Cineplex موافقت می کند پنجره تئاتر را برای فیلم های جهانی به 17 روز کاهش دهد

Cineplex Inc با استودیوی فیلم سازی هالیوود جهانی ، توافق کرده است که پنجره اکران تئاتر فیلم های خود را به 17 روز کوتاه کند.

این معامله چند ساله به این معنی است که بزرگترین غرفه دار فیلم کانادا انحصار تئاتر را برای سه آخر هفته در فیلم های منتشر شده توسط Universal Pictures قبل از اینکه استودیو انتخاب کند آنها را در خانه در سیستم عامل های اجاره دیجیتال ارائه می دهد ، تضمین کرده است.

این تصمیم در حالی اتخاذ شده است که سینماها با فشار شدیدی از سوی استودیوهای فیلمسازی روبرو هستند تا موافقت کنند با محدودیت های شلتر در مورد مدت طولانی بازی فیلم ها در سینما ها موافقت کنند. این عامل تنها با کاهش چشمگیر تماشاگران سینما در میان بیماری همه گیر COVID-19 افزایش یافته است.

طبق مفاد توافق جهانی ، فیلم هایی که آخر هفته افتتاحیه 50 میلیون دلار از گیشه آمریکای شمالی عبور می کنند ، قبل از اینکه یونیورسال تصمیم بگیرد آنها را به حق تقاضا ارسال کند ، قیمت اجاره را به طور انحصاری برای 31 روز یا پنج آخر هفته بازی می کنند. 19.99 دلار یا بالاتر

اما فیلم هایی که با این آستانه مطابقت ندارند می توانند تئاترهای سینپلکس را برای مدت زمان کوتاه تری بازی کنند.

پنجره های کوتاهتر به طور فزاینده ای رایج می شوند

Cineplex سرویس اجاره دیجیتال اختصاصی خود به نام Cineplex Store را در اختیار دارد که درآمد حاصل از هر اجاره را به دست می آورد.

جزئیات مالی این مشارکت ، که شامل بخشهای فیلمهای معتبر جهانی از ویژگیهای کانونی است ، فاش نشده است.

در اوایل سال جاری ، یونیورسال معامله مشابهی را با تئاترهای AMC در ایالات متحده منعقد کرد و موجی از طریق این صنعت ارسال کرد زیرا زنجیره های دیگر با فشار روبرو شدند. سینمارک ، یکی دیگر از زنجیره های ایالات متحده ، در اوایل این هفته به توافق نامه پنجره کوتاه تری رسید.

Cineplex سالهاست که حاضر نیست در یک پنجره نمایشی دقیق 90 روزه تکان بخورد و گفت فقط فیلم هایی را نشان می دهد که به دوره انحصار سه ماهه متعهد هستند.

چند مورد استثنا وجود داشته است که بالاترین میزان آن آزمایش 2015 در پارامونت پیکچرز است که فیلم های ترسناک با بودجه کم را مشاهده می کند فعالیت ماوراal الطبیعه: بعد شبح و راهنمای پیشاهنگان در آخرالزمان زامبی بازی برای یک پنجره کوتاه تر که تا حدودی بر اساس عملکرد آنها در گیشه بود.

اجرای آزمایشی تقریباً به همان سرعتی که شروع شد هر دو فیلم پیش بینی های خود را در گیشه انجام دادند.

در آن زمان ، رئیس و مدیرعامل Cineplex ، الیس جیکوب گفت که آزمایش پنجره های کوتاه تر در مورد “فیلم های خوب” است و وی پیش بینی نمی کرد که این فیلم به فیلم های پرفروش نیز برسد. اما توافق جدید با یونیورسال هم اکران های اصلی و هم فیلم های کوچکتر را شامل می شود.

این استودیو میزبان برخی از ارزشمندترین امتیازات صنعت فیلم از جمله است سریع و خشمگین، پارک ژوراسیک و مینیون ها ، و یک قرارداد توزیع با نام تجاری ترسناک Blumhouse ، سازندگان برو بیرون.

این بار رئیس Cineplex ابراز اطمینان کرد که کانادایی ها هنوز هم برای تجربه تئاتر ارزش قائل هستند.

وی در بیانیه ای گفت: “ما خوشحالیم كه در كنار همكاران همفكری خود مانند یونیورسال ، استودیویی كه به پنجره تئاتر احترام می گذارد و به سلامت پایدار و طولانی مدت اكوسیستم تئاتر متعهد هستیم ، كار می كنیم.”

پخش جریانی فیلم در سینماها

برای سالها ، Cineplex از حمایت از فیلم های اکثر شرکت های پخش کننده از جمله Netflix خودداری کرده است ، زیرا آنها حاضر نشده اند به پنجره 90 روزه خود متعهد شوند.

برخی از آن فیلم های نتفلیکس را رد کردند ، از جمله ایرلندی و نگین های تراش نخورده، با اجرای موفقیت آمیز در سینماهای مستقل کانادا ، فرصت نادر کسب و کارهای کوچک را برای نمایش عناوین اولین اجرا با ستاره های بزرگ ارائه داد.

همکاری بین Cineplex و Universal می تواند آن را تغییر دهد. اگر زنجیره فیلم های بزرگ موافقت کند از Netflix و سایر شرکت های پخش کننده در مالتی پلکس های خود استقبال کند ، سینماهای مستقل می توانند دسترسی به بزرگترین قرعه کشی های خود را از دست بدهند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>