اسمش را شگفت‌انگیز بگذارید، آن را تماشایی بگذارید – چیزی که دنباله‌ی Spider-Verse را متمایز می‌کند، داستان سرایی آن است.

مرد عنکبوتی، مرد عنکبوتی. هر کاری که عنکبوت می تواند انجام می دهد.

انفجار بر روی پرده‌ها در متا شگفت‌انگیز انیمیشن‌های الهام‌گرفته از کتاب‌های مصور، سال 2018 Spider-Man: Into the Spider-Verse باز تعریف مرد عنکبوتی چیست و چه کسی می تواند باشد.

پنج سال بعد Spider-Man: Across the Spider-Verse بر اساس فیلم پیشگامانه ساخته شده است و نشان می دهد این کاری است که با قدرت خود انجام می دهید که واقعاً یک قهرمان را تعریف می کند.

به لطف محتوای بازی بی‌نهایت که چندجهانی است، عاقبت به طور مثبتی با مردان عنکبوتی، زنان عنکبوتی، اسپایدر-گال‌ها و گربه‌های عنکبوتی – حتی یک ماشین عنکبوتی انسان‌سازی‌شده – مواجه است. ظاهراً هیچ مفهوم یا موجودی وجود ندارد که خط فاصله نتواند به هم متصل شود.

تماشا | تریلر رسمی Across the Spider-Verse:


اما چه او یک مرد باشد یا یک کالسکه تپه ای قرمز و آبی، زیر نقاب و جریان دائمی کنایه ها یکی از انعطاف پذیرترین و با اخلاق ترین قهرمانان مارول کامیکس است.

آنچه پیتر پارکر، گوئن استیسی و مایلز مورالس را به هم پیوند می دهد، باری است که آنها به دوش می کشند: بهترین بودن. تا با توانایی هایی که به آنها داده شده است بهترین کار را انجام دهند و به زندگی هایی که نتوانسته اند نجات دهند احترام بگذارند.

با افتتاح فیلم جدید Spider-Verse، مایلز مورالس، مرد عنکبوتی جوان بروکلین (زمین 1610) نه آنقدر که بیش از حد دچار اضطراب می شود، غمگین است.

این نوجوان 15 ساله در کار فوق قهرمان بهتر می شود، اما فشار دو زندگی باعث ایجاد شکاف بین او و والدینش شده است. زیر لباس جدید تبلیغاتی او، یک بچه تنها و بیش از حد موفق است، و تنها کسی که واقعاً او را جذب می کند، یک جهان چندگانه دیگر است.

مرد عنکبوتی و اسپایدر گوئن به صورت وارونه از یک ساختمان آویزان می شوند.
زندگی بر روی زمین های موازی اما ارتباط غیرقابل انکاری بین مایلز مورالس (شمیک مور) و گوئن استیسی (هیلی استاینفلد) وجود دارد، دو فرد موفقی که نمی توانند خود واقعی خود را با خانواده خود به اشتراک بگذارند. (سونی پیکچرز)

با تیم عنکبوتی آشنا شوید

هدف وسواس مایلز، گوندولین استیسی، با نام مستعار اسپایدر-گوئن است. گوئن با صدای Hailee Steinfeld از سرخوردگی غوطه ور می شود و مدام با پدر کاپیتان پلیس خود که اسپایدر-گوئن را به خاطر مرگ بهترین دوستش مقصر می داند، سر می زند. به زودی، موج‌هایی از آخرین فیلم، از جمله ورود یک شرور جدید به سبک دالماسی به نام The Spot، توطئه می‌کنند تا گوئن و مایلز را به هم نزدیک کنند.

در حالی که اولین Spider-Verse تعداد انگشت شماری از قهرمانان زمینی موازی مانند Spider-Ham و Spider-Man Noir را معرفی کرد. در سراسر آیه عنکبوتی ما را با ارتشی از قهرمانان تحت تأثیر عنکبوتی که همگی در مسیر خود در چندجهانی حرکت می‌کنند و سعی می‌کنند تایم لاین‌های مختلف را دست نخورده نگه دارند، رفتار می‌کند.

مایلز مورالس (شمیک مور) و گوئن استیسی (هیلی استاینفلد) در فیلم The Spot (جیسون شوارتزمن) در کلمبیا پیکچرز و انیمیشن Sony Pictures در فیلم مرد عنکبوتی™: ACROSS THE SPIDER-VERSE بازی می کنند.
فیلم جدید Spider-Verse دشمن جدیدی به نام The Spot با صداپیشگی جیسون شوارتزمن را معرفی می کند. او یک آدم بد تا حدودی خنده دار است که می خواهد جدی گرفته شود. (سونی پیکچرز)

چه یک زامبی شاد مارول باشید یا یک سوپر طرفدار مرد عنکبوتی، فریادهای زیادی برای شناسایی وجود خواهد داشت. در سراسر آیه عنکبوتی به اندازه کافی کمئوهای کارتونی برای پر کردن یک مهمانی ساعت صبح شنبه ارائه می دهد.

به جز یک سکانس تعقیب و گریز با شکوه، آیه عنکبوتی بیشتر بر روی تیم اصلی که وظیفه مهار هرج و مرج چندجانبه را دارد، تمرکز می کند.

اسکار آیزاک صداپیشگی میگوئل اوهارا، رهبر خسته جهان آینده، مرد عنکبوتی 2099 را بر عهده دارد. عیسی رائه نقش مرد عنکبوتی مسابقه موتورسواری بیهوده را بازی می کند. همچنین بازگشت پر برکت جیک جانسون در نقش پیتر بی پارکر، با نام مستعار در Snuggie، اکنون با Spider-Toddler خودش است.

اندی سامبرگ نقش کوچک اما به طرز خنده‌داری در نقش اسکارلت اسپایدر که خود راوی است، دارد. (او شبیه سازی شده بود. این یک چیز است.) کاران سونی، که نقش راننده تاکسی را بازی می کرد ددپول، در اینجا به عنوان Pavitr Prabhakar ظاهر می شود، مرد عنکبوتی که به طرز مثبتی درخشان از بمباتان، هند است.

و اگر به دنبال برتری بیشتر هستید، Daniel Kayluuya صدای Spider-Punk را ارائه می‌کند، مرد عنکبوتی ضد استیشن با تند تند و میل به سیم‌های برق.

گوئن استیسی (هیلی استاینفلد)، پیتر بی. پارکر (جیک جانسون) و دخترش میدی در فیلم های Columbia Pictures و Sony Pictures Animations's PIDER-MAN™: ACROSS THE SPIDER-VERSE.
فیلم Across the Spider-Verse بازگشت برخی از دوستان بین‌بعدی مایلز، از جمله گوئن استیسی و پیتر بی پارکر، با صداپیشگی جیک جانسون را نشان می‌دهد. (سونی پیکچرز)

هنر جسورانه با قدرت داستان روبرو می شود

با آمدن و رفتن شخصیت ها، فیلم پالت های رنگی و زیبایی شناسی را به راحتی تغییر می دهد. در حالی که گوئن و پدرش در حالی که صفحه با پاستل های مخملی شنا می کند بحث می کنند، یک عکس فول فریم از ابروی شیاردار گوئن با طرح های انتزاعی تمجید می شود – کاندینسکی با Miami Vice ملاقات می کند. خود اسپایدر پانک مانند یک بروشور کنسرت پژمرده به نظر می رسد، رنگش سفید شده، لبه هایش پاره و پاره شده است.

چیزی که فیلم را از غرق شدن در دریایی از ارجاعات کتاب های مصور فوق العاده دور نگه می دارد، درک محکم داستان در مرکز است. در واقع این قدرت داستان و وضوح شخصیت هاست که به فیلم آزادی آزمایش می دهد.

در سراسر آیه عنکبوتی فراتر از هنر کمیک خودارجاعی دائمی فیلم اول تکامل یافته است. عاقبت گهگاه از پانل های کمیک برای جلب توجه ما استفاده می کند، اما رنگ آمیزی جسورانه و جسورانه است، مانند نقاشی LeRoy Neiman که جان می گیرد.

تماشا | از یک فنجان چای با مرد عنکبوتی هند، پاویتر پرابهاکار لذت ببرید:


قلب تپنده در مرکز فیلم Shameik Moore در نقش مایلز مورالس، مرد جوانی است که بین دنیاها به دام افتاده است. نه دنیای چندگانه، بلکه وفاداری او به خانواده در مقابل حرفه قهرمانی رو به رشدش.

فیلم های متحرک یا غیر متحرک، تعداد کمی از فیلم ها بازیگوشی و دقت احساسی رابطه ضعیف نوجوان/والد را به تصویر می کشند.

در صحنه‌ای پس از ملاقات والدین مایلز با گوئن، مادرش ریو (لونا لورن ولز) آویزان می‌شود و پسرش را تماشا می‌کند. مایلز در حالی که هنوز پشتش را برگردانده است، می‌گوید: «می‌شنوم که ساکتی.» پاسخ خنده دار و ناخوشایند او است: “امیدوارم که من بازی شما را یخ نزنم.” عشق و ارتباطی که با هم دارند، حتی در بحبوحه بحث، ملموس است.

مرد عنکبوتی 2099 (اسکار آیزاک) و مایلز مورالس (شمیک مور) در فیلم کلمبیا پیکچرز و انیمیشن سونی پیکچرز انیمیشن مرد عنکبوتی: ACROSS T
اسکار آیزاک مرد عنکبوتی 2099 است که تیم قهرمانان با مضمون عنکبوتی را رهبری می کند که سعی می کنند تایم لاین های چندجهانی را از تحقیر نگه دارند. (سونی پیکچرز)

دنباله ای بهتر و غنی تر از نسخه اصلی

ریو ممکن است نداند پسرش چه چیزی را پنهان می کند، اما به او قدرت می دهد تا ادامه دهد. او و برایان تایری هنری، به عنوان پدر خشمگین مایلز، مخازن بی انتهایی هستند که او از آنها بیرون می کشد. این دغدغه اصلی فیلم با خانواده و عدم امکان یافتن خود در حالی که هنوز تحت مراقبت والدین خود زندگی می کنید است که باعث می شود در سراسر آیه عنکبوتی بهتر و غنی تر از فیلم 2018.

عاقبت در تخیل خود بی حس کننده و همچنین عمیقا شخصی است. اگر نقطه ضعفی در اینجا وجود داشته باشد، این است که در حالی که مایلز هنوز در حال بررسی این است که چه نوع قهرمانی می خواهد باشد، تنها چیزی که فیلم فاقد آن است، بسته شدن است.

در سراسر آیه عنکبوتی معرفی شخصیت‌ها و مصیبت‌های جدید وقت خود را می‌گیرد، اما همه چیز در یک صخره به پایان می‌رسد و ما را مجبور می‌کند تا مارس 2024 منتظر بمانیم. Spider-Man: Beyond the Spider-Verse.

معلوم شد شرور واقعی زمان است.