تجهیزات ماهیگیری دلیل اصلی مرگ نهنگ های راست است

یک مطالعه بزرگ که در مورد مرگ نهنگ های راست اقیانوس اطلس شمالی انجام شده است نشان داده است که گرفتاری وسایل ماهیگیری به دلیل اصلی مرگ و میر تبدیل شده است.

نهنگ های راست به شدت در معرض خطر هستند و فقط حدود 360 در اقیانوس های جهان باقی مانده اند.

مطالعه موسسه Woods Hole Oceanographic در ماساچوست نشان داد که از سال 1970 تا 2009 ، برخورد کشتی ها علت اصلی مرگ و میر در نهنگ ها بوده است. با این حال ، از سال 2010 تا 2015 ، اکثر موارد مرگ و میر ناشی از تجهیزات ماهیگیری بوده است.

مایکل مور ، یکی از نویسندگان این تحقیق ، گفت که هدف انگشت اشاره نیست.

مور گفت: “ما علاقه مندیم که چگونه بین نیازهای صنعت ماهیگیری و گونه های نهنگ راست اقیانوس اطلس شمالی فاصله بگیریم ، تا آنجا که هر دو حق زنده ماندن و رشد را دارند.” جزیره صبح میزبان لورا چاپین.

نهنگ های راست مستعد درگیر شدن در وسایل ماهیگیری هستند زیرا اغلب در نزدیکی ساحل شنا می کنند. تله های موجود در کف اقیانوس توسط خطوطی به شناورهایی شناور در سطح متصل می شوند که موقعیت آنها را مشخص می کنند.

وقتی نهنگ ها از منطقه ای که ماهیگیری می کند شنا می کنند ، می توانند در صف ها گیر بیفتند. طناب ها می توانند باعث ایجاد جای زخم شوند و کشیدن آجرها و تله ها باعث می شود انرژی نهنگ فرار کرده و مانع توانایی تغذیه آن شود.

حتی اگر نهنگ زنده بماند ، این امر می تواند به انداز مناسب زنان برای باردار شدن منجر شود.

مطالعه ای که تمام عکسهای موجود از نهنگهای راست اقیانوس اطلس شمالی را که از سال 1980 تا 2009 گرفته شده بررسی کرده است ، نشان داده است که 83 درصد زخمهای ناشی از طناب یا تور را نشان می دهد و 59 درصد بیش از یک بار درگیر شده است.

مناطق جدید تغذیه

نهنگ ها در سال 2017 ، زمانی که نهنگ ها شروع به ورود برای تغذیه در خلیج جنوبی کردند ، به جای اینکه در خلیج فوندی که به طور سنتی در آنجا دیده می شدند ، در خلیج سنت لارنس به یک موضوع تبدیل شدند.

ناظران کانادایی با محدودیت سرعت برای کشتی ها ، گشت های لکه بینی ، و تعطیلی موقت ماهیگیری در هنگام مشاهده نهنگ ها در یک منطقه ، پاسخ می دادند.

مور درباره پاسخ گفت: “این بسیار پیچیده و بسیار چالش برانگیز است.”

“علی رغم چالش هایی که آنها به خصوص در سال های 2017 و 2019 داشته اند ، من فکر می کنم استان فدرال کانادا [governments] و صنعت واقعاً واقعاً پاسخگو بوده و بسیار سخت تلاش می کند تا خرج زندگی نهنگ های مناسب و ماهیگیری و صنعت حمل و نقل را تأمین کند. “

چگونه نهنگ ها را نجات دهیم

در ادامه این گزارش راه حلهای بالقوه از جمله تله های طراحی شده بدون خطوط منتهی به سطح زمین بررسی شد.

در این سیستم ها ، تله ها و خطوط در پایین قرار می گیرند. این شناورها یا بادی هستند و یا وزن آنها زیاد است. برای بازیابی آنها ، ماهیگیران به آنها علامت می دهند كه یا شناور را باد كنند یا وزن را آزاد كنند.

مور اذعان می کند که این سیستم ها گران ترند.

اما ماهیگیران در حال حاضر هزینه هایی را که مجبور می شوند گاهی اوقات در هنگام عبور نهنگ های راست از دام های خود بالا ببرند ، پرداخت می کنند.

سیستم های جدید در حال حاضر در آبهای کانادا و آمریکا آزمایش می شوند.

اطلاعات بیشتر از CBC PEI