Marketplace بیش از 20 ماسک مختلف را آزمایش کرد. در اینجا مواردی است که به بهترین وجه می تواند از شما و دیگران در طی همه گیری محافظت کند

استفاده از ماسک برای کاهش شیوع COVID-19 بسیار مهم است ، اما آزمایش های دقیق انجام شده از طرف CBC بازار دریافت که در حالی که برخی از آنها بسیار خوب کار می کنند ، برخی دیگر محافظت کمی در برابر ذرات انتقال دهنده ویروس کرونا دارند. یک نوع ماسک حتی می تواند آن ذرات را به دیگران منتقل کند.

با گذشت ماهها از همه گیری ، هنوز هیچ استانداردی برای ماسک های مصرف کننده وجود ندارد. بنابراین بازار ترجیح داد بیش از دوازده ماسک را با آنچه معمولاً برای محافظت از کارکنان مراقبت های بهداشتی در برابر بیماری های عفونی مانند COVID-19 – ماسک N95 ، استاندارد طلایی در نظر گرفته می شود ، مقایسه کند.

بازار ماسک ها را در فروشگاه ها و آنلاین از انواع فروشندگان خریداری کرده اید. این ماسک ها نیز از مواد متنوعی ساخته شده و دارای طرح های مختلف بودند.

بازار ماسک ها را از طریق آزمایش استاندارد دقیق انستیتوی ملی ایمنی و بهداشت شغلی (NIOSH) انجام دهید ، که در یک رژیم جریان هوا پایین تر انجام می شود تا تنفس طبیعی را منعکس کند. این آزمون معمولاً مخصوص N95 ها و تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) است که برای کارکنان مراقبت های بهداشتی در نظر گرفته شده است. یک استاندارد NIOSH aerosol test کارایی فیلتراسیون را اندازه گیری می کند ، یعنی مقدار ذراتی که ماسک هنگام نفس کشیدن فیلتر می کند.

تصویری نشان می دهد که نشتی از ماسک نامناسب هنگام آزمایش آزمایشگاه Marketplace در دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه دلا لانا در دانشگاه تورنتو وجود دارد. (CBC)

ماسک N95 باید 95 درصد کارایی فیلتراسیون داشته باشد.

جیمز اسکات ، استاد دانشگاه بهداشت عمومی دالا لانا در دانشگاه تورنتو گفت: “این آزمون محک است. و در واقع مفید است زیرا به ما امکان مقایسه ماسک های بازار مصرف را با ماسک هایی می دهد که اطلاعات زیادی در مورد آنها داریم.” اسکات متخصص بیوآئروسل است و آزمایشگاه را در هر کجا اداره می کند بازارتست ها اجرا شد.

این آزمایش از طریق مواد ماسک نفس مداوم هوای حاوی ذرات ریز نمک را می کشد. اندازه ذرات نمک با ذراتی که قادر به داشتن ویروس کرونا هستند که از قطرات خارج شده توسط نفس ، سرفه یا عطسه فرد آلوده منشأ می گیرد ، مشابه است. در طول آزمایش ، نمونه های هوای داخل و خارج ماسک مقایسه می شود تا ببینیم ماسک چقدر در کاهش سطح ذرات موثر است.

آزمایشات قبلی بر روی ماسک های مصرف کننده معمولاً بررسی می کرد که چگونه ماسک ها می توانند در هنگام سرفه یا عطسه مانع از جلوگیری از ذرات شوند و از انتقال به دیگران جلوگیری کنند. اما بازار اسكات گفت ، آزمایش نشان می دهد كه برخی مواد برخی از ماسكها را با استفاده از فیلتر آنچه در آنها تنفس می كنند ، در محدود كردن در معرض استفاده كنندگان بهتر می كنند.

“حتی ماسکهای با بازده نسبتاً کم نیز در گرفتن ذرات بسیار بزرگتر کاملاً م effectiveثر هستند. اما برای گرفتن ریزه ها نیز به یک ماسک بسیار خوب نیاز است. و ما می دانیم که ویروس نه تنها روی بزرگ بلکه کوچک نیز خواهد رفت اسکات گفت.

عکسها | نگاهی دقیق به کارایی فیلتراسیون مواد ماسک:

نتایج

(CBC)

ماسک های پارچه ای پلی پروپیلن به خوبی N95

بازارآزمایش نشان داد برخی از ماسکها به خوبی فیلتر N95 هستند در مورد فیلتر کردن آن ذرات مضر ، از جمله ساخته شده با پارچه پلی پروپیلن.

ماسکی با یک لایه داخلی از پلی پروپیلن غیر بافته شده ذوب شده و لایه های خارجی پنبه. (CBC)

پارچه پلی پروپیلن ، در این حالت ، یک پارچه پلاستیکی غیربافته ذوب شده است. پلی پروپیلن منسوج ، بافته شده و ذوب شده (NWPP) است معمولاً در ماسک های جراحی و N95 استفاده می شود.

ماسک مصرف کننده بازار با یک لایه داخلی از پارچه پلی پروپیلن غیر بافته شده و ذوب شده و لایه های بیرونی پنبه آزمایش شده دارای بازده فیلتراسیون به اندازه N95 است. اسکات گفت ترکیبی از مواد متعدد در نتیجه قوی نقش دارد.

اسکات گفت: “این یک نمونه واقعا خوب از ترکیب چندین لایه از مواد مختلف برای ساختن چیزی بیشتر از مجموع قطعات است.”

نمونه ای از ماسک سه لایه آبی رنگ از نوع جراحی که در بازار آزمایش شده است. (CBC)

ماسک های آبی سه لایه از نوع جراحی

یکی از ماسک های پنبه ای با تعداد لایه های بالا و دارای تعداد نخ زیاد ، در بازار آزمایش شده است. (CBC)

ماسکهای یکبار مصرف نوع سه لایه جراحی آبی نیز برخی از بالاترین میزان بازده فیلتراسیون را در این کشور گزارش دادند بازار تست ، که برای اسکات جای تعجب نداشت ، زیرا اکثر آنها حاوی پارچه پلی پروپیلن منسوج و ذوب شده هستند.

“این ماتریس فیبر در هم تنیده است. هوا باید به دور هر یک از این الیاف حرکت کند و با فیبر بعدی مطابقت دارد و باید مسیر خود را خم کند. بنابراین با انجام این کار ، این پارچه ها ذرات زیادی را بیرون می کشند.” اسکات

ماسک های پنبه ای دو لایه و سه لایه

بازار همچنین تعدادی ماسک پنبه ای را آزمایش کرد ، از جمله ماسک پنبه ای دو لایه ، 100 درصد و 100 درصد پنبه ماسک سه لایه. لایه های بیشتر پنبه لزوماً به معنای ماسک بهتر نبود. ماسک پنبه ای سه لایه بازار تست شده عملکرد خوبی نداشت اما ماسک پنبه ای دو لایه عملکرد خوبی داشت.

یکی از ماسک های پنبه ای سه لایه Marketplace تست شده. تعداد موضوع ناشناخته است (CBC)

همچنین در ماسک های پنبه ای ساخته شده با تعداد نخ بیشتر ، در کارایی فیلتراسیون جهش محسوسی مشاهده شد.

ماسکهایی که با پنبه تعداد نخ 600 و 680 ساخته شده اند تقریباً دو برابر سایر ماسکهای پنبه ای آزمایش شده دارای کارایی تصفیه هستند. اسکات گفت: بافت پارچه در هنگام گرفتن آن ذرات بالقوه مضر حیاتی است.

وقتی صحبت از ماسک های پنبه ای می شود ، بازارتست هرچه محکم تر باشد ، بهتر است.

اسکات اشاره می کند که تولیدکنندگان ماسک های مصرف کننده در حال حاضر ملزم به افشای جزئیات مربوط به تعداد نخ نیستند ، و بدون این اطلاعات نمی توان به طور قطعی گفت که چه چیزی در عملکرد ضعیف ماسک های پنبه ای موثر بوده است.

ماسک های سوپاپ ، مانند آنچه در اینجا مشاهده می شود ، در جلوگیری از COVID-19 مثر نیستند. (CBC)

ماسک برای جلوگیری از

اسکات گفت: مصرف کنندگان باید از استفاده از ماسک شیر استفاده نکنند. اگرچه برای محافظت از کسی در استنشاق بخار رنگ یا هنگام کار در مغازه چوب مفید هستند ، اما به کنترل شیوع ویروس کمک نمی کنند.

دلیل آن ساده است.

وی گفت: “هوا فقط هنگام ورود هوا از طریق قسمت فیلتر ماسک حرکت می کند. برای بازدم از طریق فیلتر حرکت نمی کند. از طریق شیر حرکت می کند.” “بنابراین چیزی برای رهگیری آن ذراتی که ممکن است در محیط ریخته باشید وجود ندارد.”

اگرچه ماسک دریچه توسط آژانس بهداشت عمومی کانادا توصیه نمی شود ، اما برخی از اعضای نیروهای امنیتی فدرال در پارلمان کانادا در اتاوا با استفاده از آنها دیده شده اند. (CBC)

حمل و نقل کانادا استفاده از ماسک سوپاپ را ممنوع کرده است از طریق راه آهن، و خطوط هوایی مانند ایر کانادا. تورنتو، بهداشت عمومی اتاوا، بهداشت عمومی همیلتون و قبل از میلاد CDC همه استفاده از ماسک شیر را توصیه نمی کنند.

آژانس بهداشت عمومی کانادا (PHAC) گفت: “ماسک با شیر بازدم توصیه نمی شود ، زیرا آنها از دیگران در برابر COVID-19 محافظت نمی کنند و شیوع ویروس را محدود نمی کنند. ”

علی رغم این ، برخی از اعضای نیروهای امنیتی فدرال در پارلمان کانادا در اوتاوا ، مأموریت دارند که امنیت فیزیکی نمایندگان مجلس ، کارمندان و بازدید کنندگان از محوطه پارلمان را تأمین کنند ، هنگام انجام وظیفه از ماسک دریچه استفاده کرده اند.

یکی از ماسک های ابریشم مصنوعی Marketplace آزمایش شده است. (CBC)

در یک ایمیل ، سرویس حفاظت مجلس به Marketplace گفت: “ماسک های صادر شده توسط سرویس حفاظت مجلس (سرویس) ، با وجود داشتن سوپاپ ، مطابق با معیارهای مشخص شده توسط PHAC در مورد استفاده مناسب از ماسک غیر پزشکی یا پوشش صورت است. سرویس از آن زمان سهام خود را با ماسکهایی که شامل دریچه تنفس نیستند ، دوباره پر کرده است. “

ماسک های دیگر برای جلوگیری از

ماسک به سبک گتر و بندان از ضعیف ترین عملکردها در مورد نرخ کارایی فیلتراسیون بودند. اسکات گفت: مواد نازک و متخلخل ساخته شده از آنها به احتمال زیاد دلیل ضعیف آنها در فیلتر کردن ذرات بالقوه مضر است که با شل بودن آنها بدتر می شود.

یک ماسک دو لایه 100 درصدی ریون نیز از جمله ماسکهایی با بدترین عملکرد در بازار بود که برای کارایی فیلتراسیون آزمایش شد.

یکی از ماسک های سبک گتر که در Marketplace آزمایش شده است. (CBC)

نداشتن استاندارد ، آزمایش برای ماسک های مصرف کننده

پزشک و متخصص بیماریهای عفونی مونیکا گاندی از دانشگاه کالیفرنیا ، سانفرانسیسکو پیش بینی می کند حداقل تا زمانی که واکسن ایمن و م enoughثر کافی وجود نداشته باشد ، نیازهای ماسک برای آینده قابل پیش بینی وجود دارد.

گاندی گفت: “من بیشتر و بیشتر متقاعد شده ام كه ​​آنها یكی از مهمترین ارکان كنترل همه گیری هستند.”

مانند بازارتحقیقات نشان داده است که ماسکهای مصرف کننده علاوه بر سایرین از پوشنده محافظت می کنند ، آژانسهای بهداشت عمومی اخیراً دستورالعملهای خود را به روز کرده اند که شامل آن پیام است.

هفته گذشته ، بهداشت کانادا بی سر و صدا دستورالعمل های استفاده از ماسک را به روز کرد و اضافه کرد “برای محافظت از خود و دیگران“روز سه شنبه ، مراکز کنترل بیماری ایالات متحده فراتر رفت ، توصیه های خود را به روز کنید به منزله نقاشی کردن با تشریح تعدادی از مطالعات که به نقاب زدن به عنوان کاهش شدید انتقال بیماری برای افراد و افراد دیگر اشاره دارد.

تماشا کنید | چگونه ماسک ها نه تنها از دیگران ، بلکه از پوشنده محافظت می کنند:

یک متخصص بیماری های عفونی به تحقیق اشاره می کند که نشان می دهد استفاده از ماسک با محدود کردن مقدار ویروسی که فرد استنشاق می کند ، می تواند منجر به بیماری شدیدتری از COVID-19 شود. 0:35

“این یک بروزرسانی فوق العاده هیجان انگیز از CDC است زیرا پیام رسانی به مردم اجازه می دهد تا بدانند که ماسک ها از شما محافظت می کنند و همچنین دیگران در متقاعد کردن شکاکانی که ماسکها در فضاهای عمومی برای کاهش سرعت گسترش بیماری و بیماری COVID-19 مهم هستند ، قدرتمندتر خواهند بود. ، “گاندی گفت.

وی همچنین تحقیقی را که در ماه سپتامبر منتشر شد ، نشان داد که استفاده از ماسک با محدود کردن مقدار ویروسی که کسی استنشاق می کند ، می تواند منجر به بیماری شدیدتری از COVID-19 شود.

CDC در بولتن خود به مطالعه اشاره نکرده است. با این حال ، گاندی گفت که داده های انباشته ای در پشت این فرضیه وجود دارد.

صرف نظر از این ، او گفت: “تأکید بر اینکه ماسک از شما محافظت می کند ، همان پیامی است که ما در ماههای گذشته سعی در انتقال همه گیر داشته ایم – این که پوشیدن ماسک به شما حس کنترل سرنوشت و محافظت از خود را می دهد. این یک پیام مهم است. “

تماشا کنید | اینها م mostثرترین ماسک های صورت هستند:

Marketplace بیش از دوازده ماسک مصرف کننده را در معرض آزمایش قرار داد تا ببیند کدام یک در محافظت از شما کار بهتری انجام می دهند و چرا. 2:12

اسکات پیش بینی می کند با توجه به داشتن استانداردهای دقیق برای ماسک های درجه پزشکی در کانادا و سراسر جهان ، استانداردهای ماسک های مصرفی به عنوان یک نتیجه از بیماری همه گیر ارائه شود.

بازار از بهداشت کانادا پرسید چرا هنوز هیچ راهنمایی در مورد بسته بندی برای مصرف کنندگان با توجه به عملکرد ماسک وجود ندارد ، یا بهترین روش ها برای تولیدکنندگانی که به دنبال تهیه ماسک بهتر هستند.

بهداشت کانادا گفت که اگرچه هیچ استانداردی را برای پوشش صورت تعیین و یا تأیید نکرده است ، اما به طور فعال در حال تدوین استانداردهای پوشش صورت است و ممکن است با در دسترس قرار دادن اطلاعات جدید ، وضعیت خود را تجدید نظر کند.

نکاتی برای یافتن ماسک مناسب

دنبال چه چیزی میگردی.

  • با چیزی شروع کنید که مناسب شما باشد. اسکات گفت: یک ماسک باید بینی و چانه شما را کاملاً بپوشاند و تا آنجا که ممکن است روی بقیه صورت شما محکم باشد. اگر هنگام استفاده از ماسک خود ، عینک یا عینک آفتابی شما مه آلود می شود ، باید عینک دیگری را انتخاب کنید.

  • اسکات پیشنهاد می کند مصرف کنندگان به دنبال ماسک های ساخته شده با چند لایه باشند و حداقل یکی از آنها پنبه ای باشد ، ترجیحاً بالاترین تعداد نخ را که می توانید پیدا کنید.

اسكات با اشاره به اینكه هر ماسكی بهتر از ماسك نبودن است ، گفت كه افراد عادی به همان سطح محافظتی كه در خط مقدم هستند احتیاج به محافظت ندارند.

مقاله جدید
قهوه فوری نسکافه Gold All 'Italiana