ساسک مردی که در حال کار روی پروژه دیزنی است می خواهد تعریف جدیدی از چگونگی تصویر تلویزیون و فیلم مردم بومی را ارائه دهد

جیکوب پرات ارزش باور داشتن به خود را می داند.

پرات گفت: “خودتان را محدود نکنید و اجازه ندهید دیگران شما را محدود کنند.” “اهداف بالایی را تعیین کنید.”

پرات مدیرعامل Skoden Entertainment ، یک شرکت تولیدی متعلق به بومی و اداره شده در لس آنجلس است. این شرکت در ماه سپتامبر راه اندازی شد و در حال حاضر چیزی را برای دیزنی تولید می کند.

پرات که یکی از اعضای Cote First Nation بود ، در اولین ملت جورج گوردون در 120 کیلومتری شمال رجینا بزرگ شد.

در کودکی یک کنجکاوی طبیعی داشت که فقط در طول سالها رشد می کرد.

عطش دانش او جاهای زیادی را به خود جلب کرده و در رزومه رو به رشد او انعکاس می یابد. تاکنون ، لیست دستاوردهای پرات شامل بازیگر ، رقصنده ، فعال دانشجویی ، دانشجوی کارشناسی ارشد ، کارآفرین و اکنون تهیه کننده است. وی همچنین برنامه درسی را برای بزرگسالان ایجاد کرده و مدت کوتاهی با سازمان ملل متحد کار کرده است.

یک مرد از Cote First Nation در ساسکاچوان می گوید که می خواهد کارهای بیشتری انجام دهد تا تصاویر بومیان را در قرن 21 بیاورد ، 5:16

آخرین تلاش پرات او را به لس آنجلس رسانده و در آنجا قصد دارد با تعریف مجدد نقش مردم بومی در صنعت سرگرمی ، اوضاع را بهم بزند.

“[We’re] او همیشه به عنوان نوعی از مردم دهه 1800 به تصویر کشیده می شود که غیر از دهه 1800 در هیچ زمان دیگری وجود ندارند. ”

“داستانهای ما بعنوان مردم بومی همیشه توسط افراد غیر بومی تعریف شده است و آنها به گونه ای بیان شده اند که از نظر ما منصفانه نیست و معمولاً کلیشه ای است.”

مقاله جدید
ده چیزی که درباره زمین نمی دانید

او به جای اینکه دور هم بنشیند و منتظر اتفاقاتی بماند ، تصمیم گرفت در این مورد کاری انجام دهد.

پرات Skoden Entertainment را با تیموتی اورنالز در ماه سپتامبر راه اندازی کرد. این اوج حدود یک سال و نیم سخت کوشی بود که شامل شبکه سازی و کوبیدن روسازی در شهر بزرگ بود.

وقتی همه گیر شد ، پرات زندگی حرفه ای و شخصی خود را تنظیم کرد تا بتواند به هدف خود ادامه دهد.

سرسختی او نتیجه داده است. شرکت تولیدی کوچک وی قبلاً مورد توجه یکی از بزرگترین بازیگران هالیوود قرار گرفته است.

“من می خواستم با دیزنی کار کنم [and] قبل از اینکه ما به طور رسمی راه اندازی شویم ، دیزنی قبلاً سعی داشت ما را استخدام کند. “

وی گفت این معامله زودتر از آنچه انتظار داشت انجام شد. او فکر کرد Skoden Entertainment قبل از جذب چنین مشتری بزرگی نیاز به ایجاد شهرت خوبی در تجارت دارد.

پرات گفت: “کار با دیزنی اتفاقی نبود که اتفاقاً رخ دهد.” “این یک چیز استراتژیک بود که من حدود دو سال روی آن کار می کردم.”

داستان های ما به عنوان بومی همیشه توسط افراد غیر بومی تعریف شده است و آنها به گونه ای بیان شده اند که از نظر ما منصفانه نیست و معمولاً کلیشه ای است.– جیکوب پرات

فرصت درست همان موقع که او و اورنالز در حال انجام مراحل آخر یک تولید بودند ، ضربه زد.

“تیم دیزنی می خواست پروژه های بسیار متنوع تری را انجام دهد و یک پروژه خاص وجود دارد که آنها می خواستند بخشی از آن با ماه میراث بومی آمریکا منطبق شود [in November]پرات گفت: “آنها بیشتر واقعیت را درک می کنند که نمی توانند قصه هایی از قومیت ها را تعریف کنند بدون اینکه افراد قومی درگیر شوند.”

پرات گفت که نمی تواند جزئیات پروژه را بیان کند زیرا در زمان مصاحبه هنوز پروژه در دست تولید بود.

ماه اکتبر برای پرات ، که همچنین اولین بار پدر است ، ماه شلوغی بوده است. او بیشتر روزها را در حالی که در خانه با کودک نوپا و عصرهایش در محل بازی مشغول کار اداری است می گذراند.

این یک زندگی شلوغ است ، اما همچنین رضایت بخش است.

اگرچه چند سال پیش به قصد ورود به صنعت سرگرمی به کالیفرنیا نقل مکان کرد ، اما در دانشگاه کالیفرنیا نیز ثبت نام کرد و در آنجا کارشناسی ارشد را در رشته کارآفرینی اجتماعی گذراند.

پرات جوانان بومی را تشویق می کند که همیشه هدف بالا داشته باشند.

او امیدوار است کاری که اکنون انجام می دهد به تغییر اوضاع کمک کند ، به طوری که وقتی پسرش بزرگسال باشد ، عادی بودن بومیان و سایر رنگین پوستان در تلویزیون خواهد بود.

در حالت ایده آل ، او دوست دارد مردم بومی را در برنامه های تلویزیونی پریم تایم یا صفحه نمایش بزرگ ببیند.

پرات گفت: “در جایی که فقط یک شخصیت منظم وجود دارد ، که اتفاقاً بومی است.” “آنها لازم نیست که اهل ریز باشند. آنها فقط در شهر هستند ، کسی مثل من ، که فقط آنجاست ، و اتفاقاً بومی است ، در یک موقعیت مدرن.”

هدف بعدی او دستیابی به یک نمایش تلویزیونی از دیزنی پلاس است.