دادگاه انگلیس علیه جانی دپ در اقدام افترا حکم صادر کرد

جانی دپ روز دوشنبه پرونده پر افتخار خود را علیه روزنامه تبلیغاتی The Sun به دلیل برچسب زدن به “زن کتک” از دست داد ، زیرا قاضی گفت که او معتقد است این بازیگر از همسر سابق خود سو abاستفاده کرده است و او اغلب از زندگی او ترسیده است.

در تصمیمی که مبارزان علیه سو abuse استفاده داخلی مورد تشویق قرار گرفته اند ، دادگستری اندرو نیکول گفت متهمان در جریان دادرسی در لندن ثابت کردند که ادعاهای آنها علیه دپ “کاملاً درست” است. وکلای دپ گفتند که آنها از این تصمیم تجدید نظر خواهی می کنند.

در طول نزدیک به سه هفته در تابستان امسال ، نیکول شنیده بود گزارش های ناپسند – و آشتی ناپذیر – از دپ و همسر سابقش امبر هرد که در آن هر یک دیگری را به سو abuse استفاده متهم می کرد.

نیکول در حکم خود نوشت: “من فهمیدم که اکثر قریب به اتفاق حملات خانم هرد توسط آقای دپ به لحاظ استاندارد مدنی اثبات شده است.”

در مسلماً بزرگترین دادگاه افترا در انگلیس در قرن بیست و یکم ، دپ از روزنامه های گروه خبری نیوز ، ناشر روزنامه The Sun و سردبیر اجرایی روزنامه ، دن ووتون ، به دلیل مقاله ای در آوریل 2018 که وی را به تعرض به بازیگر دیگرش هرد متهم کرد ، شکایت کرد.

این حکم ضربه بزرگی به شهرت دپ وارد می کند که می تواند به یک حرفه پردرآمد سینما آسیب برساند ، که باعث شده این بازیگر در برخی از محبوب ترین فیلم های خانوادگی در چند وقت اخیر پیشگام شود ، از ادوارد دست قیچی به سودآوری ، دزدان دریایی کارائیب حق امتیاز. این هزینه با هزینه مالی نامعلوم علاوه بر چندین میلیون دلار هزینه حقوقی که پس از صدور حکم روز دوشنبه ، ملزم به پرداخت آن خواهد بود ، همراه است.

یک طرفدار جانی دپ با لباس گلرت گریندل والد – شخصیتی که دپ در سومین فیلم Fantastic Beasts بازی می کند ، که در حال حاضر در حال فیلمبرداری است – با شنیدن اینکه دپ پرونده افترا خود را در خارج از دادگاه عالی لندن از دست داده ، واکنش نشان می دهد. (مت دانهام / آسوشیتدپرس)

یک وکیل دپ ، 57 ساله ، این تصمیم را “انحراف آور و سرگردان کننده” توصیف کرد.

جنی آفیا در بیانیه ای گفت: “این قضاوت آنقدر ناقص است كه عدم اعتراض آقای دپ به این تصمیم مضحك است.”

در همین حال ، یک وکیل دادگستری هرد گفت که این حکم برای کسی که دادگاه را دنبال می کرد “تعجب آور نبود”.

از نظر تاریخی ، قوانین افترا در انگلیس به عنوان چهره های عمومی مورد حمایت قرار گرفته و از نظر رسانه ها و ناشران سختگیرانه است.

سان این تصمیم را “پیروزی خیره کننده آزادی مطبوعات” خواند.

مصرف سنگین مواد مخدر

در قلب توصیف سان از دپ به عنوان “همسر زن” ادعاهایی که چاپ شده بود مبنی بر این که این بازیگر 14 بار در مکانهای مختلف جهان به هرد حمله کرده بود.

هرد 34 ساله گفت که سو abuse استفاده عمدتا ناشی از مصرف سنگین مواد مخدر و الکل توسط دپ است و او می تواند به “یک شخص ثالث خود ساخته” تبدیل شود ، که وی از آن به عنوان “هیولا” یاد کرد. او ادعا کرد که در زمان های مختلف بین 2013 و 2016 او را زد ، سیلی زد و او را هل داد ، موهایش را کشید و بطری های “مانند نارنجک” را به سمت او پرتاب کرد.

نیکول به موارد مختلفی اشاره کرد که هرد برای زندگی خود ترسیده بود ، از جمله “وضعیت گروگانگیری سه روزه” که به گفته هرد در مارس 2015 در استرالیا رخ داد ، دزدان دریایی کارائیب فیلم سینما.

قاضی در مورد این قسمت در استرالیا نوشت: “من شواهد او را در مورد ماهیت تعرضاتی كه به او كرده قبول می كنم.” “آنها حتماً وحشتناک بوده اند.”

امبر هرد ، چپ ، و دپ در بیست و هفتمین جشنواره سالانه جشنواره بین المللی فیلم پالم اسپرینگ در پالم اسپرینگ ، کالیفرنیا ، در ژانویه 2016 حضور می یابند. (جردن اشتراوس / اینویژن / آسوشیتدپرس)

در دادگاه ، دپ ، هرد را متهم كرد كه ادعاهای خود را مرتكب شده است ، در حالی كه به مشکلات گسترده دارویی اعتراف كرد. با این حال ، او اصرار داشت که “فردی خشن نیست ، به ویژه با زنان” ، شخصیتی که توسط شرکای سابق وینونا رایدر و ونسا پارادیس پشتیبانی می شود.

قاضی دریافت که 12 مورد خشونت خانگی رخ داده است و گفت که این امر برای صدور حکم علیه دپ کافی است.

وی همچنین شواهد هرد مبنی بر اینكه ادعاهایی كه وی علیه یكی از محبوب ترین بازیگران جهان مطرح كرده بود “تأثیر منفی بر زندگی حرفه ای وی به عنوان بازیگر و فعال داشت” را پذیرفت.

شکایت دپ علیه هرد در جریان است

دپ استدلال کرد که این ادعاها باعث “آسیب جدی” به شهرت وی و “پریشانی و شرمساری قابل توجه” شده است. وکلای وی گفتند که این پرونده در مورد پاک کردن شهرت وی بود و هیچ ارتباطی با هیچ جایزه مالی بالقوه ای ندارد – در انگلیس سقف تصوری حدود 300،000 پوند (515،000 دلار Cdn) برای جوایز افترا وجود دارد ، در مقایسه با آنچه در ایالات متحده ممکن است ، اندک است.

دپ همچنین از هرد برای 50 میلیون دلار آمریكا در ویرجینیا به دلیل مقاله مقدماتی واشنگتن پست كه درباره خشونت خانگی نوشت ، شكایت كرده است.

مقاله در مورد تجربه سو abاستفاده وی صحبت می کند اما نامی از دپ ندارد. دادگاه قرار است سال آینده برگزار شود.

ایلین چارلسون بردهفت ، وكیل هرد در آمریكا گفت: “به زودی ، ما مدارك حجیم تری را نیز در ایالات متحده ارائه خواهیم داد.”

تماشا کنید | شهرت جانی دپ احتمالاً بزرگترین بازنده در دادگاه افترا است:

یک قاضی انگلستان تعیین خواهد کرد که آیا تابلوی روزنامه سان بازیگر جانی دپ را با توهین به همسر یا زننده زن افترا کرده است یا خیر ، اما شهرت دپ بدون توجه به نتیجه دادگاه ممکن است بهبود نیابد. 2:12

افیا ، نماینده دپ ، گفت كه “ما امیدواریم كه بر خلاف این پرونده ، روند جنجالی در حال انجام در آمریكا منصفانه باشد ، و هر دو طرف افشای كامل خود را ارائه دهند نه اینکه یک طرف استراتژیک گیلاس را انتخاب کند که چه مدرکی قابل استناد و قابل اعتماد نیست. “

یک کارشناس حقوقی فکر می کند دپ اکنون در دادگاه آمریکا دشوارتر خواهد شد.

مارک استیفنس ، وکیل رسانه ای در شرکت حقوقی هوارد کندی ، گفت: “پیامدهای این پرونده این است که اگر پرونده را در لندن از دست دهید ، تقریباً یک اطمینان مسابقه ای است که شما در آمریکا پیروز نخواهید شد.”

دپ و هرد در سر صحنه کمدی سال 2011 با هم آشنا شدند دفتر خاطرات عجیب و غریب و در سال 2015 در لس آنجلس ازدواج کردند. آنها سال بعد از هم جدا شدند و در سال 2017 طلاق گرفتند.

شنیده بود که او با اکراه صحبت کرده است.

“چه زنی از قربانی شدن خشونت خانگی سود برده است؟” او در دادگاه پرسید

“یک پیام بسیار قدرتمند”

لیزا کینگ ، مدیر ارتباطات و روابط خارجی موسسه خیریه پناهگاه ، که از قربانیان خشونت خانگی پشتیبانی می کند ، ابراز امیدواری کرد که این حکم “پیامی بسیار قدرتمند” ارسال کند مبنی بر اینکه باید به تک تک بازماندگان سو abuse استفاده در خانه گوش داده شود و باید از آنها شنود شود شنیده “

ووتون از روزنامه سان گفت که امیدوار است دپ “کمکی را که به وضوح به آن نیاز دارد” بدست آورد و از هرد برای شجاعتش تشکر کرد.

وی گفت: “این پیروزی برجسته در دادگاه برای شما امبر هرد است و برای همه قربانیان سو abuse استفاده خانگی است که امیدوارم با روند دادرسی و رسانه های امروز ما احساس راحتی و امنیت بیشتری داشته باشند.”

استفنس ، وکیل رسانه ای ، این تصمیم را برای دپ “کاملاً ویرانگر” خواند.

وی گفت: “جانی دپ تنها در صورت پذیرش این قضاوت قادر خواهد بود خود را اصلاح کند.”