رشته دندانپزشکی – معرفی رشته دندان پزشکی ویژه انتخاب رشته کنکور تجربی – مشاوران 100

این ساختار در واقع بیرونی ترین پوشش دندان بود که تمامی سطح عاج دندان را پوشانده است و با توجه به در معرض بودن مینا مواظبت از آن بسیار با اهمیت است و در صورت آسیب دیدن ترمیم نمی شود . به غیر از داروهای ضد درد، ممکن است آنتی بیوتیک و محلول شستشوی دهانی برای حمایت از بهبودی این ناحیه برای چند هفته نیز مورد نیاز باشد.

در مقاله انواع دندان ها و وظایف آن تقریبا دانستیم دندان ها چگونه اند، انواع آنها چیست و چه تعداد هستند، برای مثال با دندان های پیش، نیش، آسیای کوچک و بزرگ آشنا شدیم، همچنین وظیفه این دندان ها را دانستیم بعلاوه اطلاعات مختصری در مورد ساختمان این ساختار های سفید رنگ ارائه دادیم. در این مقاله قصد داریم شما را دقیق تر با ساختمان دندان آشنا کنیم. این حفره از قسمت تاج دندان شروع شده تا انتهای پالپ ادامه می یابد. در ادلمه این قسمت های دندان را معرفی خواهیم کرد. بنابراین دندان عقل را می کشد.

عاج دندان : تنه یا بدنه اصلی دندان را عاج دندان گویند. در کل باید اون زمان بسنجید ببینید درامد و تعداد مشتری هاتون نسبت به کل هزینه های اولیه و هزینه های جاری بیشتره یا نه. خودتون مقایسه کنید با پزشکی، هزینه های خرید و تعمیرات و نگهداری تجهیزات دندانپزشکی و هزینه مواد دندونپزشکی واقعا بالاست اگه کسی مطب بزنه و مشتری نداشته باشه مجبور میشه مطبش رو جمع کنه.

تقسیم بندی از لحاظ بافت : بافت های دندان را می توان به دو قسمت تقسیم بندی کرد عموما عاج، مغز دندان جزء بافت های سخت و پالپ و لیگامن های دور دندان بافت نرم دندان را شامل می شود. اگر بخواهیم بافت ریشه را تقسیم بندی کنیم شامل مغز، عاج، سیمان و لیگامن دور دندانی است و قسمت تاج نیز از قسمت های مغز، عاج و مینا تشکیل شده است.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت دندانپزشکی ظفر سمنان.