ایالات متحده رسماً از پیمان پاریس در مورد تغییر اقلیم خارج می شود

روز چهارشنبه ایالات متحده رسماً از توافق نامه پاریس خارج شد و به وعده دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا مبنی بر خروج دومین گاز سوزان گلخانه ای جهان از پیمان جهانی برای مبارزه با تغییرات آب و هوا ، تحقق یافت.

اما نتیجه رقابت فشرده انتخابات ایالات متحده مشخص خواهد کرد که چه مدت است. جو بایدن ، رقیب دموکرات ترامپ ، قول داده است که در صورت انتخاب دوباره به توافق نامه بپیوندد.

پاتریشیا اسپینوسا ، دبیر اجرایی کنوانسیون چارچوب سازمان ملل متحد برای تغییرات آب و هوایی (UNFCCC) گفت: “خروج آمریکا از شکاف رژیم ما و تلاش های جهانی برای دستیابی به اهداف و جاه طلبی های توافق نامه پاریس را ترک خواهد کرد.”

ایالات متحده هنوز عضو UNFCCC است. اسپینوسا گفت که این ارگان “آماده کمک به ایالات متحده در جهت تلاش مجدد برای پیوستن دوباره به پیمان پاریس خواهد بود.”

ترامپ برای اولین بار قصد خود را برای خروج ایالات متحده از این پیمان در ژوئن 2017 اعلام کرد ، با این استدلال که اقتصاد آمریکا را تضعیف می کند. اما او تاکنون به دلیل الزامات معامله قادر به انجام این کار به طور رسمی نبود.

این خروج باعث می شود ایالات متحده تنها کشور 197 امضاکننده ای باشد که از این توافق نامه خارج شده و در سال 2015 منعقد شده است. کاخ سفید اوباما متعهد شده بود که میزان انتشار گازهای گلخانه ای آمریکا را تا سال 2025 از 26 2005 به 28 درصد کاهش دهد.

به طور کلی انتظار می رود که بایدن در صورت انتخاب اهداف خود را افزایش دهد. وی وعده داده است که طبق برنامه گسترده 2 تریلیون دلاری آمریکا برای تحول در اقتصاد ، میزان انتشار خالص را تا سال 2050 محقق کند.

انتظار می رود میزان تولید گازهای گلخانه ای آمریکا تحت ترامپ افزایش یابد

گروه رودیم گفت که در سال 2020 ، ایالات متحده در حدود 21 درصد زیر سطح 2005 خواهد بود. این گزارش اضافه کرد که تحت دولت دوم ترامپ ، انتظار می رود انتشارات ایالات متحده تا سال 2035 بیش از 30 درصد از سطح 2019 افزایش یابد.

اکثر دانشمندان بر این باورند که جهان برای جلوگیری از فاجعه بارترین اثرات گرم شدن کره زمین ، باید انتشار و انتشار را سریع و سریع کاهش دهد. چین ، ژاپن ، کره جنوبی و اتحادیه اروپا اخیراً اهداف برش کربن خود را افزایش داده اند.