چگونه دانه های قهوه را بدون آسیاب، آسیاب کنیم

در زیر نحوه آسیاب کردن دانه‌های قهوه بدون آسیاب را شرح می‌دهیم تا بتوانید قهوه خود را برای اسپرسو یا قطره‌ای قهوه با وسایل اولیه آشپزخانه که هر خانه‌ای احتمالاً دارد آسیاب کنیدبا راهنماهای سریع ما می‌دانید که چگونه دانه‌های قهوه را بدون توجه به بافت آسیاب مورد نیاز خود آسیاب کنید.

چگونه می توانیم دانه های قهوه خود را بدون آسیاب قهوه آسیاب کنیم؟ 

در اینجا دو روش برتر ما برای آسیاب کردن دانه های قهوه بدون آسیاب آورده شده است:

·         از هاون استفاده کنید – هاون یکی از ابزارهای اصلی آشپزخانه سنتی و قدیمی است زیرا ساده و مؤثر استآسیاب کردن دانه های قهوه با هاون بیشترین کنترل را روی اندازه آسیاب به شما می دهد و به شما این امکان را می دهد که اندازه پودر درشت برای فرنچ پرس یا اندلزه های بسیار ریز را با اطمینان آسیاب کنید.

حدود یک چهارم ظرف را با دانه های قهوه پر کنیدظرف را با یک دست در جای خود نگه دارید و با دست دیگر دانه های قهوه را آسیاب کنید – با استفاده از قدرت، روی آن فشار دهید و دانه ها را با یک حرکت چرخشی خرد کنید.

پس از له شدن دانه ها هاون را با حرکات دایره ای و محکم دور ظرف بغلتانید تا قوام و اندازه آسیاب مورد نظر به دست آیدبرای کنترل بیشتر، هر بار فقط یک چهارم ظرف را پر کنیداگر به پودر بیشتری نیاز دارید پس از اتمام ظرف را خالی کنید و در صورت لزوم این کار را تکرار کنید.
 

·         از مخلوط کن استفاده کنید – می توانید از مخلوط کن استفاده کنیدیک مخلوط کن مشابه یک آسیاب قهوه تیغه ای عمل می کندبرخی از مخلوط‌ کن‌ها دارای تنظیمات «سنگ‌زن» مخصوصاً برای این وضعیت هستند!

برای شروع، تنظیم «سنگ‌زن» یا یکی از سرعت‌های بالاتر را انتخاب کنیدمقدار کمی دانه قهوه را در مخلوط کن بریزید و در آن را محکم ببندیددانه های خود را فقط با آسیاب کردن در فواصل کوچک آسیاب کنید – اگر مخلوط کن را روشن نگه دارید، می توانید روغن دانه ها را بیش از حد گرم کنید، که منجر به یک فنجان قهوه تلخ می شود.

دانه ها را با استفاده از این روش خاموش و روشن مخلوط کنید و در حین آسیاب کردن، مخلوط کن را به آرامی از یک طرف به سمت دیگر کج کنید تا تکه های بزرگتر در مسیر تیغه حرکت کنندهنگامی که به آسیاب رسیدید، ظرف را خالی کنید و در صورت نیاز تکرار کنید.

چقدر خوب باید دانه های قهوه را آسیاب کنید؟

درشتی یا ظرافت تفاله شما کاملاً به نحوه برنامه ریزی برای تهیه قهوه بستگی داردقهوه فرنچ پرس نیاز به تفاله درشت دارد، موکا پات ها و دستگاه های اسپرسوساز به تفاله ریز نیاز دارند، و روش های خاصی مانند ریختن روی قهوه مستلزم آسیاب متوسط ​​قهوه است.

دانه های فروشگاه های اینترنتی نسبت به  فروشگاه های سنتی دارای کیفیت بهتری بوده و این نوع دانه ها معمولا بعد از رست و آسیاب و بسته بندی می شوند و بلافاصله برای ارسال بسته قهوه به مشتری آماده و ارسال می شوند. برای خرید قهوه می توانید از سایت اسپرسو میکر دیدن فرمایید.
شما باید روش آسیاب کردن دانه را بر اساس میزان ریز یا درشت بودن آن انتخاب کنیدبرای کنترل بیشتر به سراغ روش هاون بروید.

آیا می توانید با دانه های کامل قهوه دم کنید؟

از نظر فنی، می توانید قهوه را بدون آسیاب کردن دانه ها دم کنیدبا این حال، از آنجایی که سطح یک لوبیا کامل به طور قابل ملاحظه‌ای کوچکتر از ظرف ها هم‌اندازه است، فرآیند دم کردن طولانی‌تر طول می‌کشدمثلا خیلی طولانی تر 

 

بسیاری از کارشناسان قهوه موافق هستند که می‌توانید قهوه کامل را در طول شب دم کنید، و برخی از علاقه‌مندان به قهوه دستوری برای دم کردن قهوه کامل در یک ساعت ابداع کردند  با این حال، برای یک فنجان قهوه صبحگاهی معمولی، به آسیاب کردن خود رجوع کنید، خواه صاحب آسیاب هستید یا به هاون خود علاقه دارید