محققان دانشگاه سی سی دریافتند که عصر باد و خورشید ارزان است

تحقیقات جدید دانشگاه کلگری نشان می دهد که هزینه باد و انرژی خورشیدی به طرز چشمگیری کاهش یافته است و اکنون با گاز طبیعی هم تراز است.

“بلیک شفر” ، “” از 10 سال پیش ، قیمت خورشیدی 90 درصد کاهش یافته است. باد حدود 70 درصد کاهش یافته است. بنابراین وقتی می گویم قیمت ها کاهش یافته است ، فقط کمی نیست. ” استادیار در گروه اقتصاد در دانشگاه علوم پزشکی ، به چشمی کلگری.

“اکنون نه تنها ساخت انرژی های تجدیدپذیر ارزان تر از ساخت نیروگاه سوخت فسیلی است ، بلکه ساخت و تولید انرژی های تجدیدپذیر ارزان تر از تولید نیروگاه های فعلی است. بنابراین آنها در آن لحظه لحظه خود را سپری می کنند. اکنون آنها ایستاده اند. تا بسیاری از نیروگاه های موجود سوخت فسیلی را جابجا کند. “

شفر یکی از نویسندگان گزارش به همراه نیک شوماخر ، ویکتوریا گوددی و جنیفر وینتر گزارش با عنوان “روندهای سیاست انرژی و محیط زیست” است که روز چهارشنبه از دانشکده سیاست های عمومی منتشر شد.

شفر گفت: یکی از مواردی که باعث تغییر شده است این است که قیمت های تجدیدپذیر از 10 سال پیش حتی 5 سال پیش بسیار بالاتر بود. اکنون ، به دلیل پیشرفت و کارایی در فناوری ، هزینه تولید برق از خورشید و باد کاهش یافته است. به عنوان مثال هزینه تولید صفحات خورشیدی به دلیل تقاضا و اینکه چین تولید را بر عهده دارد ، بسیار ارزان تر است.

شفر گفت: “این در خورشیدی در مقابل جبهه باد کمی متفاوت است ، اما در واقع تولید خورشید مقیاس وسیعی بوده است.”

“تا حد زیادی چین است ، که پاسخ می دهد و هزینه پانل های خورشیدی را بسیار ارزان تر می کند. اگر به تلویزیون خود فکر کنید با این تفاوت چندانی ندارد – من به صفحه تخت 27 اینچی خود که 10 سال پیش خریداری کردم خیره می شوم و تعجب می کنم چقدر برای آن چیز پرداخت کردم ، در مقایسه با هزینه امروز. “

شفر می گوید آلبرتا مکان اصلی توسعه انرژی های تجدیدپذیر است.

“بیشترین رشد در انرژی های تجدیدپذیر به دلایل مختلف در آلبرتا خواهد بود. … ما در بازار انرژی خود تغییرات بزرگی ایجاد می کنیم ، زغال سنگ را به تدریج از بین می بریم. جای جایگزینی برای تولید نیز وجود دارد. ما یک منبع عالی داریم. می دانید که ما از منابع انرژی زیادی ، باد و خورشید برخوردار هستیم. اگر به نهر Pincher نهر بروید ، می دانید که باد در آنجا چقدر خوب است. “شفر گفت که 10 سال پیش ، توربین های بادی شاید به اندازه یک خانه بزرگ باشد.

او گفت: “اکنون آنها به اندازه یک زمین فوتبال ، با تیغه های یک صد متری بلند هستند.” “و این فقط به این معنی است که آنها می توانند آرایه وسیع تری از سرعت باد را برای تولید انرژی بیشتر برای همان مقدار باد انتخاب کنند.”

بلیک شفر از دانشکده سیاست های عمومی دانشگاه U C می گوید: 10 سال گذشته تمرکز بر روی ارزان ساختن انرژی های تجدیدپذیر بوده است و دهه آینده معطوف به ادغام آنها در سیستم های برق قابل اعتماد خواهد بود. (بلیک شفر)

شفر گفت: آلبرتا و جنوب ساسکاچوان از بهترین منابع خورشیدی در کانادا و همچنین بازار آزاد برخوردار هستند که امکان سرمایه گذاری را فراهم می کند.

وی گفت: “بیشتر سایر بازارهای برق در کانادا انحصار دولت است. بنابراین آنها یا خرید می کنند ، در این صورت برای یک توسعه دهنده عالی است ، یا اینطور نیست.” “در حالی که در اینجا ما این بازار آزاد و رقابتی را داریم. بنابراین اگر قیمت مناسب باشد ، مردم می آیند. و این همان چیزی است که اکنون شاهد آن هستیم.”

شفر گفت هزینه تنها ملاحظه نیست. برای اینکه مردم تغییر جهت در انرژی های تجدیدپذیر را بپذیرند ، باید انرژی قابل اطمینان را تحویل دهند.

وی گفت: “تجدیدپذیرها این واقعیت را که هنوز متناوب هستند تغییر نداده اند. آنها فقط هنگام تابش خورشید انرژی خورشیدی و هنگام وزش باد انرژی باد می گیرند.” “و بنابراین از این منظر ، کیفیت برق آنچنان بالا نیست. و بنابراین شما به ترکیبی احتیاج دارید.”

شفر گفت: مصرف کنندگان قدرت ارزان و درخواستی را می خواهند.

وی گفت: “ما به مقداری نیاز داریم ، آنچه ما” قابل ارسال “می نامیم ، چیزی شبیه گاز طبیعی است ، بنابراین می توانید در صورت نیاز آن را روشن کنید.” “اما به طور فزاینده ، ما در حال ایجاد پایه ای برای تولید انرژی های تجدیدپذیر هستیم و در صورت عدم وجود فناوری های جدیدتر مانند ذخیره سازی ، باتری ها ، خلا theهای موجود را پر خواهیم کرد.”

شفر گفت ، مردم مجبورند خود را تنظیم كنند تا از آنها خواسته شود تا میزان استفاده خود را در زمان اوج مصرف تنظیم كنند ، چیزی به نام پاسخ تقاضا.

“واداشتن مردم برای تغییر الگوی استفاده از آنها برای پاسخگویی به وقتی که برق وجود دارد ، احساس می کند که کمی عجیب و غریب خواهد بود. این چیزی نیست که ما به آن عادت کرده باشیم ، اما به طور فزاینده ای با تکنولوژی راحت تر می شود.”

مصاحبه کامل را در چشمی کلگری اینجا:

چشمی کلگری7:59امید دوباره برای تجدیدپذیرها

تحقیقات انجام شده از دانشگاه کلگری نشان می دهد که هزینه باد و انرژی خورشیدی هم اکنون با گاز طبیعی برابر است. 7:59

با پرونده هایی از Eyegopener کلگری.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>