کاشت مو به روش ترکیبی چیست؟

یکی از مشکلات شایع و البته رایج در جامعه، متاسفانه ریزش مو است؛ اما نباید چندان نگران آن بود! روش های مختلفی برای جبران موهای از دست رفته وجود دارد که یکی از آن ها کاشت مو به روش ترکیبی است؛ اما این روش چگونه است؟

برخی از افراد ممکن است به مرور زمان شاهد کم‌حجم شدن موهای خود باشند و از جلوی سر و پیشانی، خط رویش موی آن ها به عقب برود. این نوع ریزش مو الگوی مردانه است که بسیاری از مردان با آن رو به رو می شوند. کاشت مو ترکیبی، راه حل پیشنهادی برای این افراد است.

به طور کلی کاشت مو به دو روش برداشت نواری و برداشت فولیکول های مو انجام می شود. با این حساب نحوه کاشت یکسان بوده و تنها برداشت تارهای مو بوده که با یکدیگر تفاوت دارد. پیشنهاد می دهیم با انتخاب یک کلینیک معتبر زیبایی خود را بازگردانید. در ادامه این روش کاشت مو را بیشتر شرح می دهیم.

 

کاشت مو به روش ترکیبی در یک نگاه

یکی از بهترین روش های بازگشت موهای از دست رفته، کاشت مو به صورت طبیعی است. اغلب افرادی که بانک موی خوبی دارند، قادر به این نوع کاشت هستند. روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد؛ اما نحوه برداشت فولیکول های مو در هر یک از آن ها متفاوت است.

به طور کلی روش های fit و fut دو نوع روش کاشت مو بوده که در مورد اول فولیکول های مو به صورت جداگانه و تک به تک برداشت شده و در نواحی طاس سر کاشته می شوند؛ اما در روش دوم، یک نوار باریک از بانک مو برداشته شده و سپس در محل مدنظر پیوند می شود.

در کاشت مو به روش ترکیبی، هر دو موارد نام برده با یکدیگر ترکیب شده و ناحیه خالی از موی سر بیمار پوشش داده می شود. در این روش تقریبا 5000 گرافت مو در هر جلسه قابل برداشت است. به همین دلیل برای پیوند مو به این روش تعداد جلسات کمتری نیاز است که آن را به یکی از سریع ترین روش های کاشت مو تبدیل کرده است.

 

روش کاشت موی ترکیبی برای چه افرادی مناسب است؟

اکنون که با این روش آشنا شدید، باید بگوییم که چه افرادی قادر به کاشت مو به این روش هستند. اغلب این روش برای افرادی انتخاب شده که میزان ریزش موی آن ها بالا بوده و نواحی زیادی در سر آن ها دچار طاسی شده است. این اشخاص برای تراکم درخواستی باید از روش ترکیبی کاشت مو استفاده کنند که نتیجه دلخواه حاصل شود.

در روش کاشت موی ترکیبی، جراحی و بخیه وجود داشته؛ از این رو اگر فرد مایل به جراحی نبوده یا اینکه امکان برداشت نواری تار مو در وی نباشد، این روش گزینه مناسبی برای بیمار نیست. به طور کلی افراد زیر قادر به کاشت مو به این روش هستند:

  •        اگر میزان طاسی در سر بیمار به قدری بالا بوده که با هر یک از روش های کاشت مو قادر به برداشت گرافت های لازم نباشد؛
  •        بیمار باید از جراحی و برداشت نواری مو رضایت کامل داشته باشد؛
  •        بیمار باید دارای بانک موی خوبی حداقل به میزان 10 سانتی متر برای برداشت مو باشد؛
  •        اشخاص سالمند و افرادی که بیماری خاص دارند و قادر به دراز کشیدن روی شکم خود نبوده، کاندیدای مناسبی برای کاشت مو به روش ترکیبی نیستند.
مقاله جدید
آشنایی با 8 نوع مصالح مناسب نمای ساختمان

این روش کاشت مو بسیار تخصصی بوده و باید در یک کلینیک معتبر انجام شود. کلینیک رویان سلامت با سال ها تجربه در زمینه کاشت مو، توانسته با کمترین عارضه بهترین خدمات را ارائه دهد و رضایت مراجعان را به دست آورد.

 

مراقبت های بعد از کاشت مو به روش ترکیبی

تمامی متقاضیان کاشت مو، موظف به رعایت یکسری نکات بوده که روند بهبودی را سریع تر طی کنند. پس از کاشت مو باید به مدت یک ماه یا با نظر پزشک از رفتن به استخر خودداری کرده و زیر دوش آب نروید. همچنین برای شستن موهای خود باید با استفاده از شامپوهای مخصوصی که توسط پزشک تجویز شده اقدام کنید.

پیشنهاد می دهیم با تماشای فیلم یا نمونه کاشت مو به روش ترکیبی در سایت های معتبر، آگاهی خود را از این روش کاشت بالا برده و متوجه آن شوید که این روش کاشت مانند دیگر روش ها نیاز به مراقبت دارد. در طول دوره بهبودی، هرگز سر خود را نخارانید و با ناخن دلمه های ایجاد شده را نکنید؛ زیرا ممکن است به فولیکول های تازه کاشته شده آسیب وارد شود.

با استفاده از کمپرس آب سرد و گرم، تورم پیشانی را کاهش داده و اگر درد یا سوزشی داشتید، تنها از دارویی که پزشک مربوطه تجویز کرده استفاده کنید. در طول درمان از استعمال دخانیات بپرهیزید و هنگام خواب زیر سرتان چند بالش قرار دهید که نواحی پانسمان و کاشت مو با بالش برخوردی نداشته باشد. با رعایت تمامی نکات مراقبت های بعد از کاشت مو به روش ترکیبی، به سرعت به نتیجه دلخواه می رسید و از زیبایی خود لذت می برید.

 

مزایای کاشت موی ترکیبی

از آنجایی که در این روش کاشت مو از دو روش برداشت گرافت های مو استفاده می شود، امکان پوشش نواحی زیادی از سر وجود داشته و تراکم بیشتری نیز به دست می آید. به طور کلی امروزه این روش به عنوان یکی از به صرفه ترین، سریع ترین و بهترین روش های کاشت مو به شمار می شود.

مقاله جدید
استدلال های خلاص شدن از مواد شیمیایی

جالب است بدانید با توجه به نوع برداشت مو، کمترین زمان ممکن برای کاشت و پیوند مو را روش ترکیبی به خود اختصاص داده است. به طوری که برداشت گرافت ها تنها 15 الی 20 دقیقه زمان می برد. پیشنهاد می دهیم اگر ناحیه وسیعی از سر شما خالی از مو شده، روش ترکیبی را برای کاشت مو انتخاب کنید؛ زیرا برداشت 1500 تا 4500 گرافت مو در این روش امکان پذیر است.

در کاشت مو ترکیبی قیمت و هزینه پرداختی با دیگر روش ها تفاوتی نداشته و تنها بسته به تراکم درخواستی و جراحی صورت گرفته روی بیمار متفاوت است؛ از این رو نگران هزینه پرداختی نباشید.

 

سوالات متداول

ریزش موی افراد به عوامل زیادی بستگی دارد. یکی از این عوامل موروثی یا استرس و اضطراب حاکم بر وجود آدمی است. افرادی که به هر دلیلی به این عارضه مبتلا شده اند، در پی راه چاره ای هستند که آثاری برگشت ناپذیر و پایدار از خود بر جای بگذارد. با ورود به دنیای فناوری و به روز شدن علم راهکارهای مختلفی پیش روی افراد قرار دارد اما سوالاتی وجود دارد که درباره هر کدام از روش های کاشت مو ذهن آنها را به خود مشغول داشته است. یکی از این روش ها کاشت موی ترکیبی است. سوالاتی که در این زمینه از سوی برخی مطرح می شود، از این قبیل است:

کاشت مو فوق ترکیبی چیست؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که روش فوق ترکیبی کاشت مو با روش پیوند مو به صورت ترکیبی هیچ تفاوتی نداشته و تنها در برخی از مراکز درمانی به این نام شناخته می شود. این روش نیز مانند روش ترکیبی از هر دو نحوه برداشت مو بهره می گیرد.

در ابتدا به صورت fut یک نوار از بانک مو برداشت شده و سپس برای پوشش دیگر نواحی خالی سر، فولیکول های مو را به صورت fit برداشت می کنند. توصیه می کنیم گول تبلیغات را نخورده و حتما پیش از اقدام به کاشت مو به روش ترکیبی اطلاعات لازم را از این روش به دست آورید.

آیا پیوند مو به روش ترکیبی معایبی دارد؟

بدون شک هر روش درمانی که با جراحی همراه باشد، امکان دارد معایبی را در پی داشته باشد. به دلیل آنکه بیشتر گرافت های لازم برای کاشت به روش fut برداشت می شود، عوارض مشابهی را با آن دارد. یکی از بزرگترین عارضه های این روش، باقی ماندن جای اسکار، بخیه و خط زخم در ناحیه برداشت نواری مو است.

مقاله جدید
چه شهرهایی می توانند از بزرگترین ناوگان اتوبوس برقی مجهز به باتری در آمریکای شمالی یاد بگیرند

البته جای نگرانی نیست؛ زیرا با کاشت تعدادی تار مو در این ناحیه، به خوبی جای بخیه پوشش داده شده و به راحتی تشخیص داده نمی شود. همچنین از آنجایی که روش ترکیبی کاشت مو به صورت طبیعی است، موهای کاشته شده بلند می شوند و روی زخم ها را می پوشانند.

توصیه می کنیم با تماشای فیلم کاشت مو به روش ترکیبی در سایت های معتبر، کمی اطلاعات خود را از این نوع روش بالا برده و نگرانی ها را از خود دور کنید. اگر این روش درمانی تحت نظر یک پزشک معتبر انجام شود، بدون شک بهترین نتیجه را دربر خواهد داشت.

 

هزینه کاشت مو به روش ترکیبی چقدر است؟

در تمامی روش های کاشت مو، اغلب هزینه نهایی با توجه به تعداد گرافت های لازم مشخص می شود. قیمت کاشت مو به روش ترکیبی با توجه به تعداد گرافت های کاشته شده، دستمزد جراح، تعداد جلسات لازم برای کاشت و ترمیم و غیره متغیر بوده و با توجه به درخواست هر بیمار متفاوت است.

به طور کلی به دلیل فرآیند جراحی در این روش، هزینه نهایی از روش fit ارزان تر بوده؛ اما از روش fut کمی گران تر است. همچنین به دلیل تعویض پانسمان روی بخیه و داروهای لازم برای جلوگیری از عفونت هزینه های جانبی دیگری را نیز دربر می گیرد.

آیا انتخاب کلینیک در روند درمان تاثیر دارد؟

همان طور که ترجیح می دهید به یک رستوران خوب رفته و غذای سالمی را بخورید، برای کاشت مو نیز باید بهترین کلینیک زیبایی را انتخاب کرده و خود را به دست یک پزشک حاذق و قابل اعتماد بسپارید. برای کاشت مو ترکیبی در تهران کلینیک های مختلفی وجود داشته که هر یک با دریافت هزینه های متغیر مراجعانی را دارند. اما توجه داشته باشد هر مرکزی که هزینه کمتری را بگیرد، قابل اعتماد نیست.

برخی از مراکز به دلیل داشتن پزشکانی تازه کار، هزینه های کمتری را دریافت کرده که مشتریانی را به سمت خود جذب کنند؛ اما این موضوع به دلیل عدم تجربه امکان دارد آسیب زننده باشد. برای کاشت مو ترکیبی کلینیک رویان سلامت با سال ها تجربه در زمینه کاشت مو و خدمات زیبایی، با بهره مندی از پزشکان ماهر و باتجربه به ارائه خدمات می پردازد.

پیشنهاد می دهیم برای زیبایی خود ارزش قائل شوید و با انتخاب یک کلینیک معتبر بهترین نتیجه را به دست آورید. اگر ابهاماتی در زمینه کاشت مو به روش ترکیبی دارید، با شماره های این مرکز تماس گرفته و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.