بزرگترین موفقیت پری دریایی کوچولو؟ به اندازه بازسازی های لایو اکشن وحشتناک نیست

سیزده سال بعد از تیم برتون آلیس در سرزمین عجایب به ششمین فیلم تاریخ تبدیل شد که از مرز میلیارد دلار عبور کرد و بیش از هر زمان دیگری به نظر می رسد که یک قطعیت سوم برای زندگی وجود دارد. زیرا، همانطور که باب ایگر شاهد ماست، به نظر می‌رسد تنها چیزهایی که می‌توانیم از آن مطمئن باشیم، مرگ، مالیات‌ها و مجموعه‌ای بی‌پایان از بازسازی‌های لایو اکشن بی‌روح است که از استخوان‌های کلاسیک‌های دست نخورده دیزنی ساخته شده‌اند.

بسته به نحوه شمارش (2000 است 102 دالماسی بازسازی نسخه اصلی، و دقیقاً چگونه 2010 است شاگرد جادوگر متناسب با فانتزی کیهان؟) خانه موش 20 بار به طاق کارتونی خود در همسایگی بازگشته است. تقریباً به همان اندازه در حال توسعه است.

و در حالی که چند استثنا وجود دارد – کنت برانا سیندرلا و دیوید لوری به طرز شگفت انگیزی برانداز اژدهای پیت در میان آنها – سابقه آنها نشان می دهد که این تعهد به داستان سرایی مبتکرانه نیست که شرکت را به چاه بازگرداند. درعوض، احتمالاً فرصتی است برای رد کردن تقلب های اجتماعی گذشته برای مخاطبان جدید، همراه با تابلوهای دلاری به اندازه جوندگان که در چشمان میکی شنا می کنند.

پری دریایی کوچک همه شاخص‌های اولیه را نشان می‌دهد: یک پول نقد از کفش نرم که وجود آن به طور همزمان به جادو و منحصر به فرد بودن انیمیشن بی احترامی می‌کند، در حالی که طرحی ترسناک را به کودکان غیر انتقادی ارائه می‌دهد – این به اندازه‌ای بی‌اهمیت است که دیزنی بتواند با بلیط شما از در پشتی بیرون برود. پول

اگرچه بخش‌هایی از این ارزیابی همچنان پس از انتشار تیتراژ درست خواهد بود، اما داستان کمی بیشتر است. زیرا متأسفانه، شما باید (کمی) آن را به آنها بسپارید – در انبوهی از اقتباس های متحرک دلربا و در حال تجزیه، پری دریایی کوچک حداقل جایی در نیمه بالایی قرار دارد.

تماشا | پری دریایی کوچک تریلر:

آهنگ های بیشتر، واقعیت بیشتر

با این حال، شایستگی در هیچ چیز جدیدی نیست که از داستان بیرون کشیده شود. ما هنوز هم آریل، ملکه دریای نوجوان (تقریبا) را دنبال می‌کنیم، زیرا او وارد معامله‌ای با اورسولا جادوگر هشت‌گانه می‌شود، پاهایش را به دست می‌آورد و صدایش را از دست می‌دهد تا در تعقیب شاهزاده اریک در خشکی سرمایه‌گذاری کند. اما راب مارشال کارگردان و دیوید مکگی، نویسنده، تقریباً دوبرابر زمان اجرای اصلی، تقریباً به طرز چشمگیری موفق شدند از اضافه کردن مطالب زیاد اجتناب کنند.

در عوض، آهنگ‌ها قطع می‌شوند (مارشال چیزهای عجیب و غریب را از بین برد لس پواسون برای اجتناب از واقعیت های بصری وحشتناک پخت و پز شخصیت های CGI)، نقاط طرح تعدیل شده است (پدر آریل، پادشاه تریتون، اکنون او را برای «جشنواره ماه مرجانی»، به جای یک شماره موسیقی مهم غیرقابل توضیح، در کنار خود می‌خواهد) و شخصیت‌های خاصی در پس‌زمینه قرار می‌گیرند – از جمله دره عجیب و غریب جاکوب ترمبلی کانادایی، فلوندر.

اما در عین حال، احترام به اصل وجود دارد. اگرچه هاوارد اشمن شریک ترانه سرا در سال 1991 درگذشت، آلن منکن به کار بر روی این تکرار بازگشت. پری دریایی کوچک. این در بازخوانی‌های به‌روز شده اما عمدتاً چشمگیر نشان می‌دهد. هالی بیلی، نوازنده و هنرپیشه، در ابتدا تلاش می‌کند تا کیفیت صدای زیبای جودی بنسون از آریل در سال 1989 را بازسازی کند، اما فضای بیشتری به او داده می‌شود و دوباره تکرار می‌شود. قسمتی از دنیای شما برای نشان دادن قدرت فوق‌العاده‌ای که او در حین اجرا با خواهرش کلوئی به دست آورد.

تماشا | تاثیر بزرگ از پری دریایی کوچک تریلر برای دختران جوان سیاه پوست:

تاثیر بزرگ تریلر The Little Mermaid برای دختران سیاهپوست جوان | لحظه

اولین تریلر فیلم لایو اکشن The Little Mermaid با بازی هلی بیلی، بسیاری از دختران جوان سیاه پوست را هیجان زده می کند که خود را به عنوان یک شاهزاده خانم دیزنی ببینند.

و همانطور که او اولین آهنگ “I want” رنسانس دیزنی را تعریف می کند، اورسولا از ملیسا مک کارتی به اندازه کافی برای جذاب نگه داشتن داستان با یکی از نمادین ترین آهنگ های شرور تمام دوران انجام می دهد. ارواح بدبخت بیچاره. در حالی که او کاملاً با اجرای آواز الهام گرفته از درگ کویین عالی ترین پت کارول مطابقت ندارد، این احتمالاً غیرممکن است. مک کارتی در عوض موفق می شود، به طرز چشمگیری، در همان عرصه عمومی بازی کند.

زمان اجرا اضافی بیشتر به یک داستان پر شده، هرچند نه به طور معنی داری، داده می شود. به ما بینش بسیار بیشتری در مورد خواسته‌های شاهزاده اریک و داستان پس‌زمینه غم‌انگیزش داده شده است – ابتدا به‌طور کله‌ای املا شده، و سپس به‌طور غیرضروری در آهنگ (اضافی) «من می‌خواهم» خودش دوباره بیان کرد. آبهای وحشی Uncharted.

اریک همچنین یک مادر خوانده – ملکه سلینا نوما دومزونی – و کشور جزیره‌ای منزوی او رابطه‌ای ناخوشایند و بیزاری از جهانی‌گرایی پیدا می‌کند. اریک، ماجراجوی جهانگرد، به طور مداوم برای افزایش تجارت (و اتفاقاً ماجراجویی های بیشتر در جهان برای خودش) فشار می آورد، زیرا مادرش می جنگد تا آنها را قطع و محافظت کند. به موازات میل شدید آریل برای ملاقات و یادگیری از انسان ها برخلاف میل پدرش، که احتمالاً روی کاغذ بهتر از روی صفحه نمایش به نظر می رسد، این یک امر نامناسب است، و هرگز به طور کامل ظاهر نشده است.

نزدیکتر به پیام تلاش برای پذیرش دیگران که نیمه جان توسط جزیره شاهزاده اریک مطرح شده است، خود آریل است: از زمانی که بیلی به عنوان بازیگر اصلی معرفی شد، گروهی از منتقدان با صدای بلند شکایت کردند – یا به این دلیل که یک زن سیاهپوست برای نقشی انتخاب شد که در ابتدا نوشته شده بود. به عنوان سفید، یا (بی معنی) که به نوعی کمتر قابل قبول است که پری دریایی ها به دلیل زندگی در زیر آب، سیاه شوند.

در حالی که این تنها غیرقابل قبول فرضی (مثلاً اسکاتل، پرنده، صحبت می کند و در زیر آب نفس می کشد برای یک صحنه کامل) یا تنها تغییر است، این نقد برخی از تنها نقاط قوت واقعی فیلم را به عنوان ایرادات به تصویر می کشد: زیر دریا، ما یک چندفرهنگی داریم. مر-خانواده ای که مخصوصاً برای بچه ها، جهانی را نشان می دهد که هرگز نباید نگران نژادپرستی باشد.

انتقاد غیرقابل قبول نه تنها غیرصادقانه و با نیت بد است، بلکه نشانه ای از مشکل بزرگ در قلب این بازسازی است: به ظاهر این باور که اقتباس خوب از یک کارتون به معنای تطبیق بهتر آن با محدوده واقعیت است. بارزترین مثال، تصاویر بصری است، زیرا زمانی که حیوانات بامزه تبدیل به انسان‌سازی شده‌اند، تبدیل به نفرت‌های وحشتناک موجودات دریایی می‌شوند – ساقه‌های چشم سباستین مطمئناً رویاهای شما را تسخیر می‌کنند، در حالی که صورت ماهی فلاندر به معنای واقعی کلمه من را وادار کرد که این را بخوانم. آرواره هامونولوگ: “چشمان بی جان، چشمان سیاه، مانند چشمان عروسک.”

زنی با موهای قرمز، در سمت راست، چنگالی را در دست گرفته است.  در سمت چپ او یک ماهی CGI بسیار واقع بینانه و یک پرنده قرار دارد.  همه آنها زیر آب هستند.
بیلی، درست، در عکسی از پری دریایی کوچک ظاهر می شود. در سمت چپ او شخصیت‌های فلوندر با صداپیشگی جاکوب ترمبلی کانادایی و اسکاتل با صداپیشگی آکوافینا قرار دارند. (دیزنی)

محیط نیز واقعی‌تر می‌شود – و در حالی که بخش‌های بصری جالبی مانند کاویتاسیون در انفجارهای زیر آب و سقوط نهنگ در مسیر لانه Urusla را اضافه می‌کند، اما محیط زیر آب را بی‌نهایت کسل‌کننده‌تر و افسرده‌کننده‌تر می‌کند.

و البته، تلاش برای انتخاب شخصیت‌ها و پیام‌های موضوعی برای همسویی بیشتر با دنیای واقعی وجود دارد. چرا شاه تریتون به طور غیرمنطقی از انسان متنفر است؟ در اینجا (که احتمالاً از پیش درآمدی که 20 سال پس از نسخه اصلی منتشر شد قرض گرفته شده است) به این دلیل است که آنها باعث مرگ همسرش شده اند، نه فقط به این دلیل که ماهی می خورند.

بعد از اینکه آریل در معامله با اورسولا صدایش را از دست داد، چرا او فقط یادداشتی برای اریک نمی نویسد و توضیح می دهد که چرا آنها باید ببوسند؟ اکنون این فقط یک هشدار اضافی به طلسم اوروسلا است، که آریل را مجبور می‌کند تا شرایط معامله‌شان را فراموش کند – که به طور بالقوه زیرمتن مبهم را که همراه با انگیزه او برای برقراری یک رابطه فیزیکی بالاتر از یک رابطه عاطفی است، حذف می‌کند.

رفع اشتباهات گذشته فقط اشتباهات جدیدی را اضافه می کند

تغییرات مشابه دیگری نیز وجود داشت – منکن به Vanity Fair گفت که بخش “زبان بدن” از ارواح بدبخت بیچاره – جایی که اورسولا به آریل توصیه می کند که “در خشکی برای خانم ها ترجیح داده می شود یک کلمه حرف نزنند” – حذف شد تا “دختران جوان [wouldn’t] به نوعی احساس می کنند که نباید خارج از نوبت صحبت کنند.”

در حالی که اگر در حال بازسازی یک فیلم چند دهه ای هستید، برخی از تغییرات ضروری به نظر می رسد، برخی دیگر غیرضروری به نظر می رسند – احتمالاً بعید است که بچه ها از یک شرور دیزنی مشاوره بگیرند. در همین حال، بازسازی یک کلاسیک فقط برای رفع اشتباهات گذشته، فضای زیادی برای خودانگیختگی یا لذت خام باقی نمی گذارد. در عوض، در بهترین حالت، با یک بازسازی ایمن، سالم و حساس، بدون جادو، تازگی یا اشتیاق، به پایان می‌رسید – و هیچ نیازی به وجود تخیل ندارید.

حتی اگر به یک محصول خنثی‌تر منجر شود تا در گیشه موفق شود، بهترین تمجیدی است که می‌توانید اعطا کنید. پری دریایی کوچک آیا آنقدرها به حافظه نسخه اصلی آسیب نرسانده است. اما در عین حال، اگر در وهله اول آزاردهنده نبود، حداقل مجبور نبودیم در یک جهان با آهنگ رپ جدید ارائه شده توسط Awkwafina زندگی کنیم که Vox most است. به درستی به عنوان “تروریسم شنیداری” توصیف می شود.