گله های کاریبو در نزدیکی خانه چشم انداز زیبایی دارند ، اما اقدامات حفاظتی هنوز لازم است

عکس ها و فیلم های دیدنی از گله های بزرگ و سالم کارائبو رسانه های اجتماعی را در اواخر جوامع کری کبک روشن کرده اند.

پیام مقامات حیات وحش کری به شکارچیان کری: از این منظره لذت ببرید ، اما برای محافظت از جمعیت های آسیب پذیر ، برداشت مسئولانه یا کلاً برداشت را ادامه دهید.

“من واقعاً جوامع را تشویق می کنم که جمعیت زیاد را تصور نکنند زیرا [the caribou are] قابل دسترسی تر ، “نادیا ساگاناش ، مشاور ارشد دولت کری کبک برای دولت ملت کری (CNG) گفت.

ساگاناش 15 سال به عنوان مدیر مدیریت حیات وحش CNG به سر برد و هنوز در کمیته هماهنگی نظارت بر شکار ، صید و ماهیگیری است.

وی می گوید گله هایی که طی چند هفته گذشته در اطراف جامعه Chisasibi دیده شده اند از گله رودخانه لیف هستند و اگرچه برداشت مسئولانه مجاز است ، وی توصیه می کند که بیش از حد برداشت نشود.

طبق گفته ساگاناش ، تعداد جمعیت گله رودخانه لیف در چند سال اخیر تقریباً 190،000 ثابت بوده است. اما هنوز تعداد آنها در سال 2000 ، زمانی که تعداد بیش از 600000 نفر بود ، فاصله دارد.

کاهش گله رودخانه جورج حتی شدیدتر است و 99 درصد نسبت به اوج خود در دهه 1990 کاهش یافته است.

ساگناش گفت: “وضعیت گله رودخانه جورج … به نوعی یک پرچم قرمز بود. مردم درک کردند و برخی اقدامات احتیاطی را انجام دادند … من فکر می کنم این کمک زیادی کرد.”

مقاله جدید
تکامل مواد شیمیایی

اقدامات حفاظت 2018 هنوز مورد نیاز است

در سال 2018 ، دولت کری ممنوعیت اعمال کرد در شکار بومی گله کاریبو رودخانه جورج رودخانه و همچنین مصوبه ای را تصویب کرد که محدودیت های داوطلبانه برداشت گله رودخانه برگ را تعیین می کند. شکار ورزشی در گله رودخانه لیف از سال 2018 بسته شده است.

CNG همچنین در سال 2018 قطعنامه ای را در محکومیت شکار “غیر مجاز” توسط سایر گروه های بومی در خاک Cree تصویب کرد و دستور داد که “راهنمایی غیر مجاز” شکارچیان خارج از کشور پایان یابد.

ساگاناش گفت که این اقدامات هنوز پابرجا هستند و هنوز هم به شدت مورد نیاز هستند.

وی گفت: “ما با مراقبت از این جمعیت ها و اقدامات حفاظتی در مسیر درست پیش می رویم. ما باید این کار را ادامه دهیم.”

نادیا ساگاناش پس از 15 سال گذراندن به عنوان مدیر مدیریت حیات وحش ، مشاور ارشد دولت کری کبک برای دولت کری ملت است. (ارائه شده توسط نادیا ساگاناش)

آماری که ماه گذشته از وزارت كبك (Ministère des Forêts، de la Faune et des Parcs) (MFFP) منتشر شد ، نشان می دهد كه گله رودخانه جورج از پایینترین حد مجاز یعنی فقط 5500 در سال 2018 به كمی بیش از 8000 در سال 2020 رسیده است.

در بیانیه مطبوعاتی این وزارتخانه آمده است: “این اولین نتیجه مثبت موجودی برای گله از سال 1993 است.”

این انتشار دلیل اصلی افزایش تعداد گوساله های مشاهده شده در ژوئیه سال 2020 است ، اما گفته می شود تعداد بزرگسالان جورج رودخانه مشاهده می كنند كه تابستان 27 درصد نسبت به سال 2016 كاهش یافته است.

در این بخش منتشر شده آمده است: “بنابراین وضعیت گله کارائبو رودخانه جورج همچنان شکننده است.”

قبل از نتیجه گیری در مورد بقای گله رودخانه جورج ، یک سری افزایش جمعیت مورد نیاز خواهد بود.

برای ساگاناش ، حداقل برای چند سال آینده ممنوعیت کامل شکار برای گله رودخانه جورج لازم است.