SpaceX قرار است اولین آزمایش Starship در ارتفاع بالا را آغاز کند

SpaceX از ایلان ماسک قرار بود نمونه اولیه موشک Mars خود را Starship در آزمایش “هاپ” در بالاترین ارتفاع خود از تاسیسات شرکت فضایی در تگزاس روز سه شنبه پرتاب کند ، این یک آزمایش مهم برای یک سیستم موشکی است که ماسک امیدوار است انسان ها را بر روی ماه فرود آورد و سرانجام مریخ.

ماسک سعی کرد با استفاده از سه موتور موشکی جدید Raptor انتظارات مربوط به اولین پرواز زیرارزش Starship را کاهش دهد و پیش بینی 30 درصد موفقیت در رسیدن به ارتفاع بیش از 12000 متر را داشته باشد. این بسیار بالاتر از دو آزمایش اول خودرو در ارتفاع 150 متری است.

تماشا کنید | تست پرواز با ارتفاع زیاد Starship SN8

https://www.youtube.com/watch؟v=nf83yzzme2I

SpaceX روز دوشنبه در وب سایت خود گفت: “با آزمایشی مانند این ، موفقیت با اتمام اهداف خاص اندازه گیری نمی شود ، بلکه به این معناست که چه مقدار می توانیم یاد بگیریم.”

Starship ، یک سیستم موشکی با جوشکاری مرحله 1 مرحله فوق العاده سنگین خود با ارتفاع 120 متر ، برای حمل انسان و 90 تن بار به ماه و مریخ طراحی شده است. این خودروی پرتاب برنامه ریزی شده نسل بعدی کاملاً قابل استفاده مجدد شرکت فضایی است که مرکز جاه طلبی های ماسک برای مقرون به صرفه بودن سفرهای فضایی انسان است.

تماشا کنید | انیمیشن سیستم حمل و نقل بین سیاره ای SpaceX پیشنهادی

https://www.youtube.com/watch؟v=0qo78R_yYFA

اسپیس ایکس امسال دو آزمایش هاپ با استفاده از نمونه های اولیه موشک تک موتوره در محل پرتاب بوکا چیکا ، تگزاس انجام داده است. آن نمونه های اولیه حدود 150 متر به هوا پرتاب شدند و تقریباً یک دقیقه بعد بر روی تخته بتونی قرار گرفتند.

مقاله جدید
انواع مواد اولیه شیمیایی

پرواز برنامه ریزی شده روز سه شنبه پیشرفت بزرگی برای استارشیپ است ، به طوری که طراحی آیرودینامیکی موشک را در ارتفاعات بالاتر از هواپیماهای تجاری معمول آزمایش می کند. چنین ارتفاعات نحوه بازگشت Starship به بالشتک خود را آزمایش می کند ، قبل از لمس کردن ، “مانور تلنگر فرود” را در هوا انجام می دهد.

SpaceX در ابتدا قصد داشت Starship را در ارتفاع 15000 متری پرواز کند ، اما هفته گذشته در برنامه پرتاب خود با اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده ، هدف را به 12000 متر تغییر داد ، به گفته یک فرد آشنا به پرونده.

اسپیس ایکس ، که گفته است برنامه پرتاب آن احتمالاً تغییر خواهد کرد ، بر اساس پرونده های ارائه شده در FAA ، چهارشنبه و پنجشنبه در تمام روز فرصت پرتاب دارد.