اوتاوا پیشنهاد می کند که در صورت عدم رعایت قوانین قانون پخش ، سیستم عامل های جریانی را مجازات کند

اتاوا برای اطمینان از عملکرد سیستم عاملهای آنلاین آنلاین که درآمد درخشانی دارند تحت قوانینی سختگیرانه همانند آنچه در مواجهه با پخش کنندگان سنتی وجود دارد ، تغییراتی را در سیاست جدید پیشنهاد می کند – با مجازات های پولی.

آیین نامه ای که امروز دولت لیبرال در لایحه جدید وضع کرده است ، تمرکز بر این است که سیستم عامل های پخش آنلاین مانند Netflix و Spotify تحت قانون پخش از طریق یک گروه جدید به نام “تعهدات آنلاین” قرار می گیرند ، که برخی از کارشناسان آن را “طولانی مدت” می نامند. “

ماریو موتا ، مشاور سیاستگذاری رسانه ها با Boondog Professional Services Inc.

در این لایحه همچنین پیشنهاد می شود اختیارات جدیدی به CRTC اعطا شود كه به پخش كنندگان و شركت های پخش آنلاین مجبور است كمك های مالی خود را برای حمایت از موسیقی ، داستان ها ، سازندگان و تهیه كنندگان كانادایی ارائه دهند.

موتا گفت كه افراد در صنعت می خواهند ببینند كه دو چیز از این قانون ناشی می شود.

“شماره یک ، آنها می خواهند زمین بازی را مساوی کنند و شماره دو ، امیدوارند که بودجه جدیدی را به ایجاد محتوای کانادایی تزریق کنند. و این قانون به دنبال انجام این کار است.”

یک یادداشت توجیهی دولت می گوید اگر CRTC همان الزاماتی را که در مورد محتوای کانادایی برای پخش کننده ها اعمال می شود در مورد پخش کننده ها اعمال کند ، سیستم عامل های آنلاین می توانند تا سال 2023 مبلغ 830 میلیون دلار محتوای کانادایی کمک کنند.

وزیر میراث کانادا ، استیون گیلبو گفت: “ما از این شرکت ها نمی خواهیم کارهایی را انجام دهند که قبلاً انجام نداده اند.”

“آنها در کانادا سرمایه گذاری می کنند. آنچه که ما انجام می دهیم این است که یک چارچوب نظارتی در مورد چگونگی انجام این سرمایه گذاری ها با توجه به مواردی که قبلا از صدا و سیمای کانادایی می خواهیم ، تنظیم کنیم.”

در یادداشت توجیهی آمده است که این لایحه می تواند منجر به این شود که دولت از CRTC بخواهد بررسی کند که کدام یک از پخش کنندگان آنلاین باید تنظیم شوند و آیا تعیین اعتبار اضافی نظارتی به پخش کننده هایی که آثاری درباره مردم بومی ، جوامع نژادی یا به زبان فرانسه ارائه می دهند ، ایده خوبی است یا خیر.

در یادداشت توجیهی همچنین آمده است که به CRTC همچنین ممکن است دستور داده شود که بررسی کند چه ماده ای به عنوان محتوای کانادایی انتخاب می شود و آیا این تعریف اعتبارات مالیاتی یا مالکیت معنوی را در نظر می گیرد.

سیستم عامل های جریان پاسخ می دهند

چندین سیستم عامل جریان برای درخواست نظر ، گفتند که در حال حاضر این قانون را بررسی می کنند.

سخنگوی نتفلیکس به سی بی سی نیوز گفت: “همه ما در حمایت از آینده فیلم و تلویزیون ایجاد شده در کانادا نقشی داریم.”

“ما در حال بازبینی این قانون هستیم و متعهد هستیم که در عین حال سرمایه گذاری در اقتصادهای محلی ، شریک خوبی برای جامعه خلاق کانادا باشیم.”

کراو همچنین به سی بی سی نیوز گفت که این قانون در حال بررسی قوانین است و “ممکن است در روزهای آینده حرف های بیشتری برای گفتن داشته باشد.” دیزنی گفت در حال حاضر در این باره توضیحی نمی دهد.