نمایشنامه نویس بومی کلگری برنده جایزه تئاتر ملی به ارزش 100000 دلار است

یک نمایشنامه نویس از کالگری برنده یک جایزه معتبر تئاتر ملی است که 100000 دلار جایزه برای تقسیم بین او و محافظ منتخب خود دارد.

تارا بیگان ، که یکی از اعضای Ntlaka’pamux Nation است ، به عنوان برنده جایزه سیمینوویچ در سال 2020 معرفی شده است که این امر برتری در تئاتر و اهمیت مربیگری نمایشنامه نویسان آینده را به رسمیت می شناسد.

وی گفت: “من واقعاً احساس می کنم این یک جشن از جامعه تئاتر درخشان و زیبا است که من امتیاز کار با آنها را دارم.” Homestretch.

“این یک چیز هیجان انگیز است که ناگهان (نمایشنامه نویسان بومی) در رادار قرار می گیرید. حتی به تجربه من چیزی نبود که من اغلب به آن توجه داشته باشم زیرا ما به ندرت در این قلمرو عظیم تصدیق می شویم.”

تارا بیگان ، نمایشنامه نویس مستقر در كلگری ، می گوید كه 32 نمایش را به اتمام رسانده و هفت اثر در دست كار دارد. (ماده 11)

به عنوان بخشی از این جایزه ، به بیگان 75000 دلار اهدا شده است.

“عظیم بودن این جایزه باعث می شود که نگاهی به گذشته بیندازم ، می دانید ، 32 نمایشنامه ای که من به اتمام رساندم و هفت نمایش که هنوز در کار هستم. [It] من را مجبور کرد که بروم ، “خوب ، اکنون این همه کار پولی است.”

او همچنین توانست یک پروتیج انتخاب کند و به آنها زحمات 25000 دلار اعطا کند.

“در حال حاضر تعداد بسیاری از هنرمندان در حال آمدن در جامعه بومی هستند که فقط جهان را به یک مکان بهتر تبدیل می کنند.”

بیگان می گوید او ژول پیترز ، مجری و نمایشنامه نویس آنیشینابا و میامی را در تورنتو انتخاب كرد. پیترز در حال حاضر بخشی از واحد خالق Animikiig در هنرهای نمایشی بومی زمین است.

بیگان گفت: “او یکی از این جوانان است که بسیار فوق العاده درخشان است و همچنین هدیه نادر را دارد که به نظر می رسد هر لحظه نادرتر می شود – اما او چنین فروتنی دارد.”

“بنابراین این برای او در طول زمانی که همه واقعاً به آن احتیاج دارند ، کمی تقویت می شود.”

بیگان همچنین توانست یک جایزه محافظ برای این جایزه انتخاب کند و ژول پیترز ، سمت چپ ، مجری و نمایشنامه نویس آنیشینابه و میامی مستقر در تورنتو را انتخاب کرده است. (فیلومنا هیوز)

با الهام از داستان های اجدادی

بیگان می گوید که داستان سرایی همیشه ذهن او را به خود مشغول کرده است ، و هنگامی که او متعهد شد که آنها را به عنوان یک کاردستی بنویسد ، متوجه شد که داستان های اجدادی با او صحبت می کنند.

وی گفت: “من با اعضای خانواده ، که داستان های ما را نگه می دارند ، بسیار نزدیک همکاری می کنم و همیشه با هنرمندان درخشان تماس می گیرم تا این نقش ها را به عنوان بازیگر مجسم کنم.”

بیگان اخیراً به عنوان نمایشنامه نویس اقامتگاه صرافی تئاتر Prairie در وینیپگ انتخاب شد و می گوید در تولیدات وی موضوعات تغییر اقلیم و مفقود شدن و قتل زنان بومی (MMIW) وجود دارد.

بیگان می گوید تجربه او از نمایشنامه نویسی “کار عشق” بوده است. (ماده 11)

وی گفت: “بسیاری از آموزه هایی که من طی سالیان گذشته موفق به دریافت آن شده ام این است که وضعیت زمین با وضعیت مردم بومی و به ویژه زنان و دختران بومی رابطه مستقیم دارد.”

“نمایش من به تأثیر تغییرات آب و هوایی و چگونگی انعکاس این مسئله در مسئله زنان و دختران بومی گمشده و به قتل رسیده است – یک فاجعه عظیم و مداوم در این کشور.”

بیگان همچنین مالك یك شركت تئاتر به نام ماده 11 است. پس از مشاركت اخیر با پروژه تئاتر ، ساخت پیمان 7 ، آنها قصد دارند تولیدات متنوعی را در تئاتر گرند در ماه مارس برگزار كنند.

“انواع مجریان درخشان در آن حضور خواهند داشت – همه بومی ، همه قدرتمند و با انگیزه عشق.”

و اگر نمی توانید هرکدام از نمایش های او را به صورت حضوری بگیرید ، می توانید نمایشنامه او را نیز بارگیری کنید آمریکایی از تئاتر Veritgo.


با پرونده هایی از The Homestretch.