“پنجره فرصت” برای مقابله با بحران آب و هوا با خروج ایالات متحده از توافق پاریس باقی مانده است: کارشناس

متن داستان را بخوانید

در حالی که آمریکایی ها در انتظار نتایج انتخابات فدرال روز سه شنبه هستند ، کارشناسان می گویند ایالات متحده به رئیس جمهوری احتیاج دارد که نه تنها کشور را به توافق نامه آب و هوایی پاریس بازگرداند ، بلکه تعهدات این کشور را برای رسیدگی به تغییرات اقلیمی افزایش دهد.

مایکل مان ، دانشمند آب و هوا و استاد برجسته علوم جوی در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا گفت: “اینجا همه چیز در معرض خطر است.”

“اما هنوز یک فرصت وجود دارد. هنوز زمان لازم برای انجام آنچه برای کاهش انتشار کربن لازم است وجود دارد تا ما از این آستانه عبور نکنیم و به تغییرات فاجعه بار آب و هوا برسیم.”

روز چهارشنبه ، ایالات متحده رسما از توافقنامه پاریس خارج شد، پیمانی بین 197 کشور برای مبارزه با تغییرات آب و هوا از طریق کاهش انتشار گازهای گلخانه ای که به گرم شدن کره زمین کمک می کنند. کشورها در تلاشند تا افزایش دمای کره زمین را حفظ کنند زیر 1.5 درجه سانتیگراد این قرن

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا ، با استدلال در مورد تضعیف اقتصاد این كشور ، برنامه خود را برای خروج از این پیمان در سال 2017 اعلام كرد ، اما به دلیل الزامات مندرج در این توافقنامه تاكنون قادر به انجام این كار نبود.

مان گفت جاریمت گالووی گفت كه ایالات متحده و سایر كشورها برای دستیابی به كاهش انتشار گازهای گلخانه ای مورد نیاز جهان “باید فراتر از” معامله پاریس باشند.

مایکل مان دانشمند اقلیم و استاد برجسته علوم جوی در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا است. (جوشوا یوسپین)

و جسیکا گرین موافق است.

استاد علوم سیاسی دانشگاه تورنتو ، متخصص در سیاست بین المللی آب و هوا ، گفت: “توافق نامه پاریس قرار نیست ما را نجات دهد.”

با این حال ، اگر جو بایدن ، نامزد حزب دموکرات ، به مقام ریاست جمهوری دست یابد ، معتقد است برخی از برنامه های آب و هوایی وی می تواند گامی در مسیر درست باشد.

در صورت انتخاب ، بایدن قول داده است تا سال 2050 و در روز چهارشنبه انتشار خالص انتشار یابد توییت کرد که او ظرف 77 روز دوباره به پیمان پاریس بپیوندد.

گرین گفت: “ارسال این سیگنال برای ایالات متحده از برخی جهات مهم است و به ویژه ترمیم آسیب های زیادی که دولت ترامپ وارد کرده است.” “اما در عین حال ، طراحی توافق نامه پاریس به گونه ای است که موفقیت لزوماً به ایالات متحده بستگی ندارد

“هر کشوری تصمیم می گیرد که چه کاری انجام دهد.”

متأسفانه ، گفت مان ، خروج آمریكا تا حدی باعث شده است كه به برخی از كشورها چراغ سبز داده شود تا از تعهدات خود در توافق پاریس عقب نشینی كنند.

جسیکا گرین استاد گروه علوم سیاسی دانشگاه تورنتو است. (نیک ایوانشین / دانشگاه تورنتو)

“به عنوان مثال ، چین که در واقع نیروگاه های سوخت زغال سنگ را از رده خارج کرده بود و بسیار فراتر از تعهدات خود در پاریس بود ، به نوعی شروع به آرامش کرد،” او گفت.

“به همین دلیل رهبری در ایالات متحده بسیار مهم است.”

الان تنگه ، مدیر کمپین های آب و هوایی ایالات متحده با صندوق جهانی حیات وحش ، گفت که با خروج از توافق نامه پاریس ، ایالات متحده همچنین نشان داد که اهمیتی برای پاسخگویی سایر کشورها مانند چین برای مقررات زیست محیطی ندارد.

استریت افزود: “همچنین ، یک بازار چند تریلیونی دلاری وجود دارد که هم اکنون برای انرژی پاک ایجاد می شود و ایالات متحده در معرض خطر عقب ماندن کامل است.”

یک “بحران وجودی”

استریت گفت اگر ایالات متحده بخواهد تأثیر خود را تغییر دهد ، باید تغییرات آب و هوایی را “اولویت بندی کامل” در کل سیاست های خارجی خود قرار دهد.

وی گفت ، در حالی که وی فکر نمی کند در حال حاضر اراده سیاسی برای رویکرد تهاجمی در این زمینه وجود دارد ، اما اگر ایالات متحده مجدداً به توافق نامه پاریس وارد شود ، این مسئله می تواند تغییر کند.

تنگه الان مدیر کمپین های آب و هوایی ایالات متحده با صندوق جهانی حیات وحش است. (ارائه شده توسط تنگه الان)

این رویکرد تهاجمی دقیقاً همان چیزی است که گرین گفت لازم است.

هر سال ، سازمان ملل گزارشی منتشر می کند که شکاف بین افزایش دمای فعلی کره زمین و توافق نامه پاریس را برای حفظ گرم شدن کره زمین به کمتر از 1.5 درجه نشان می دهد.

گرین گفت: “و هر ساله این فاصله بیشتر می شود.”

“این یک بحران وجودی است و یک بحران وجودی نیاز به سیاست وجودی دارد.”


نوشته شده توسط Kirsten Fenn ، با پرونده هایی از CBC News. تولید شده توسط لیندسی رمپل.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>