویر تصویری وجود دارد که به عنوان چشمک برای مضامین کتاب است.”

مقاله جدید
کتابخانه‌های منیتوبا جنوبی با تلاش‌های کم‌هزینه بر سر محتوای جنسی در کتاب‌های کودکان مبارزه می‌کنند

“این لئونارد کوهن است که در پایان روز کار خود ، احتمالاً شب ، مانند هر مونترالر کار دیگری به خانه می رود ، نه در لیموزین یا هلی کوپتر ، بلکه با پای پیاده ، در خیابان های شهر خود قدم می زند.”

خداحافظی رسمی لئونارد کوهن توسط نخست وزیر جاستین ترودو انجام شد و شبی پر از نوازندگان از سراسر جهان را به ادای احترام به افسانه موسیقی کانادا آغاز کرد. 3:27

ژیرارد گفت که او این را به عنوان اولین قسمت از مجموعه ای که شامل حکایت های بیوگرافی از دوره های مختلف زندگی کوهن است ، تصور می کند.

این کتاب با بازتاب موفقیت ها و ماجراهای او در آخرین شب زندگی او با کوهن در لس آنجلس آغاز می شود.

ژیرارد که یکی از طرفداران کارهای کوهن بود ، گفت که آلبوم 1992 را گوش داده است آینده “حداقل 1000 بار”.

با توجه به وسعت زندگی کوهن ، ژیرارد باید در قسمت هایی که می خواست در کتاب ضبط کند ، انتخابی باشد.

لئونارد کوهن: ققنوس

وی توضیح داد که کار خود را با طراحی یک ستاره داوود و اختصاص دادن هر نقطه به عنوان یک دهه از زندگی کوهن آغاز کرد.

ژیرارد گفت: “و برای هر دهه من یک آهنگ ، یک زن و یک مورد را انتخاب می کردم.”

وی افزود که لحظاتی را که انتخاب کرده است در رمان گرافیکی قرار دهد ، به یک موضوع اصلی تبدیل می شود.

“لئونارد کوهن مردی است که حداقل 10 بار در زندگی خود مرده اعلام شده است ، اما هر بار از خاکستر برمی خیزد. او بسیار مقاوم بود و می توانست خود را دوباره اختراع کند. بنابراین من تصمیم گرفتم در مورد لئونارد کوهن صحبت کنم: ققنوس ، کسی که همیشه به عقب باز می گردد ، حتی وقتی که روی زانو قرار گرفته باشد. “

مقاله جدید
100 متن انگیزشی خاص و زیبا

اطلاعات بیشتر در مورد لئونارد کوهن: روی یک سیم اینجا.