SpaceX اولین ماموریت رسمی خدمه را به ایستگاه فضایی آغاز کرد

اسپیس ایکس ایلان ماسک آماده است تا شامگاه شنبه در اولین مأموریت عملیاتی ناسا با استفاده از کپسول Crew Dragon خدمه ای متشکل از چهار فضانورد را به ایستگاه فضایی بین المللی بفرستد.

کپسول Crew Dragon ، که توسط خدمه آن “Resilience” نامگذاری شده است ، قرار است در ساعت 7:49 بعد از ظهر روز شنبه از مرکز فضایی کندی ناسا در کیپ کاناورال ، فلوریدا ، از بالای موشک SpaceX Falcon 9 پرتاب شود ، حامل سه فضانورد آمریکایی – مایکل هاپکینز ، ویکتور گلوور و شانون واکر – و یکی از ژاپن ، سوئیچی نوگوچی.

پرواز تقریباً هشت ساعته به ایستگاه اولین ماموریت عملیاتی اسپیس ایکس خواهد بود ، برخلاف یک آزمایش ، پس از آنکه مقامات ناسا این هفته با طرح Crew Dragon امضا کردند و به یک مرحله توسعه تقریبا 10 ساله برای SpaceX تحت نظارت عمومی و خصوصی آژانس خاتمه دادند. برنامه خدمه.

مدیر ناسا ، جیم بریدنشتاین ، طی یک کنفرانس مطبوعاتی در مرکز فضایی کندی گفت: “تاریخچه این بار این است که ما آنچه را پرواز عملیاتی به ایستگاه فضایی بین المللی می نامیم ، آغاز می کنیم.”

یک کاروان حامل فضانوردان ناسا ، مایک هاپکینز ، ویکتور گلاور ، شانون واکر ، و فضانورد آژانس هوافضای ژاپن (JAXA) ، سوئیچی نوگوچی ، در حالی که در هنگام تمرین لباس برای آماده سازی برای راه اندازی Falcon SpaceX راهی راه اندازی مجتمع 39A می شود ، دیده می شود. 9 موشک حامل فضاپیمای Crew Dragon این شرکت در ماموریت SpaceX Crew-1 ناسا. (ناسا / اوبری جمیگنانی)

ماسک ، که معمولاً شخصاً در مأموریت های مطرح اسپیس ایکس در مرکز فضایی کندی شرکت می کند ، روز پنجشنبه گفت که وی چهار آزمایش ویروس کرونا در یک روز انجام داده است ، که دو تست منفی و دو نتیجه مثبت داشته است.

بریدنستین ، روز جمعه در پاسخ به اینکه آیا ماسک روز شنبه در اتاق کنترل پرتاب برای بلند شدن خواهد بود ، گفت: سیاست آژانس کارکنان را ملزم به قرنطینه و پس از آزمایش مثبت برای بیماری ، خود را منزوی می کند ، “بنابراین ما پیش بینی می کنیم که این اتفاق رخ دهد.”

اینکه آیا ماسک با فضانوردان تماس گرفته مشخص نیست ، اما بعید است از آنجا که خدمه هفته ها قبل از پرواز روز شنبه در قرنطینه معمول بوده اند.

ناسا در سال 2014 برای ساخت کپسول های فضایی رقیب با اسپیس ایکس و بوئینگ قرارداد بست تا هدف آن جایگزینی برنامه شاتل آن باشد که در سال 2011 پایان یافت و از وابستگی به موشک های روسی برای فرستادن فضانوردان آمریکایی به فضا جدا شد.

آزمایش نهایی SpaceX در مورد کپسول خود در ماه آگوست انجام شد ، پس از آنکه این شرکت اولین فضانوردان را از خاک ایالات متحده در یک سفر به ISS طی یک دهه گذشته راه اندازی و بازگرداند. اولین ماموریت آزمایشی خدمه بوئینگ با کپسول Starliner برای اواخر سال آینده برنامه ریزی شده است.

مقاله جدید
معرفی بهترین تیم های لیگ برتر ایران