انتشارات رادیویی از منظومه ستاره ای نزدیک می تواند به میدان مغناطیسی سیاره مانند زمین اشاره کند

دانشمندان تابش های رادیویی مکرر از یک منظومه ستاره ای در حیاط خلوت کهکشانی ما را کشف کرده اند.

این پیامی از سوی بیگانگان نیست، اما ممکن است نشان دهد که برخی از سیارات زمین مانند در خارج از منظومه شمسی دارای میدان مغناطیسی هستند – یکی از شرایط لازم برای زندگی همانطور که ما آن را درک می کنیم.

با استفاده از آرایه بسیار بزرگ Karl G. Jansky در نیومکزیکو، دو محقق متوجه تکرار امواج رادیویی شدند که از ستاره ای به نام YZ Ceti در اواخر سال 2019 و اوایل سال 2020 می آمد.

جی. سباستین پیندا از دانشگاه کلرادو، بولدر، و جکی ویلادسن از دانشگاه باکنل در پنسیلوانیا مشکوک هستند که انفجارهای رادیویی “منسجم” به دلیل تعامل بین YZ Ceti و یک سیاره سنگی که به دور آن می چرخد، YZ Ceti b رخ می دهد.

میدان مغناطیسی ما را ایمن نگه می دارد

آنها در مطالعه‌ای که روز دوشنبه در مجله Nature Astronomy منتشر شد، این نظریه را مطرح کردند که سیاره فراخورشیدی به اندازه زمین دارای میدان مغناطیسی است که با ستاره کوتوله قرمز در تعامل است و باعث ایجاد یک شفق در خود ستاره می‌شود که در زمین شناسایی می‌شود.

میدان مغناطیسی زمین سپر حیاتی است که از ما در برابر تشعشعات خطرناک خورشید و اعماق فضا محافظت می‌کند که در غیر این صورت ما را می‌سوزاند، اتمسفر سیاره ما را از بین می‌برد و سیستم الکتریکی و لوازم الکترونیکی ما را به رگبار می‌برد.

دانشمندان قبلاً علامت یک میدان مغناطیسی را در یک سیاره فراخورشیدی کشف کرده بودند، اما این سیاره سیاره ای به اندازه نپتون و مشتری مانند توصیف شده بود.

تصویری از یک سیاره تاریک در نزدیکی یک ستاره نارنجی بزرگتر.
ارائه مفهومی یک هنرمند از تعاملات بین یک سیاره فراخورشیدی آینده نگر و ستاره آن. پلاسمای ساطع شده از ستاره توسط میدان مغناطیسی سیاره فراخورشیدی منحرف می‌شود و سپس با میدان مغناطیسی ستاره برهم‌کنش می‌کند و در نتیجه یک شفق روی ستاره و انتشار امواج رادیویی ایجاد می‌شود. (آلیس کیترمن/بنیاد ملی علوم ایالات متحده)

جو پسس، مدیر برنامه بنیاد ملی علوم ایالات متحده در بخش ملی گفت: «جستجو برای جهان‌های بالقوه قابل سکونت یا حیات‌زا در سایر منظومه‌های خورشیدی تا حدی به توانایی تعیین اینکه آیا سیارات فراخورشیدی صخره‌ای مانند زمین واقعاً دارای میدان مغناطیسی هستند، بستگی دارد. رصدخانه رادیویی نجوم. رصدخانه آرایه بسیار بزرگ را اداره می کند.

او در بیانیه‌ای گفت: «این تحقیق نه تنها نشان می‌دهد که این سیاره فراخورشیدی خاص احتمالاً دارای میدان مغناطیسی است، بلکه روشی امیدوارکننده برای یافتن موارد بیشتر ارائه می‌کند.»

منظومه ستاره ای YZ Ceti بسیار نزدیک به زمین است و تنها حدود 12 سال نوری از ما فاصله دارد که از نظر فضایی آن را به همسایه ای در کنار در تبدیل می کند. (سایر ستارگان مشابه نزدیک عبارتند از Wolf 359 و Alpha Centauri، دو مکان که قرار است در مجموعه علمی تخیلی “در همسایگی” به نظر برسند. پیشتازان فضا.)

سیستم ستاره ای “وعده منحصر به فرد” دارد

YZ Ceti با چشم غیرمسلح قابل مشاهده نیست، اما در صورت فلکی Cetus قرار دارد که اکثر کانادایی ها می توانند آن را در پاییز و زمستان در آسمان پیدا کنند.

اگرچه یک دنیای صخره‌ای پوشیده از میدان مغناطیسی در گردنه‌ی جنگل ما ممکن است مکانی امیدوارکننده برای کشف حیات به نظر برسد، YZ Ceti b بسیار نزدیک به ستاره‌اش است، در مداری که تنها در دو روز کامل می‌شود.

با این حال، این موضوع آن را به یک موضوع مطالعه عالی تبدیل می کند، زیرا سیاره در حال حرکت از طریق ماده ای است که از ستاره سرچشمه می گیرد. محققان در این مطالعه می گویند که YZ Ceti به عنوان یک هدف برای نظارت بلندمدت وعده منحصر به فردی دارد.

ویلادسن به بنیاد ملی علوم گفت: «ما به دنبال سیاراتی هستیم که واقعاً به ستاره‌هایشان نزدیک باشند و اندازه‌ای مشابه زمین داشته باشند. «این سیارات خیلی به ستاره‌هایشان نزدیک‌تر از آن هستند که بتوان در جایی زندگی کرد، اما از آنجایی که خیلی نزدیک هستند، سیاره در حال شخم زدن در میان دسته‌ای از مواد است که از ستاره خارج می‌شوند.

“اگر سیاره میدان مغناطیسی داشته باشد و به اندازه کافی از ستاره ها عبور کند، باعث می شود ستاره امواج رادیویی درخشانی را ساطع کند.”

نویسندگان مطالعه می گویند که برای تعیین درستی نظریه آنها و نه صرفاً فعالیت عادی ستاره، به تحقیقات بیشتری نیاز است.

ویلادسن می‌گوید: «این واقعاً قابل قبول است. اما من فکر می‌کنم قبل از اینکه یک تایید واقعا قوی از امواج رادیویی ناشی از یک سیاره منتشر شود، کارهای بعدی زیادی انجام خواهد شد.