گازگرفتگی کودک 2 ساله توسط کایوت در پورت کوکیتلام، BC، پارک

به گزارش سرویس افسر حفاظت BC، یک کودک دو ساله چهارشنبه شب در پارک لاینز در پورت کوکیتلام بریتیش کلمبیا مورد حمله یک کایوت قرار گرفت.

این کودک با جراحات جزئی به بیمارستان منتقل شد. به گفته افسران حفاظت، کایوت در نزدیکی محل حمله کشته شد.

این سرویس در توئیتی با اشاره به اهمیت عدم تغذیه حیات وحش خطرناک نوشت: «بررسی کایوت کشته شده شواهدی را نشان داد که منابع غذایی غیرطبیعی مصرف کرده است».

Cpl. Alexa Hodgins از Coquitlam RCMP گفت که کایوت در داخل و اطراف پارک در حال نزدیک شدن به سایر کودکان نیز دیده شد و برای اطمینان از امنیت عمومی مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

خدمات افسر حفاظت به مردم توصیه می کند اقداماتی را برای جلوگیری از برخورد با کایوت انجام دهند، از جمله بستن افسار روی حیوانات خانگی خود و سفر گروهی.

تماشا | افسر حفاظت در مورد رفتار کایوت ها بحث می کند:

افسر حفاظت نحوه جلوگیری از درگیری با کایوت ها را توضیح می دهد

گروهبان تاد هانتر از خدمات افسر حفاظت از BC اقداماتی را که به مردم توصیه می‌کند برای جلوگیری از برخورد با کایوت‌ها پس از گاز گرفتن یک حیوان دو ساله در پورت کوکیتلام در چهارشنبه شب انجام دهند، تشریح می‌کند.

مقاله جدید
آشنایی با رشته ایکس بادی - نوتریکا

افزایش پرخاشگری در طول فصل دنینگ

سارا بنسون-آمرام، استادیار علوم جنگل و حفاظت در دانشگاه بریتیش کلمبیا، گفت که حملات کایوت‌ها نادر است، اما کایوت‌ها در حال حاضر بیشتر از فضای خود محافظت می‌کنند، زیرا فصل لانه‌کردن است – زمانی که نوزادان متولد می‌شوند.

بنسون-آمرام گفت: “ما گاهی اوقات شاهد افزایش پرخاشگری کایوت ها در این زمان از سال هستیم، اما گاز گرفتن یک کودک خردسال بسیار نادر است.”

من لزوماً انتظار ندارم که از اینجا به بعد تهاجم بیشتر شود.»

نمای نزدیک از دو کایوت، یکی در مقابل دیگری، در یک محوطه بیرونی با علف های مات شده و برگ های مرده روی زمین.
سارا بنسون-آمرام، استادیار علوم جنگل و حفاظت در دانشگاه بریتیش کلمبیا، می‌گوید کایوت‌ها در طول فصل دنینگ بیشتر از فضای خود محافظت می‌کنند. (Shutterstock / Karl Umbriaco)

او می‌گوید بین کایوت‌ها که غذای انسان می‌خورند و افزایش حملات نیز ارتباطی وجود دارد، زیرا حیوانات یاد می‌گیرند که انسان‌ها منبع غذا هستند و بنابراین جسورتر می‌شوند.

حملات کایوت ها به ویژه در پارک استنلی ونکوور حدود دو سال پیش شدید بود 45 نفر از جمله کودکان گزارش دادند که در پارک گاز گرفته یا نیش خورده اند توسط یک کایوت بین دسامبر 2020 تا اواخر اوت 2021.

این پارک یک شبه به مدت دو هفته بسته شد تا کایوت‌ها به دام افتاده و کشته شوند تا از تعداد فزاینده حملات به انسان جلوگیری شود. در مجموع 11 کایوت کشته شدند.

بنسون-آمرام گفت که وجود تابلوهایی در اطراف پارک‌ها که نشان‌دهنده مکان‌هایی هستند که لانه‌های کایوت فعال وجود دارد برای تشویق مردم به دوری از آن مناطق بسیار مهم است.