کاهش آلودگی نوری فواید بی شماری برای محیط زیست دارد

سلام ، زمینی ها! این خبرنامه هفتگی ما درباره همه موارد زیست محیطی است ، جایی که ما روندها و راه حلهایی را که ما را به سمت یک جهان پایدارتر سوق می دهد برجسته می کنیم. (اینجا ثبت نام کنید هر پنجشنبه آن را در صندوق ورودی خود قرار دهید.)

این هفته:

  • کاهش آلودگی نوری فواید بی شماری برای محیط زیست دارد
  • آینده گاز طبیعی در ایالات متحده
  • چرا خشخاش در جبهه های نبرد اروپا جوانه زد

کاهش آلودگی نوری فواید بی شماری برای محیط زیست دارد

(کریستوفر کیبا)

به طور معمول ، وقتی مردم به آلودگی فکر می کنند ، مسئله کیفیت هوا است. اما نوع دیگری وجود دارد که انسان و حیوان را تهدید می کند: آلودگی نوری.

مطالعات متعدد نشان داده است که نور زیاد شب هنگام در خیابان ها و ساختمان ها می تواند وجود داشته باشد بر حیوانات تأثیر منفی می گذارد – تغییر الگوهای مهاجرت – و همچنین حشرات. همچنین شواهد بیشتری در مورد آن اثبات شده است می تواند ریتم شبانه روزی را مختل کند از انسان ، یک فرآیند بیولوژیکی مهم است که چرخه خواب ما را تنظیم می کند.

به همین دلایل ، بسیاری از مردم طرفدار یافتن راه هایی برای کاهش آلودگی نوری هستند. اما همیشه مشخص نیست که کدام منبع بیشتر نور ایجاد می کنند.

یک مطالعه اخیر در مجله Lighting Research & Technology منتشر شده است طی یک دوره 10 روزه ، چراغهای خیابان را در توسان ، آریزاز بررسی کرد. در آن دوره هر روز شهر در ساعت 1:30 صبح چراغ ها را کم می کرد. این مطالعه با استفاده از ماهواره ها برای نظارت بر نوری که به سمت بالا به فضا نفوذ می کند ، نشان داد که آلودگی نوری فقط 13 درصد کاهش یافته است ، که نشان می دهد منابع نوری دیگری نیز وجود دارند که باعث آلودگی می شوند. (آنها گمان می کنند ممکن است مواردی مانند بیلبوردها ، نمایندگی های فروش اتومبیل و پارکینگ ها باشد.)

کریستوفر کیبا ، دانشمند مرکز تحقیقات علوم زمین GFZ آلمان در پوتسدام ، آلمان ، و نویسنده اصلی این مقاله ، گفت: “اهمیت مطالعه این است که نشان دهد شهرها می توانند تحقیقات مشابهی را برای تعیین روش های کاهش آلودگی نوری از منابع غیر از چراغ خیابان انجام دهند.” کاغذ. کیبا اذعان می کند که تحقیقات بیشتری برای تعیین دقیقاً محل آلودگی بیش از حد نور لازم است ، چیزی که امیدوار است در مطالعه دیگری بررسی کند.

کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می تواند به شهرها کمک کند تا استراتژی هایی برای حل این مسئله طراحی کنند. اما کاهش آلودگی نوری یک مزیت دیگر نیز دارد: نور کم به معنی تولید کمتر انرژی است.

کیبا گفت: “تمام نوری که داریم توسط شخصی پرداخت می شود و اساساً در پایان روز ، این خود ما هستیم.”

وی گفت: “ما برای تولید این همه نور به انرژی نیاز داریم” ، كه می تواند به معنای ساخت سازه های دوستدار محیط زیست مانند نیروگاه هسته ای یا سد آبی باشد. “یا شما باید ذغال سنگ یا چیز دیگری را بسوزانید و همه ما می دانیم که این به انواع مختلف بد است.”

کیبا گفت ، “هر کاری که می توانیم برای کاهش مصرف انرژی انجام دهیم ، اساساً این مشکل دیگر مربوط به تولید انرژی را کاهش می دهد.”

رابرت دیک ، رئیس سابق کمیته کاهش آلودگی نوری در انجمن نجوم سلطنتی کانادا ، گفت: آلودگی نوری باید همه را نگران کند.

“[People] آنها باید به آلودگی نوری به همان روشی اهمیت دهند که آنها باید در کاهش آلودگی محیط زیست و طراحی شهرها برای پایداری مراقبت کنند. ”

“آلودگی نوری یکی از عوامل استرس زای اضافی است که برای محیط ایجاد می کنید.”

نیکول مورتیلارو

(افشای کامل: نیکول مورتیلارو سردبیر مجله انجمن نجوم سلطنتی کانادا و رئیس سابق بخش تورنتو انجمن بین المللی آسمان تاریک است.)


بازخورد خواننده

در پاسخ به داستان یوت برند در رد دادگاه فدرال از دادخواست تغییر اقلیم به رهبری جوانان علیه دولت، کتی کیلبورن این را برای گفتن داشت:

کیلبورن نوشت: “عدم پذیرش دادگاه فدرال از رسیدگی به دادخواست جوانان ، آجر دیگری در دیوار انکار ، تشنج و رانندگی بوروکراتیک است که به نابودی سیاره ما و مسافران آن کمک می کند.” “مشمئز کننده است. بچه ها سراغ خود را ادامه دهید – این بچه قدیمی پشت شماست! نسل من باید خیلی بهتر عمل می کرد.”

شماره های قدیمی What on Earth؟ اینجا درست هستند.

یک نمایش رادیویی هم دارد! تنظیم کنید تا چه روی زمین در این هفته نگاهی به تلاش برای توسعه راکتورهای مدولار کوچک در حالی که اتاوا به دنبال دستیابی به انتشار خالص صفر است. اما نظرات تقسیم شده است ، و برخی هشدار می دهند SMR ها حواس پرتی خطرناک نسبت به اقدامات واقعی آب و هوا هستند. چه روی زمین یکشنبه ساعت 12:30 بعد از ظهر ، 1 بعدازظهر در نیوفاندلند پخش می شود و هر زمان در پادکست یا CBC گوش دهید.


تصویر بزرگ: آینده گاز طبیعی در ایالات متحده

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، در تلاش برای انرژی بخشیدن به رای دهندگان بلاتکلیف در ایالت پنسیلوانیا در نوسان در هفته های آخر مبارزات انتخاباتی آمریکا ، هشدار داد که جو بایدن ، نامزد دموکرات ، شکستن پارگی (شکستگی هیدرولیک) را ممنوع می کند ، که این امر مشاغل زیادی را برای منطقه فراهم کرده است. بایدن با شدت انکار کرد که چنین کاری را انجام داده است. این واقعیت را کنار بگذاریم که فرایند شکستن گاز برای استخراج تبدیل شده است ناخوشایند تر از نظر پنسیلوانیایی ها ، تجزیه و تحلیل اخیر نشان می دهد که گاز در حال از دست دادن قدرت تولید انرژی در ایالات متحده است هنگامی که به عنوان سوخت “پل” در انتقال به یک اقتصاد کم کربن ، گاز طبیعی شناخته می شود در حال نبرد باخت در برابر منابع تجدیدپذیر انرژی است مانند باد ، خورشیدی و زمین گرمایی. تجزیه و تحلیل اخیر توسط شرکت سرمایه گذاری مورگان استنلی پیش بینی کرد که تا سال 2028 ، انرژی تجدیدپذیر از گاز طبیعی در تولید برق ایالات متحده پیشی خواهد گرفت (همانطور که در ساعت گیگاوات اندازه گیری می شود).

(CBC)

داغ و اذیت: ایده های تحریک آمیز از سراسر وب

  • نیویورک تایمز به دلیل تولید ویژگی های تعاملی جذاب شهرت خوبی کسب کرده است. این یکی در چاه های نفت متروکه آلبرتا تفاوتی ندارد این واقعیت دلهره آور پیش فرض است: نزدیک به 100000 چاه غیرفعال “هستند بعید است که هرگز دوباره روشن شود اما هنوز از رده خارج نشده است. هیچ کس نمی داند که چه تعداد متان و سایر آلاینده ها نشت می کنند. “

  • گلاسکو نه تنها در حال آماده سازی میزبانی نشست آب و هوایی COP26 در سال آینده است ، بلکه اسکاتلند نیز به رسیدن به یک هدف عالی یعنی تولید 100 درصد از انرژی خود از طریق انرژی های تجدید پذیر ، در درجه اول باد نزدیک است. برخی از افراد حتی با اسکاتلند تماس گرفته اند “عربستان سعودی تجدیدپذیر”.
  • استرالیا می تواند به زودی محل زندگی در آن باشد یک مزرعه خورشیدی 10 گیگاواتی وسعت 12000 هکتار. نه تنها باعث بزرگترین آن در جهان می شود ، بلکه قرار است دو سوم برق از طریق “کابل زیر دریا جریان مستقیم ولتاژ بالا” به سنگاپور – 4500 کیلومتر دورتر – صادر شود.

چرا خشخاش در جبهه های نبرد اروپا جوانه زد

(گیوم سووانت / گتی ایماژ)

با نزدیک شدن به روز یادآوری ، بسیاری از ما کوکنار یا یقه خود را کوک می کنیم.

گل سرخ به یک سمبل یادآوری تبدیل شد زیرا بعد از جنگ جهانی اول در جبهه های نبرد اروپا جوانه زد. شعر مشهور جان مک ری در سال 1915 در Flanders Fields خشخاش هایی را که بین صلیب سربازان افتاده در حال رشد است توصیف می کند.

اما از همه گیاهان چرا خشخاش اولین کسی است که در آنجا رشد می کند؟ و چرا آنها در چنین فراوانی رشد کردند؟ معلوم شد که این مورد نوسازی محیط زیست است.

“یک خشخاش یکی از آن پیشگامان است ، خشن گیاهان ، “اگان دیویس ، مربی اصلی برنامه آموزش باغبانی در باغ گیاه شناسی دانشگاه بریتیش کلمبیا گفت.” نقش آنها اساساً اصلاح [a] سایت پس از ایجاد اختلال اساسی. ”

این می تواند یک فاجعه طبیعی باشد ، مانند سیل یا آتش سوزی جنگل ، یا ، در مورد میادین نبرد اروپا ، درگیری های مداوم که اکثر درختان و گیاهان را از بین می برد.

دیویس گفت: “دانه ها آنجا هستند ، منتظرند.” او از آن به عنوان “بانک بذر” یاد کرد – بذرهایی که در خاک خفته و آماده برای جوانه زدن هستند. وقتی فاجعه گذشت و همه گیاهان دیگر از بین رفتند ، آن دانه ها فضای رشد را دارند.

دیویس گفت: “آنچه در مورد آن سیستم واقعاً زیباست این است که در هر نقطه ، جایی که آشفتگی بزرگی ایجاد شود و همه چیز خراب شود ، اساساً شروع به کار می کند.”

خشخاش در مناطقی از اروپا نقش اولین گیاه رایج را بازی می کند. دیویس گفت که در بیشتر کانادا ، گیاه گل خزر اولین کسی است که بعد از آتش سوزی در جنگل ها جوانه می زند.

او گفت که آن گیاهان پیشگام که پس از یک فاجعه رشد می کنند “معمولاً با شکوه ترین ها هستند”. “نقش آنها این است: اساساً مثل دیوانه ها گل می دهند.”

وی گفت: به محض ظهور خشخاش ، گیاهان و بوته های بزرگتری برای بازسازی زیستگاه طبیعی منطقه شروع به بازگشت می کنند. با این اوصاف ، دیویس گفت که خشخاش را نشانه نو شدن می داند.

وی گفت: “من نمی توانم تصور كنم كه برای زمین و جامعه بشری نگران کننده تر از جنگ باشد.” “اما وقتی خشخاش پس از جنگ جوانه می زند ، این نشانه قول است.”

– مناکا رامان-ویلمز


در تماس باش!

آیا موضوعاتی وجود دارد که دوست داشته باشید آنها را پوشش دهیم؟ س Quesالاتی که می خواهید پاسخ داده شود؟ آیا فقط می خواهید یک کلمه مهربان را به اشتراک بگذارید؟ ما از اینکه ازت خبر داشته باشیم خوشحال میشویم. برای ما از طریق ایمیل ارسال کنید [email protected].

اینجا ثبت نام کنید برای به دست آوردن آنچه در زمین است؟ هر پنجشنبه در صندوق ورودی خود باشید.

ویراستار: آندره مایر | طراحی لوگو: Sködt McNalty

مقاله جدید
خرید استخر بادی کودک و بزرگسال اینتکس 2022