قیمت پرشیا موتور زانتیا مدل 83 – سایت قیمت خرید هزینه

مقاومت متغییر نسبت به فشار. این فرانسوی درشتهیکل استهلاک بالایی هم دارد و در ازای سواری نرم و موتور پرقدرتی که در اختیارتان میگذارد، در بعضی موارد حسابی به جیبتان فشار وارد می کند! افزون بر این موارد عملکرد ضعیف و سنگین ترمز در توقفهای ناگهانی، دید نامناسب عقب، ایمنی غیرقابل دفاع در تصادف از پهلو، عدم استهلاک مناسب نیروی وارده از تصادفها جلو و مواردی از این دست سبب میشوند زانتیا به رغم سوار نرم و مثالزدنی و هندلینگ جذاب، در برابر رقبایی چون رنو مگان دنده دستی ۱۶۰۰ سیسی و هیوندای آوانته دنده دستی نقش یک بازنده را بازی کند و از لیست گزینههای بسیاری خارج شود. الان اگه به موتور زانتیا های 2000 هم نگاه کنین همین شباهت رو داره که بعضی ها به اشتباه میگفتن که موتور زانتیا های 2000 هست که کاملا اشتباه میکردن! • خرابی سنسور ، اتصالی سیمهای آن و قطعی سیم ها توسط دستگاه عیب یاب lexia قابل تشخیص میباشد.

دسته موتور ها که به هم میخورند ولی زانتیا استحکامش بیشتره . پیشرانه و شتاب زانتیا از جمله نقاط قوت آن بهشمار میرود. آنچه در ELX بیش از دیگر مشخصهها موجب استقبال از این خودرو میشد، پیشرانه XU7 L4 با حداکثر توان 110 اسب بخار بود؛ پیشرانهای که به نظر میرسد با ارائه مدل جدید XUM توسط ایرانخودرو قرار است برای همیشه به مرخصی برود تا نتیجه جدید مرکز تحقیقات موتور ایرانخودرو به عنوان قلبی جدید در دل خودرویی بتپد که در بازار نام موتور زانتیا را یدک میکشید و از این پس باید به دنبال توصیفی جدید در ادامه نامش باشد. خیر موتور پارس با موتور زانتیا 1800 سی سی یکسان است ولی 206 تیپ 5 از موتور TU5 استفاده میکند که در خودروهای ساخت داخل در دانگ فنگ اچ سی کراس و پژو پارس TU5 نیز دیده میشود. سیستم صوتی IS با وجود ۱۴ عدد بلندگو، یک کنسرت زنده را داخل کابین بازسازی میکند.

• زمان TDC سیلندر شمارۀ یک بصورت دو دندانۀ خالی در محل دندانه دار فلایویل مشخص شده است. • این سنسور از نوع القائی میباشد، تعیین دورموتور و زاویۀ میل لنگ که زمان پاشش سوخت و جرقه را مشخص مینماید از وظایف این سنسور میباشد . • وظیفه آن اعلام دمای مایع خنک کننده به ECU جهت تعیین مقدار پاشش سوخت و زمان جرقه میباشد . • وظیفۀ این سنسور کمک به سنسور دور موتور در تعیین دقیقتر زمان جرقه و تشخیص سیلندر دارای احتراق ناقص میباشد . این سنسور فقط در مدل 1800 موجود میباشد . برای سنجش مقدار اکسیژن موجود در محیط از دو نوع سنسور اکسیژن استفاده میشود، یک نوع مقاومتی است که نسبت به مقدار اکسیژن متغیر است ، نوع دیگر بسته به مقدار اکسیژن موجود در محیط تولید جریان میکند. مخفف Positive Temperature Coefficient میباشد ، مقاومت این سنسور با تغییرات دما رابطه مستقیم دارد یعنی هر چه دما بالاتر رود مقاومت آن بیشتر شده و هر چه دما پائین تر رود مقاومت آن کمتر میگردد.

مخفف Negative Temperature Coefficient میباشد ، مقاومت این سنسور با تغییرات دما رابطه عکس دارد یعنی هر چه دما بالاتر رود مقاومت آن کمتر شده و هر چه دما پائین تر رود مقاومت آن بیشتر میگردد. • جهت آزمایش سنسور با مولتی متر لازم است مقاومت پایه 1و2 بین 300 تا 400 اهم باشد . این بنز میان سایز از نسخههای لوکس تولیدات بنز در دهه ۴۰ میلادی بود و با انتخاب آن وجهای بین المللی به نیروی انتظامی ایران تزریق شد. اما پس از گذشت 4 سال و در سال 96، خبر از تولید مجدد آن داد و تصمیم گرفت پژو پارس را با موتور TU5 به همراه جعبه دنده اتوماتیک روانه بازار کند. ظاهر آوانته هر چند نسبت به زانتیا اندکی به روزتر است، اما باز هم نمی توان آن را با رقبایی همچون مزدا ۳ و کیا سراتو مقایسه کرد. دررابطه با عملکرد سنسورهای القائی بکار رفته در زانتیا نیازی به استفاده از آهنربای دائمی نمیباشد و تنها یک قطعه فلز آهنی کافیست. نوعی مقاومت متغیر میباشند که نسبت به جابجائی یک عضو متصل به آن مقاومت متغیری از خود نشان میدهند .

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از موتور زانتیا دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.