زندگی در ناهید؟ یافته های اخیر اشاره به زندگی در ابرها زیر سوال رفته است

در ماه سپتامبر ، دانشمندان اعلام کردند که در ابرهای زهره امضای شیمیایی پیدا کرده اند که به گفته آنها می تواند با زندگی مرتبط باشد. با این حال ، در یک مطالعه پیگیری جدید ، قبل از چاپ، نویسندگان اعلام کردند که سطح ماده شیمیایی هفت برابر کمتر از آنچه در ابتدا گزارش شده بود ، است.

در مقاله اصلی ، در مجله Nature Astronomy منتشر شده است، محققان ادعا کردند که آنها آثار زیادی از فسفین ، یک ماده شیمیایی سمی شناخته شده به عنوان PH3 پیدا کرده اند. در زمین ، فسفین یا توسط ارگانیسم هایی تولید می شود که برای زنده ماندن به اکسیژن نیاز ندارند یا می توان آن را در آزمایشگاه ها ایجاد کرد.

در تجزیه و تحلیل مجدد داده ها ، که مورد بررسی قرار نگرفته است ، نویسندگان این تحقیق اکنون می گویند ممکن است مقدار فسفین کمتر از گزارش اولیه باشد ، اما این امر تشخیص فسفین را به طور کامل رد نمی کند. آنها همچنین گزارش دادند که در طول زمان تغییرات فسفین را تشخیص می دهند.

بنابراین آیا این بدان معناست که هیچ شانس زندگی در ابرهای زهره وجود ندارد؟

جین گریوز ، نویسنده اصلی هر دو مطالعه و استاد دانشگاه کاردیف انگلستان ، در یک ایمیل گفت: “نه ، به هیچ وجه.” “کشف تغییرات زمانی به ویژه هیجان انگیز است ، زیرا سایر چیزها نیز با گذشت زمان تغییر می کنند (مانند مقدار آب در ابرها).”

تماشا کنید | دانشمندان در مورد یافتن اصلی آنها از فسفین در ابرهای ناهید بحث می کنند

دانشمندان هیجان زده هستند و آنها شواهدی یافته اند که نشانه هایی از نشانه های زندگی در ابرهای زهره است. ستاره شناسان مقدار کمی از ترکیب شیمیایی ، فسفین را کشف کرده اند که به طور طبیعی وجود ندارد. 2:04

ناهید ، تقریباً به همان اندازه زمین ، اغلب سیاره خواهر ما نامیده می شود. اعتقاد بر این است که میلیاردها سال پیش اقیانوس داشته است. اما امروز ، برای زندگی غیر قابل مهمان تلقی می شود. این سیاره ابر پوشیده از داغترین منظومه شمسی است که دمای آن به اندازه کافی گرم است تا بتواند سرب را ذوب کند و باعث خرد شدن دی اکسید کربن شود.

طی چند دهه گذشته ، برخی از ستاره شناسان این فرضیه را مطرح کردند که حیات می تواند در یک منطقه باریک از ابرها ، بین 48 تا 60 کیلومتر بالاتر از سطح زمین وجود داشته باشد. آنجاست که فسفین شناسایی شد ، به همین دلیل یافته های این مطالعه برای برخی بسیار هیجان انگیز بود.

با این حال ، تردید در مورد مطالعه ماه سپتامبر افزایش یافته است. چندین مقاله در پاسخ منتشر شد که نه تنها نتیجه گیری ستاره شناسان ، بلکه خود داده ها را نیز مورد سingال قرار می دهد.

س Quesالات زیاد است

مشاهدات اولیه توسط تلسکوپ جیمز کلرک مکسول در هاوایی در سال 2017 و آرایه بزرگ میلی متر / زیر میلی متر آتاکاما (ALMA) در شیلی در سال 2019 انجام شد. محققان گفتند ، غلظت بالای فسفین شناسایی شده با این تلسکوپ ها قابل حساب نیست. توسط منابع طبیعی مانند آتشفشان ، صاعقه یا شهاب سنگی که در جو ناهید می سوزد. آنها گفتند ، تنها چیزی که روی میز باقی مانده تولید بیولوژیکی است.

نویسندگان این مطالعه می دانستند که در داده های به دست آمده از ALMA ، “شاید” از جو زمین ، “سر و صدا” وجود دارد ، اما گفتند که آنها این موضوع را رد کرده اند.

آرایه میلی متر / زیر میلی متر بزرگ آتاکاما (ALMA) در شیلی در اینجا مشاهده می شود. از این تلسکوپ ها در تشخیص فسفین موجود در جو ناهید استفاده شد. (لیام یانگ)

با بررسی پیگیری در تلسکوپ های ALMA برخی از خطاهای کالیبراسیون که برخی از سر و صدا را توضیح می دهد ، نشان داد و همین امر باعث شد تا ستاره شناسان دیگر یافته ها را بیشتر زیر سال ببرند.

یک مطالعه مستقل پیشنهاد شده است که به جای فسفین ، مشاهدات ممکن است دی اکسید گوگرد (SO2) ، گازی را که در جو سیاره فراوان است ، شناسایی کرده باشد.

مطالعه دیگری، به راهنمایی ترز انکرناز ، یک ستاره شناس در l’Observatoire Paris-Site de Meudon ، اطلاعات مادون قرمز جمع آوری شده در سال 2015 را بررسی کرد ، جایی که هیچ فسفینی مشاهده نشد. نویسندگان نتیجه گرفتند که اگر فسفین وجود داشته باشد ، می توان آن را در فضای بالای ونوس یافت – هم بالاتر از محلی که تشخیص داده شده است و هم از آن منطقه باریک که در آن فرضیه زندگی وجود دارد.

حتی با تجزیه و تحلیل مجدد توسط Greaves ، Encrenaz معتقد نیست که فسفین از نظر بیولوژیکی تولید می شود.

انکرناز گفت: “حتی اگر فسفین وجود داشته باشد ، آنها هیچ اثبات نمی کنند که در پشت آن زندگی وجود دارد ، زیرا آنها هیچ سناریویی برای توضیح نحوه تشکیل میکروارگانیسم ها ندارند.” “این فقط یک ایده است زیرا آنها نمی دانند چگونه آن را با فرآیندهای منظم توضیح دهند. … وقتی مقاله آنها را خواندم کمی ناامید شدم ، زیرا آنها نباید این حرف را می زدند.”

تعاملی | کلیک کنید ، بکشید و بزرگنمایی کنید تا Venus را به صورت سه بعدی ببینید

با این حال ، در مقاله دیگری که در ماه سپتامبر بر روی سرور قبل از چاپ arXiv منتشر شده است، محققان با تجزیه و تحلیل مجدد داده های جمع آوری شده توسط کاوشگر Pioneer-Venus از دهه 1970 ، “پشتیبانی داده ها” را پیدا کردند[s] وجود فسفین ؛ منشا فسفین ناشناخته مانده است. “

دیوید گرینسپون ، دانشمند ارشد موسسه علوم سیاره ، گفت که از مطالعات پیگیری استقبال می کند. گرینسپون در هیچ یک از مطالعات شرکت نکرده اما در حمایت از توانایی های بالقوه زندگی در ابرهای زهره بسیار جدی بوده است.

وی گفت: “هر زمان که نتیجه جدیدی ، به ویژه نتیجه ای که دارای اهمیت بالقوه زیادی است ، با یک تکنیک دشوار گزارش می شود ، باید بررسی شود و با مشاهدات و تحلیل های بیشتر پیگیری شود.” “این چگونه علم کار می کند.”

اما وی احتمال وجود حیات در ابرهای زهره را نیز منتفی نمی داند.

“اگر فسفین از بین برود ، مطمئناً دیدگاه من در مورد احتمال زندگی در آنجا تغییر نمی کند ، یا واقعاً چیزی را رد می کند. چرا فقدان امضای زیستی بعید است در محیطی که هرگز پیش بینی نشده یا پیش بینی نشده باشد ، زندگی در یک کشور گرینسپون گفت: “منطق منطقی نیست.” “آنچه ما درباره ابرهای زهره می دانیم نشان می دهد که این یک زیستگاه احتمالی است که باید بیشتر مورد کاوش قرار گیرد.”

بنابراین هیئت منصفه هنوز در مورد اینکه آیا تشخیص فسفین می تواند نشانه ای از حیات باشد یا خیر ، ابراز امیدواری می کند ، اما اخترشناسان امیدوارند که مشاهدات آینده – یا مأموریتی که به خود کره زمین انجام می شود – بتواند پاسخ بهتری ارائه دهد.

گرینسپون گفت: “ما برای بررسی مستقیم جو با ابزارهای مدرن به مأموریت های جدیدی به ونوس نیاز داریم.” “هیچ مأموریتی در قرن بیست و یکم به طور مستقیم فضای ونوس را مطالعه نکرده است.”