برخی از خودروسازان در حال حذف رادیوهای AM از داشبورد هستند. چقدر ضرر خواهد بود؟

جاری23:29خودروسازان رادیو AM را کنار می گذارند

صدای رونویسی شده را بخوانید

وقتی آلن کراس شش ساله شد، مادربزرگش یک رادیو ترانزیستوری به او داد. این ابزار ممکن است در آن زمان بی‌اهمیت به نظر می‌رسید، اما با ضربه زدن به رادیو AM، جهان را به روی کراس جوان باز کرد، که سپس تبدیل به یک رادیو شد.

او گفت: «وقتی در شهر کوچکی خارج از وینیپگ بزرگ شدم، ناگهان متوجه شدم که در دنیا چیزی بیشتر از آنچه از رادیو در داشبورد ماشین پدرم و روی میز آشپزخانه بیرون می‌آید، وجود دارد. جریان مت گالووی.

کراس اولین یا آخرین کسی نبود که مجذوب رادیو AM شد. بسیاری از شنوندگان ساعاتی را صرف تماشای ورزش، موسیقی و اخبار در رادیو AM کرده‌اند که اغلب از داخل خودروهایشان است.

اما اکنون، برخی از خودروسازان از رادیو AM استفاده می کنند.

اخیراً، تسلا، ب ام و، پورشه، آئودی و ولوو همگی گیرنده های AM را از برخی مدل ها در خطوط مونتاژ خود حذف کرده اند.

این اقدام با واکنش هایی از سوی علاقه مندان رادیو AM مواجه شد. هفته گذشته، یک گروه دو حزبی از قانونگذاران ایالات متحده لایحه ای را ارائه کردند که در آن از اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ها خواسته شد تا AM را در خودروهای جدید بدون هزینه اضافی ملزم کند.

گاهی اوقات شنیدن اینکه مردم در سایر نقاط آمریکای شمالی دقیقاً چه فکری می کنند و می بینند جالب است.-آلن کراس، پخش کننده رادیو

حداقل یکی از خودروسازان از تصمیم خود مبنی بر حذف گیرنده های AM از خودروهای خود عقب نشینی کرده است. فورد آن را در تمام خودروهای فورد و لینکلن 2024 گنجانده است و به دارندگان خودروهای برقی فورد بدون قابلیت پخش AM یک به روز رسانی نرم افزاری ارائه می دهد.

با این وجود، انتظار می‌رود خودروسازان بیشتری در حذف گیرنده‌های AM راه برخی از تولیدکنندگان برتر این تجارت را دنبال کنند.

آنها مسائلی مانند تداخل با سیگنال های وسایل نقلیه الکتریکی خود را به عنوان دلایل حذف ذکر می کنند، اگرچه کراس آن را نمی خرد. او می گوید به نظر می رسد شرکت هایی مانند کیا متوجه شده اند که چگونه رادیو AM را بدون تداخل در خودروهای الکتریکی خود قرار دهند.

“بنابراین آنها به نوعی انگشت خود را به سمت تولید کنندگان دیگر نشانه می روند و می گویند که ما متوجه شدیم. چرا شما نمی توانید؟” کراس، که بیشتر به عنوان مجری مجموعه‌های رادیویی سندیکایی از جمله تاریخ در حال انجام موسیقی جدید شناخته می‌شود، گفت.

زنی کابلی در دست دارد تا یک وسیله نقلیه برقی را شارژ کند.
برخی از تولیدکنندگان خودروهای الکتریکی تداخل الکتریکی را دلیل حذف گیرنده‌های رادیویی AM از مدل‌های جدید خود می‌دانند. (اریک گیلارد/رویترز)

تکنولوژی قدیمی و گران قیمت

به گفته کراس، یکی از مزایای کلیدی رادیو AM دسترسی آن است.

او گفت: «وقتی کشورهای وسیعی به اندازه ایالات متحده و کانادا دارید، سیگنال‌های رادیویی AM بسیار مهم هستند زیرا مسافت‌های بسیار طولانی را طی می‌کنند.

ساندرا اولسون می تواند این را تضمین کند. او در روستای هولدن، آلتا زندگی می‌کند و در ایمیلی گفت که سیگنال‌های رادیویی AM تنها سیگنال‌هایی هستند که [are] قابل دریافت در هر/همه رادیوهایی که من دارم.”

او گفت: “همه مناطق این جهان نمی توانند باندهای رادیویی FM را دریافت کنند.” «همه مردم نمی توانند هزینه های اضافی را بپردازند [money] برای خرید انتقال اضافی از فناوری پیشرفته.”

اگر نوارهای AM از مجاری تنفسی ناپدید شوند، پس [the] شگفتی های جهان خاموش خواهند شد.”

کراس گفت که باندهای رادیویی FM می توانند تقریباً 144 تا 193 کیلومتر را پوشش دهند، اما رادیو AM می تواند مسافت های بسیار بیشتری را پوشش دهد. “و در کشوری به اندازه ما، آیا این مهم نیست؟” او گفت.

اندرو فورسایت، مشاور پخش، گفت: شاید به اندازه گذشته مهم نباشد.

او به گالووی گفت: «این دیگر آنقدر مهم نیست، عمدتاً به این دلیل که اکثر ایستگاه‌های رادیویی AM مجبورند یک شبه قدرت خود را کاهش دهند – و دقیقاً در دوره‌ای یک شبه، زمانی که شما جهش یونوسفر را دریافت می‌کنید، فاصله را دریافت می‌کنید».

رادیو AM با وجود هزینه هایش چیزی است که می تواند اطلاعات اضطراری را خیلی خیلی سریع و رایگان دریافت کند.-صلیب

Forsyth می‌گوید رادیو AM قدیمی و گران است – به‌قدری که برخی از پخش‌کننده‌های کانادایی درخواست تغییر از AM به FM را دارند.

او گفت: «این یکی از معایب بزرگ برای اپراتورهای رادیو AM هزینه است. املاک و مستغلات زیادی وجود دارد. تجهیزات زیادی در این زمینه وجود دارد. آنها بسیار ناکارآمد هستند. آنها از انرژی آبی زیادی استفاده می کنند و بازده سرمایه چندان عالی نیست.

کراس اعتراف می کند که رادیو AM “فناوری پست” است.

او گفت: “صدای خیلی خوبی ندارد. مستعد تداخل رعد و برق و خطوط برق و پل ها و انواع چیزهای دیگر است.”

او گفت: «با این حال، رادیو AM – با وجود هزینه‌هایش – چیزی است که می‌تواند اطلاعات اضطراری را خیلی، خیلی سریع و رایگان دریافت کند»، حتی اگر اینترنت قطع شود یا یک ماهواره از کار بیفتد.

یک دست روی داشبورد ماشین که Apple CarPlay را نشان می‌دهد معلق است.
به دلیل افزایش اینترنت و ماهواره، برخی کارشناسان می گویند که رادیوهای AM دیگر بخش مهمی از داشبورد خودروها نیستند. (جای سی هونگ/آسوشیتدپرس)

اما Forsyth می‌گوید در حال حاضر دستورات و فناوری‌هایی وجود دارد که به‌روزرسانی‌های اضطراری را ارائه می‌کنند.

او گفت: “همه با مجوز لازم هستند که شما باید توانایی پخش آنچه را که ما در Amber Alerts می شناسیم را داشته باشید که در تلفن هوشمند خود می شنوید؛ سیستم مشابهی وجود دارد که در رادیو نیز کار می کند.”

خاطرات نوستالژیک

اگرچه کراس گفت که معتقد است هنوز مخاطبانی برای رادیو AM وجود دارد، او اذعان می‌کند که احتمالاً مخاطبان مسن‌تری هستند زیرا “محتوا به قدیمی‌تر بودن گرایش دارد.”

با این حال، اگر رادیو AM از روی داشبورد ماشین‌ها ناپدید شود، کراس گفت که حس نوستالژیک آن صدای ترقه یک سیگنال را که از کیلومترها دورتر می‌آید را از دست خواهد داد.

او گفت: «این باعث می‌شود بفهمم که این دنیای بزرگی است و گاهی اوقات ما در حباب کوچک منطقه‌ای خود گیر می‌افتیم – و گاهی اوقات شنیدن اینکه مردم در سایر نقاط آمریکای شمالی دقیقاً چه فکر می‌کنند و چه می‌بینند جالب است». .


تولید شده توسط Paul MacInnis.