COVID-19 اکسیژن خارج از اتاق را در اقتصاد آب و هوا مکیده است

سقوط خبری نیاگارا در جعبه جعبه روزنامه نگاران منتشر می کند که همیشه بحث و جدال زیادی برای جلب توجه رسانه ها وجود دارد.

در اوایل ماه مارس سال جاری ، موسسه تحقیقاتی پیو ، اندیشکده ای که روند رسانه ها را بررسی می کند ، مشاهده کرد که مردم “غرق در اخبار COVID-19

و گرچه سایر موضوعات گاهاً اوضاع گسترده و تأثیر اقتصادی آن را از صحنه اصلی برهنه می کنند ، اما دشوار است که به فکر بسیاری از افراد بیفتیم که برای چندین ماه متوالی به طور مداوم مورد توجه مردم قرار گرفته اند.

به گفته یکی از اقتصاددانان برجسته محیط زیست کانادا ، این تمرکز فکر هم توجه را به موضوعی منحرف کرده و هم به تأخیر انداخته است که انتظار داشت در سال 2020 سرانجام در خورشید قرار گیرد: تغییر اقلیم.

با همه گیری خاموش شوید

مارک جکارد ، یکی از برجسته ترین دانشمندان کانادایی در زمینه آب و هوا که اغلب به عنوان معمار پیشگام قیمت گذاری کربن توصیف می شود ، گفت: “به مدت دو ماه یا حتی سه نفر ، افرادی مانند من به درستی تعطیل شدند زیرا وزرا با جنبه های COVID در کابینه روبرو بودند.” طرحی که توسط لیبرال های BC قبل از سال 2008 معرفی شد.

با آنچه که ممکن است زمانبندی نادرستی باشد ، کتابچه راهنمای سیاسی استاد دانشگاه سایمون فریزر ، راهنمای شهروندان برای موفقیت در اقلیم، سرانجام در ماه فوریه کتابفروشی ها را آغاز کرد – درست قبل از اینکه همه گیر همه چیز را در دستور کار اخبار قرار دهد.

گرچه ناامید کننده است ، اما مشاور دیرینه دولتها در مورد سیاست عملی اقتصادی اقلیم همچنان فلسفی است. بزرگترین ایده ژاکارد – ایده ای که ممکن است برخی فعالان آب و هوایی ناامیدکننده بدانند – این است که تنها راه واقع بینانه برای شکست دادن تغییرات آب و هوایی اقدام سیاسی برای نصب سیاستمداران و دولتهای “صادقانه با آب و هوا” است و سپس پای خود را به آتش می کشند.

قرار بود این یک سال اقدامات اقلیمی در کانادا باشد ، اما مدیر ارشد بهداشت عمومی دکتر ترزا تام ، سمت چپ ، امتیاز بیشتری از وزیر محیط زیست و تغییرات آب و هوایی جاناتان ویلکینسون کسب می کند. (بلر گیبل / رویترز)

در حالی که تلاش های شخصی برای خوردن گوشت کمتر ، مثلاً ، یا خرید یک ماشین الکتریکی باعث می شود افراد احساس خوبی نسبت به خود داشته باشند و ممکن است روی چند نفر دیگر تأثیر بگذارد ، اما جاکارد اصرار دارد که مزایای اقتصادی کوتاه مدت افزودن کربن به جو بسیار سودآور است و نیاز به هماهنگی دارد اقدام دولت برای سوق دادن امور به سمت دیگر.

و تحت فشار قرار دادن فشار بر دولتها ، به معنای جلب توجه رسانه ها و توجهات عمومی است ، کاری که وقتی همه دنیا نگران چیزی باشند که به نظر می رسد بسیار مضطرب تر باشد – یعنی رکود اقتصادی عمیق ناشی از یک بحران مرگبار بهداشتی که فقط از بین نخواهد رفت ، انجام آن دشوارتر است.

جكارد با اشاره به آن لحظات مانند پس از طوفان كاترینا ، كه در سال 2005 در نیواورلئان و مناطق اطراف آن رخ داد ، یا به دنبال آتش سوزی های ویرانگر جنگل سال گذشته در استرالیا و غرب ایالات متحده ، هنگامی كه مردم و سیاستمداران مجبورند مسائل اقلیمی را جدی بگیرند.

وی گفت COVID-19 فقط نسخه 2020 یک سری از رویدادهای جهانی است که توجهات را از مسئله تغییر اقلیم منحرف کرده است همانطور که شروع به کار می کرد.

“ما واقعاً هیجان زده شدیم”

جكارد با اشاره به حملات تروريستي به آمريكا گفت: “ما در اواخر دهه 1990 از پروتكل كيوتو واقعاً هيجان زده شديم و پس از آن 11 سپتامبر آمديم – و همه با اينكه آمريكا قصد حمله به كشورهاي خاورميانه را داشته باشد منحرف شدند.” در 11 سپتامبر 2001

“و سپس وقتی می توانستیم از طوفان کاترینا هیجان زده شویم ، و در اواسط دهه 2000 جمهوریخواهان و دموکرات ها سیاست هایی را تنظیم می کردند ، می توانستید همین حرف را بزنید … و چین شروع به گفتن کرد ،” اوه اوه ، بهتر است کار کنیم. ” و سپس همراه شد [2008] بحران مالی.”

از آنجا که به نظر می رسید جهان و به ویژه کانادا در طی تابستان همه گیری را کنترل می کند ، طرفداران آب و هوا امیدوار بودند که موضوع آنها در بالای دستور کار قرار گیرد. اما امواج بعدی این بیماری بار دیگر داستان های COVID-19 را به بالای ستون های “بیشترین خواندن” سوق داد و سوراخ اخبار را برای پوشش آب و هوا تنگ کرد.

در حالی که تحلیلگران سیاسی انتظار داشتند در به روزرسانی مالی روز دوشنبه سر به سر هزینه های سبز بیفکنند ، آنها می گویند که تخصیص های کوتاه مدت عمدتا به دلیل نجات بخشهایی از اقتصاد کانادا که به دلیل دور جدید قفل همه گیر ویران شده است ، منحرف خواهد شد.

کشاورزان از آتش برای پاکسازی زمین در حوزه آمازون استفاده می کنند. مارک جکارد ، اقتصاددان ، می گوید که برنامه های مهار کربن در سیستم های بیولوژیکی تضمین نمی کند که برای مدت طولانی در آنجا بماند. (ریکی راجرز / رویترز)

ژاکارد می گوید که این به عنوان آخرین برنامه دولت به تأخیر افزوده است – استفاده از هزینه های بهبود اقتصادی پس از همه گیری برای پیشبرد برنامه سبز به روشی که درنهایت کانادا را به راهی به پاریس 2030 – به معنای برنامه های قبلی قبلی و هزینه ها به تعویق افتاده است.

با وجود آخرین به تعویق انداختن ، جكارد امیدوار است. گفتگوها با محافظه کاران این تصور را برای وی ایجاد کرده است که حتی تغییر دولت مانع پیشروی کانادا در دستور کار تغییر آب و هوا نمی شود.

و در حالی که او فکر می کند دولت ترودو همچنان “صمیمانه از نظر آب و هوایی” باقی مانده است ، توجه رسانه ها برای فشار بر لیبرال ها برای صرف هزینه زیاد برای برنامه های خوب سیاسی ، مانند کاشت درخت ، با هزینه اقدامات واقعی ضروری است. برای کاهش خروجی کربن. به عنوان اقتصاددان اخیراً گزارش شده است، رشد درختان در یک مکان به معنای قطع نشدن آنها در جای دیگر نیست و سیستم های طبیعی تمایل دارند کربن خود را به جو بازگردانند.

جكارد گفت: “اگر به كسی اجازه می دهید تا آلودگی خود را ادامه دهد و به نوعی خود را متقاعد كنید كه این كار را جبران كرده یا آن را جبران كرده اید ،” شواهد دقیق این موضوع را تأیید نمی كنند. “

بخشی از خوش بینی مستمر ژاکارد به دلیل انتخاب چیزی است که به نظر می رسد یک دولت دموکراتیک با صمیمیت آب و هوا در جنوب مرز است – حتی بدون حمایت سنای جمهوریخواه – می تواند مقررات محدود کننده گازهای گلخانه ای را تنظیم کند.

وی گفت ، انتخاب ریاست جمهوری جو بایدن “پنجره سیاست” جدیدی ایجاد کرده است ، زیرا ایالات متحده به سمت طرح های موجود کانادایی مانند تنظیم مرحله زغال سنگ، جایی که کانادا یک رهبر است. در همین حال ، جكارد انتظار دارد یك فشار آمریكا به سمت مواردی از قبیل استاندارد سوخت پاک، که کانادا را به پیروی از این الزامات متعهد خواهد کرد زیرا تولیدکنندگان بر یک مجموعه قوانین برای تمام آمریکای شمالی اصرار دارند.

Don Pittis را در توییتر دنبال کنید: don_pittis