آیا می توان یک تلفن هوشمند پایدار ساخت؟

سلام ، زمینی ها! این خبرنامه هفتگی ما درباره همه موارد زیست محیطی است ، جایی که ما روندها و راه حلهایی را که ما را به سمت یک جهان پایدارتر سوق می دهد برجسته می کنیم. (اینجا ثبت نام کنید هر پنجشنبه آن را در صندوق ورودی خود قرار دهید.)

این هفته:

  • آیا می توان یک تلفن هوشمند پایدار ساخت؟
  • نشت نفت مخرب است اما کمتر اتفاق می افتد
  • انرژی زمین گرمایی ممکن است پاسخی برای مشکل چاه یتیم آلبرتا نباشد

آیا می توان یک تلفن هوشمند پایدار ساخت؟

(Fairphone)

هر ساله در جمعه سیاه و دوشنبه سایبری ، خرده فروشان معامله هایی را برای خرید وسایل جدید براق ، از جمله تلفن های هوشمند ، وسوسه می کنند.

شاید از قبل در مورد خرید جدید فکر می کردید ، زیرا برنامه های شما کند شده و عمر باتری شما کاهش یافته است. یا شاید تلفن خود را زمین گذاشته اید و متوجه شده اید که یافتن مکانی برای رفع آن آسان نیست و یا هزینه تعمیر آن بیش از خرید یک گوشی جدید است. (ما قبلاً این کار را کردیم بحث در مورد چرا این هست.)

اینها برخی از دلایلی است که بسیاری از مردم شرکتهای فناوری را به “منسوخ شدن برنامه ریزی شده” مظنون یا متهم می کنند ، این شیوه طراحی و ساخت محصولاتی است که به سرعت منسوخ می شوند و شما را مجبور به تعویض آنها می کند. چه از نظر طراحی باشد و چه نباشد ، واضح است که جایگزینی مکرر آنها یک نقطه ضعف زیست محیطی دارد.

آ مطالعه 2018 توسط محققان دانشگاه مک مستر در همیلتون دریافت که 85 درصد از میزان انتشار گازهای گلخانه ای ناشی از تلفن های هوشمند است از تولید به جای استفاده. انتشار تنها مشکل نیست – تلفن های هوشمند حاوی فلزات و مواد معدنی هستند که در آنها استخراج می شوند هزینه های زیست محیطی و انسانی بالا.

اما آیا می توان تلفن هوشمندی را طراحی کرد که ماندگار باشد؟

Fairphone ، یک شرکت اجتماعی در هلند ، از سال 2013 روی یک تلفن پایدار کار می کند. مدل اندرویدی مدولار آن که در حال حاضر فقط در اروپا موجود است ، به گونه ای طراحی شده است که تعمیر آن آسان است. Fairphone لوازم یدکی می فروشد و تلفن با کمی پیچ گوشتی عرضه می شود.

Ioiana Pires Luncheon ، مدیر روابط عمومی و ارتباطات شرکت گفت: “شما می توانید قطعات یدکی را خود استفاده کنید و آنها را تعویض کنید.” “ما مردم را تشویق می کنیم که تلفنهای خود را تا زمانی که ممکن است نگه دارند.”

این شرکت در سال 2017 یک ماژول دوربین راه اندازی کرد که به کاربران اجازه می داد بدون نصب دوربین جدید ، خود تلفن های قدیمی خود را بدون خرید دوربین جدید ارتقا دهند. این حتی به چالش کشیده است تغییرات خاص خود را در نسخه های جدید اندروید ایجاد می کند بنابراین بر روی تراشه های پردازش قدیمی که توسط سازنده پشتیبانی نمی شوند ، اجرا می شوند و امکان ارتقا software نرم افزار را فراهم می کنند که در غیر این صورت غیرممکن است.

ناهار اذعان می کند روند کار آسانی نبوده است. “ساخت تلفن هایی که کاملاً مربوط به طول عمر باشد ، چالشی در صنعتی است که در آن محصولات واقعاً ساخته نمی شوند که عمر زیادی داشته باشند.”

این شرکت مجبور شد پس از تنها 3.5 سال پشتیبانی از تلفن اول خود ، Fairphone 1 (در سال 2013) را متوقف کند ، زیرا از یک تولید کننده چینی مجوز ساخت تلفن را صادر کرده بود و دیگر نمی توانست قطعات را دریافت کند. این شرکت در گزارش سالیانه سال 2017 خود با استفاده از نسخه های بعدی تلفن ، فیرفون دریافت كه به كنترل بیشتری بر روی طراحی نیاز دارد ، تا حدی برای انعطاف پذیری بیشتر در تأمین لوازم یدكی.

در حالی که صحبت های زیادی در مورد منسوخ شدن برنامه ریزی شده وجود دارد ، لانچون فکر نمی کند که تولیدکنندگان بزرگ کاملاً در این مورد استراتژیک باشند.

وی گفت: “این فقط نحوه عملکرد بازار آزاد است.” “و این یک نفر نیست. این یک سیستم پیچیده است.” وی گفت که برای ماندگاری بیشتر محصولات ، باید در تمام طول زنجیره تأمین هماهنگی داشته باشید ، از جمله تولیدکنندگان سخت افزار از تراشه تا صفحه نمایش ، و همچنین توسعه دهندگان نرم افزارهایی مانند سیستم عامل ها. “داشتن همه آنها در هواپیما برای ماندگاری بیشتر یک محصول بسیار مهم است.”

او فکر می کند قانونگذاری ، مانند قوانینی که استاندارد سازی لوازم جانبی را ضروری می کند و آگاهی مصرف کننده هر دو می تواند در این امر کمک کند.

“آنجا بازاری وجود دارد [for longer-lasting devices] و ما واقعاً می خواهیم آن را گسترش دهیم و افراد بیشتری را سوار كنیم. “در همین حال ، وی مصرف كنندگان را ترغیب می كند تا زمانی كه ممكن است تلفن های خود را ، بدون توجه به چه مارك یا مدل ، نگه دارند.

“ما همیشه می گوییم پایدارترین تلفن تلفنی است که شما در حال حاضر دارید.”

– امیلی چونگ


بازخورد خواننده

هفته گذشته ، ما قطعه ای منتشر کردیم که مورد بررسی قرار گرفت چگونه کشورها می توانند تا سال 2050 به هدف اعلام شده خود برای انتشار خالص کربن برسند.

آمالی کالاهان نوشت: “هر چیزی بعد از 2030 خیلی دیر است. بحران آب و هوا از هم اکنون آغاز شده است.”

تیم پورتر نوشت ، “شما نمی توانید مگر اینکه بفهمید چگونه می توانید حد نصاب جهانی را بترسانید.”

شماره های قدیمی What on Earth؟ اینجا درست هستند.

یک نمایش رادیویی هم دارد! در کانادا امکان استفاده از گرما از عمق زیر زمین برای برق وجود دارد. پس چرا فقط تعداد انگشت شماری از پروژه های زمین گرمایی وجود دارد که در حال شکستن هستند؟ چه روی زمین نگاهی به وعده انرژی زمین گرمایی تجدید پذیر و موانع رسیدن به آنجا می اندازد. روز یکشنبه ساعت 12:30 بعدازظهر ، 1 بعدازظهر در نیوفاندلند ، یا هر زمان در پادکست یا CBC گوش دهید.


تصویر بزرگ: نشت نفت

اعتماد جهانی به نفت و گاز در بیشتر اوقات یک قرن تأثیرات نامطلوبی بر جو گذاشته است – همچنین منجر به نشت ناسازگاری شده است که آسیب قابل توجهی به اکوسیستم های زمین و آب وارد کرده است. در حالی که رویدادهایی مانند اکسون والدز ریختن (1989) و Deepwater Horizon فاجعه (2010) به آگاهی عمومی ما نفوذ می کنند ، بسیاری از آنها مانند آنها هستند. (در اینجا نگاهی به بزرگترین موارد ثبت شده است.) در حالی که هر گونه نشت می تواند به مدت طولانی به حیات وحش و معیشت مردم آسیب برساند ، اما خبر خوب این است که تعداد ریزش های بزرگ در حال کاهش است. طبق گفته فدراسیون بین المللی آلودگی مالکان تانکر ، از دهه 80 ، تعداد نشتهای زیاد (یعنی بیش از 700 تن) از متوسط ​​9 سال به 2 مورد کاهش یافته است. این تا حدی به این دلیل است که اکنون کشتی ها با مقاومت بیشتری ساخته می شوند. پس از اکسون والدز برای مثال ، کنگره ایالات متحده قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن تانکرهای نفتی باید دو بدنه داشته باشند. حتی در این صورت ، نشت ها هنوز اتفاق می افتند – به اثر مخرب. در اوایل سال جاری ، یک تانکر متعلق به ژاپن به یک صخره مرجانی برخورد کرد و حدود 1000 تن در سواحل موریس ریخت و سرانجام مساحت آن 27 کیلومتر مربع بود. این حادثه برای این کشور جزیره اقیانوس آرام که به صخره های مرجانی مشهور است ویرانگر بوده است.

داغ و اذیت: ایده های تحریک آمیز از سراسر وب

  • به نظر می رسد بسیاری از اروپایی ها و آمریکایی ها هنوز در مورد علوم اقلیم گیج هستند. آ نظرسنجی اخیر توسط م Openسسه سیاست باز جامعه اروپا از جامعه آزاد در 9 کشور (آلمان ، فرانسه ، ایتالیا ، اسپانیا ، سوئد ، لهستان ، جمهوری چک ، انگلیس و ایالات متحده) در مورد تغییر آب و هوا سوال کرد و نشان داد که حداقل 35 درصد از پاسخ دهندگان فکر می کنند دانشمندان در مورد اینکه آیا مردم باعث گرم شدن کره زمین می شوند یا خیر ، تقسیم شده است. (در ایالات متحده ، جمهوری چک و لهستان ، این گروه اکثریت را تشکیل می دهند.) در حقیقت ، 97 درصد دانشمندان اقلیم موافقند که گرم شدن کره زمین طی قرن گذشته یک پدیده ساخته شده توسط بشر است.

  • یک جدید گزارش سازمان ملل در حال پیش بینی سفید شدن مرجان های شدید در این قرن برای همه صخره های مرجانی جهان است. حوادث سفید کننده ناشی از تغییرات آب و هوایی صخره ها را که 25 درصد از گونه های دریایی جهان را تشکیل می دهند و به عنوان یک بافر در برابر امواج و طوفان ها عمل می کنند ، به خطر می اندازد. بر اساس مدل سازی آینده ، محققان می گویند وقایع شدید سفید کننده سالانه – هنگامی که دمای آب بیش از آستانه سفید شدن به مدت 8 هفته در یک دوره سه ماهه باشد – ممکن است در اوایل سال 2034 اتفاق بیفتد.

  • آ مرکز خرید “پایدار” این فصل تعطیلات در تورین ، ایتالیا افتتاح می شود. نه تنها پارک خرده فروشی نخود سبز محصولات و خدمات سازگار با محیط زیست را بفروشید ، اما ساختار آن با در نظر گرفتن محیط ساخته شده است. بخشی از خانواده Farinetti از شهرت ایتالی پشتیبانی می کند ، فضای مگاس از چوب ، فولاد و آهن ساخته می شود و توسط ترکیبی از انرژی زمین گرمایی ، مینی توربین های بادی و صفحات خورشیدی تأمین می شود.
  • کانادا مصرف سوخت فسیلی ممکن است در سال 2019 به اوج خود رسیده باشد. گزارش جدیدی از تنظیم کننده انرژی کانادا پیش بینی می کند که اگر این کشور از رهنمودهای سیاست های فعلی آب و هوا پیروی کند ، می توانیم تا 359 درصد کاهش مصرف سوخت های فسیلی را ببینیم.

انرژی زمین گرمایی ممکن است پاسخی برای مشکل چاه یتیم آلبرتا نباشد

(جف مکینتوش / مطبوعات کانادایی)

چه بر روی زمینساعت 27:00استخراج برای گرما – آیا زمین گرمایی می تواند بخشی از آینده انرژی کانادا باشد؟

در کانادا پتانسیل زیادی برای مهار گرما از اعماق زیر زمین برای برق وجود دارد. پس چرا فقط تعداد انگشت شماری از پروژه ها در حال شکستن هستند؟ نگاهی می اندازیم به وعده انرژی زمین گرمایی تجدید پذیر و موانع رسیدن به آنجا. ساعت 27:00

آلبرتا اخیراً قانونی وضع کرده تا چارچوبی نظارتی برای توسعه انرژی زمین گرمایی ایجاد کند ، اما برخی از کارشناسان نسبت به طرح استفاده مجدد چاههای غیرفعال تردید دارند.

دولت آلبرتا تخمین می زند 2983 چاه یتیم در این استان وجود دارد.

انرژی زمین گرمایی برای تولید برق گرما را از زمین زیر زمین استخراج می کند. مانند توسعه نفت و گاز ، به چاه های عمیق نیاز دارد. بر خلاف سوخت های فسیلی ، زمین گرمایی تجدید پذیر است و یک منبع انرژی کم کربن است.

استیو گراسبی ، نویسنده اصلی کتاب a گزارش سال 2012 در مورد پتانسیل انرژی زمین گرمایی در کانادا ، گفت که چاههای نفت و گاز “مقدار زیادی داده و اطلاعات” در مورد کیفیت سنگهای رسوبی و دما ارائه می دهند که می تواند به تعیین مکانهای زمین گرمایی مطلوب در آلبرتا کمک کند. اما وی هشدار داد که “استفاده از این چاه های نفت برای زمین گرمایی خیلی آسان نیست.”

گراسبی ، یک دانشمند تحقیقاتی از سازمان زمین شناسی کانادا ، گفت: “قطر چاه های نفت به طور معمول بسیار باریک تر از چاه های زمین گرمایی استاندارد است. بنابراین فقط برای تولید زمین گرمایی به اندازه کافی گسترده نیستند.” وی افزود: “یكی از دلایل اصلی این است كه شما برای تولید نیروگاه زمین گرمایی به میزان تولید آب گرم بسیار بیشتر از نیاز شما برای نفت یا گاز نیاز دارید.”

در بیانیه ای به برنامه رادیو CBC چه بر روی زمین، وزارت انرژی آلبرتا “پتانسیل قابل توجه” استفاده مجدد از چاه های نفت و گاز غیرفعال را نه تنها به عنوان راهی برای یافتن کاربرد جدید برای زیرساخت های قدیمی بلکه به عنوان فرصتی برای کسانی که در بخش نفت و گاز بودند به کارهای جدید منتقل کردند .

وزیر انرژی آلبرتا ، سونیا ساوج ، در یک کنفرانس مطبوعاتی در ماه اکتبر در مورد آینده انرژی استان گفت: “ما باید آن مکالمه را داشته باشیم: نفت و گاز و انرژی مانند زمین گرمایی.” “ما این را فرصتی مستقل برای ایجاد بخش جدید ، سرمایه گذاری ، انجام کارهای در آلبرتا بهتر از هرجای دیگر در جهان و ایجاد شغل با آن می دانیم.”

این استان می گوید قانونی که در 20 اکتبر ، قانون توسعه منابع زمین گرمایی ارائه کرده ، یک چارچوب نظارتی برای نحوه مدیریت منابع فراهم می کند.

با این حال ، Sara Hastings-Simon ، یکی از محققان دانشکده سیاست های عمومی دانشگاه کلگری ، گفت حتی اگر برخی از چاه های نفت و گاز بتوانند برای زمین گرمایی دوباره مورد استفاده قرار گیرند ، “این پاسخی برای مشکل چاه های یتیم نیست.”

وی گفت که “بازیگران بد” این امکان را دارند که با واگذاری سایت ها برای توسعه زمین گرمایی از پرداخت هزینه های پاکسازی چاه جلوگیری کنند.

“این چیزی است که ما واقعاً باید از آن در ایجاد چارچوب نظارتی که امکان توسعه مجدد چاه را فراهم می کند ، محافظت کنیم: اطمینان حاصل کنیم که واقعاً با حسن نیت با هدف توسعه مجدد آن چاه ها انجام می شود و صرفاً برای تخلیه مسئولیت انجام نمی شود.” -سیمون گفت.

در پاسخ ، سخنگوی وزارت انرژی آلبرتا نوشت: “اصول مدیریت و بازپرداخت مسئولیت و تعهدات مربوط به توسعه بالادست نفت و گاز نیز در مورد توسعه منابع زمین گرمایی اعمال خواهد شد.”

مولی سگال


در تماس باش!

آیا موضوعاتی وجود دارد که دوست داشته باشید آنها را پوشش دهیم؟ س Quesالاتی که می خواهید پاسخ داده شود؟ آیا فقط می خواهید یک کلمه مهربان را به اشتراک بگذارید؟ ما از اینکه ازت خبر داشته باشیم خوشحال میشویم. برای ما از طریق ایمیل ارسال کنید [email protected].

اینجا ثبت نام کنید برای دریافت آنچه در زمین است؟ هر پنجشنبه در صندوق ورودی خود باشید.

ویراستار: آندره مایر | طراحی لوگو: Sködt McNalty