طبق قانون جدید حریم خصوصی کانادا ، ممکن است شرکت ها با جریمه های سنگینی روبرو شوند

دولت فدرال تهدید به اعمال جریمه هایی می کند که ممکن است به میلیون ها دلار برای شرکت های خصوصی نقض حریم خصوصی کانادایی ها منجر شود.

وزیر نوآوری نودیپ بینز امروز قانون اجرای منشور دیجیتال را معرفی کرد – یکی از بزرگترین تحریم ها در قانون حریم خصوصی کانادا در دهه های گذشته.

در صورت تصویب این لایحه ، برای جدی ترین تخلفات شرکت ها حداکثر تا پنج درصد درآمد یا 25 میلیون دلار جریمه – هر کدام که بیشتر باشد – مجازات می شوند. بنز گفت که این قانون سنگین ترین جریمه ها را در بین قوانین حریم خصوصی کشورهای G7 در نظر گرفته است.

این قانون همچنین به کمیسر حریم خصوصی فدرال اختیاراتی برای سفارش می دهد – چیزی که دانیل تررین ، کمیسیونر حریم خصوصی ، مدتهاست که درخواست کرده است – از جمله توانایی مجبور کردن یک سازمان به پیروی از قانون و دستور دادن به یک شرکت برای جلوگیری از جمع آوری داده ها یا استفاده از اطلاعات شخصی.

باینز گفت كه كمیساری همچنین می تواند جریمه هایی را به دادگاه اطلاعات شخصی و حفاظت از داده های جدید پیشنهاد كند كه مجازات های مالی اداری را در نظر گرفته و فرجام خواهی از دستوراتی را كه طبق قانون جدید صادر شده است ، مورد رسیدگی قرار دهد.

طبق متن بیانیه مطبوعاتی دولت ، این قانون همچنین به کانادایی ها این امکان را می دهد تا خواستار “تخریب” اطلاعات آنلاین شخصی آنها شوند.

امروز صبح دقایقی پس از ارائه لایحه ، بنز س questionsالات خود را از خبرنگاران گرفت. انتظار می رود جزئیات بیشتر در طی جلسه توجیهی فنی روزنامه نگاران در پایان روز ارائه شود.

اداره ثبت اینترنت کانادا ، آژانس غیرانتفاعی که دامنه اینترنتی .ca را مدیریت می کند ، لایحه جدید را ستود.

تماشا کنید | بنز توضیح می دهد که در صورت نقض قانون جدید حریم خصوصی ، شرکت ها چگونه جریمه می شوند

وزیر نوآوری ، نودیپ بینز ، قانون جدید حریم خصوصی را امروز در Commons ارائه داد. 1:25

رئیس جمهور بایرون هلند در بیانیه ای گفت: “اعتماد برای اقتصاد دیجیتال حیاتی است و برای یک اینترنت خوب کار می کند. کانادایی ها باید بتوانند اعتماد کنند که از اطلاعات شخصی آنها محافظت می شود و از آنها سوused استفاده نمی شود.”

“شركتهايي كه اطلاعات انبوهي از اطلاعات شخصي را اداره مي كنند ، بايد در برابر محافظت از آنها پاسخگو باشند ، در مورد نحوه استفاده از آنها شفاف باشند و در صورتي كه اعتماد کاربرانشان را از بين ببرند ، با عواقب واقعي روبرو خواهند شد.”

این لایحه تعهدات مشخص شده در نامه فرمان وزیر – اساساً دستورالعمل های راهپیمایی وی از نخست وزیر جاستین ترودو – را اجرا می کند ، که بینز را موظف به تهیه “منشور دیجیتال” می کند که شامل قوانینی برای دادن “جبران مناسب” به کانادایی ها در هنگام اطلاعات شخصی آنها است. شکسته

جیمز کامینگ ، نماینده محافظه کار ، منتقد حزب در زمینه نوآوری ، علم و صنعت ، گفت که اگر لیبرال ها واقعاً به حقوق حریم خصوصی کانادایی ها اهمیت می دهند ، غول مخابراتی چینی هواوی را از فعالیت در کانادا منع می کنند.

“در حالی که سایر کشورها اقدامات قاطعانه را برای دفاع از حریم خصوصی شهروندان خود و ممنوع کردن هواوی انجام داده اند ، لیبرال های ترودو در تصمیم گیری و دفاع از حریم خصوصی کانادایی ها کوتاهی کرده اند. دولت ترودو هیچ بهانه ای برای این تأخیر ندارد. ، “او در بیانیه ای نوشت.

“وقتی صحبت از قانون لیبرال می شود ، شیطان همیشه در جزییات است. محافظه کاران این قانون را بررسی می کنند تا از حریم خصوصی محافظت کنند بدون اینکه مقررات سنگینی را برای مشاغل کوچک اعمال کنند که در جریان موج دوم همه گیری تلاش می کنند درهای خود را باز نگه دارند. “

کانادا در حال حاضر دارای دو قانون حریم خصوصی است. قانون حریم خصوصی شامل آژانس های دولتی و صنایع تحت نظارت فدرال است ، در حالی که قانون محافظت از اطلاعات شخصی و اسناد الکترونیکی در مورد سازمان های بخش خصوصی اعمال می شود.

آمار کانادا گفت که حدود 57 درصد از کانادایی های آنلاین گزارش کرده اند که در سال 2018 یک حادثه امنیت سایبری را تجربه کرده اند.

تماشا کنید | بهره مندی از اختیارات کمیسیون حفظ حریم خصوصی

وزیر صنعت ، ناودیپ بینز ، اختیارات جدید تحقیق را که کمیساریای رازداری طبق قانون جدید حفاظت از حریم خصوصی مصرف کننده خواهد داشت ، توضیح می دهد. 0:43