میشل کوته بازیگر مشهور کبک در ۷۲ سالگی درگذشت

میشل کوته، بازیگر مشهور کبک، که با ایفای نقش در این فیلم‌ها نشان خود را نشان داد کروز باr و دیوانه، روز دوشنبه درگذشت. او 72 سال داشت.

خانواده وی صبح امروز طی بیانیه ای درگذشت وی را اعلام کردند. بومی آلما در کیو در آوریل 2022 به دلیل بیماری مغز استخوان از زندگی عمومی بازنشسته شده بود.

این بازیگر محبوب کبک در سال 2013 مفتخر به دریافت جایزه جوترا برای برتری در سینما شد.

رمی ژیرار بازیگر درباره کوته در مراسم اهدای جوایز گفت: «چیزی که من دوست دارم روش منحصر به فرد او برای ناپدید شدن کامل در یک شخصیت است، و تعداد کمی از بازیگران در جهان هستند که می دانند چگونه این کار را انجام دهند.

نخست وزیر جاستین ترودو در توییتر گفت کوته یکی از محترم ترین و با استعدادترین بازیگران کبک است و مرگ او را “ضایعه ای فوق العاده برای فرهنگ کبک و برای کل کشور ما” خواند.

فعالیت سینمایی کوته در سال 1983 با ایفای نقش اصلی در فیلم آندره فورسیه آغاز شد. اوکلر د لا لونبا بازی Guy L’Écuyer.

او در ژانویه 2022 طی یک نسخه احساسی از او تجلیل شد Les Enfants de la télé، جایی که همسر و بازیگرش ورونیک لو فلاگوآیس و پسرشان ماکسیم لو فلاگوئه که او نیز بازیگر است همراه او بودند.

کوته در حداقل 25 فیلم و حدود 20 برنامه تلویزیونی ظاهر شد. او نزدیک به 40 سال در این نمایش پرحجم اجرا کرد برو با بازیگران دیگر مارک مسیه و مارسل گوتیه – بین فیلمبرداری.

مردی دارای یک صفحه وینیل است.
میشل کوته در سال 2005 در فیلم CRAZY بازی کرد (فیلم های TVA)

موفقیت این نمایش که برای اولین بار در سال 1979 اجرا شد، باعث شد که این بازیگر در چندین نسخه از خداحافظ، ویژه طرح کمدی شب سال نو کبک.

آخرین فیلم کوته گیشه 2017 کانادا بود De père en Flic 2، دنباله ای بر آنچه که به طور گسترده به عنوان بزرگترین موفقیت در سینمای فرانسوی زبان در کانادا شناخته می شود.

اخیراً، کوته به کارگردانی ژان مارک والی ادای احترام کرد که در سال 2005 این نقش نمادین را به او پیشنهاد داده بود. دیوانه