کاری که میکروپلاستیک ها با پرندگان دریایی انجام می دهند می تواند در مورد تأثیر آنها بر انسان به ما بگوید

سیاره ما در حال تغییر است. روزنامه نگاری ما هم همینطور. این خبرنامه هفتگی بخشی از یک ابتکار CBC News با عنوان “سیاره در حال تغییر ما” برای نشان دادن و توضیح اثرات تغییرات آب و هوایی است. آخرین اخبار را در صفحه آب و هوا و محیط زیست ما دنبال کنید.

اینجا ثبت نام کنید تا هر پنجشنبه این خبرنامه را در صندوق ورودی خود دریافت کنید.


این هفته:

  • کاری که میکروپلاستیک ها با پرندگان دریایی انجام می دهند می تواند در مورد تأثیر آنها بر انسان به ما بگوید
  • اعتراض به هواپیماهای شخصی
  • چگونه حیوان خانگی خود را از دود آتش سوزی در امان نگه داریم

کاری که میکروپلاستیک ها با پرندگان دریایی انجام می دهند می تواند در مورد تأثیر آنها بر انسان به ما بگوید

یک پرنده دریایی روی آب می دود.
(کریستوفر فام)

برخی از محققان تخمین می زنند که انسان ها هر ساله ده ها هزار ذره میکروپلاستیک را با تنفس در هوای داخل خانه و نوشیدن از ظروف پلاستیکی می بلعند. (این کار می کند حدود پنج گرم در هفته، تقریباً به وزن یک مشت انگشت شست.)

این قطعات پلاستیکی در حال خودنمایی می کنند سیستم های گوارشی، خون، شیر مادر، احتمالا حتی مغز.

پس این همه تکه های پلاستیکی ریز واقعاً برای سلامتی ما چه می کنند؟ دانشمندان هنوز مطمئن نیستند، اگرچه یک مطالعه جدید بر روی پرندگان دریایی، به رهبری تیمی از دانشمندان بین‌المللی، سؤالاتی را در مورد تأثیرات احتمالی امواج بر روده که می‌تواند برای انسان نیز اعمال شود، مطرح می‌کند.

محققان شواهدی یافتند که نشان می‌دهد میکروپلاستیک‌ها ممکن است میکروبیوم‌های روده دو گونه پرنده وحشی – فولمار شمالی، که در شمال کانادا یافت می‌شود، و آب برش کوری، که در اطراف پرتغال یافت می‌شوند، را تغییر داده باشد.

قطعات پلاستیکی با افزایش حضور پاتوژن‌های عفونی و میکروب‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک، به‌علاوه حضور کمتر باکتری‌های مفید در روده‌ها که می‌توانند به محافظت در برابر عفونت‌ها کمک کنند، مرتبط بودند.

رابطه پیچیده بین الف میکروبیوم و میزبان آن “برای تغذیه میزبان، فیزیولوژی، عملکرد سیستم ایمنی، رشد و حتی رفتار ضروری است، و بسیاری از بیماری ها با میکروبیوم های روده تغییر یافته مرتبط هستند.” اخیراً در مجله Nature Ecology & Evolution منتشر شده است.

محققان به طور مستقیم سلامت پرندگان را اندازه‌گیری نکردند، اما گلوریا فاکلمان، نویسنده اصلی این مطالعه، از دانشگاه ترنتو در ایتالیا، گفت که مطالعه آنها “اولین گام” به سوی پاسخ‌گویی به سؤالات مربوط به تأثیرات خوردن میکروپلاستیک‌ها بر سلامتی در دنیای واقعی است.

تیم تحقیقاتی او نوشت: «پیامدها گسترده است: برای مثال، انسان‌ها همچنین در معرض پلاستیک‌های میکرو (و نانو) قرار می‌گیرند و این سوال را مطرح می‌کند که چگونه انسان و سلامت (روده) آن‌ها ممکن است تحت تأثیر بلع پلاستیک قرار بگیرد.

فاکلمن گفت: آنچه این مطالعه را منحصر به فرد می کند این است که “ما دو گونه حیات وحش را انتخاب کردیم زیرا می خواستیم تصویر بهتری از نحوه تعامل میکروپلاستیک ها با میکروبیوم ها در حیوانات وحشی بدست آوریم.” پرندگان دریایی اینجا این میکروپلاستیک ها را به عنوان بخشی از زندگی روزمره خود بلعیده اند.

دکتر اندرو موریس، استاد پزشکی در دانشگاه تورنتو و مدیر پزشکی برنامه نظارت بر ضد میکروبی شبکه بهداشت و درمان دانشگاه سینا، تاکید کرد که این مطالعه قطعی نیست، و تحقیقات بیشتری برای درک ارتباط بین میکروپلاستیک ها مورد نیاز است. و میکروبیوم ها

او گفت که پرندگان مورد مطالعه احتمالاً در معرض مواد شیمیایی و سایر عواملی نیز قرار گرفته اند که می تواند بر میکروبیوم آنها تأثیر بگذارد.

او گفت که با این حال، کشف میکروب های مقاوم به آنتی بیوتیک در سیستم گوارش پرندگان توسط دانشمندان یک پیشرفت نگران کننده است و تنها یک نمونه از این است که چگونه مشکل رو به رشد مقاومت دارویی می تواند عواقب ناگواری بر سلامت جهانی داشته باشد.

موریس افزود، سازگاری و تکامل مداوم باکتری‌های مضر می‌تواند گزینه‌های کمتری برای درمان عفونت‌های جدی برای بشریت باقی بگذارد و مقاومت ضد میکروبی را به یک “تهدید بزرگ” برای مراقبت‌های بهداشتی تبدیل کند.

Fackelmann گفت که مراحل بعدی تحقیقاتی شامل مطالعه مکانیسم‌هایی است که در پس این که چگونه میکروپلاستیک‌ها می‌توانند باعث ایجاد تغییرات در میکروبیوم روده شوند، و این که چه معنایی برای سلامت کلی – برای پرندگان و انسان‌ها دارد- است.

لورن پلی

بازخورد خواننده

پیتر کریر:

مقاله آدام بوشمین در مورد بحران قریب الوقوع تقاضا برای مواد معدنی باتری EV یک نمای خوب از نوع و تعداد وسایل نقلیه است که باید سهم شیر از آنها را به خود اختصاص دهد. او به بازیافت باتری‌های مستعمل اشاره می‌کند، اما من دوست داشتم به تخریب عظیم محیط زیستی که استخراج، حمل و نقل و دفع زباله‌های معدنی خودروهای الکتریکی منجر می‌شود، اشاره می‌کردم.»

برایان گیفورد:

“امیدوارم بخشی از گفتگوی شما در مورد خودروهای برقی و باتری ها شامل تغییر دیوانه کننده تقاضا برای وسایل نقلیه شخصی بزرگتر باشد که به باتری های بزرگتر نیاز دارد. گزارش های اخیر می گوید 80 درصد از وسایل نقلیه جدید فروخته شده اکنون شاسی بلند و کامیون هستند. تبلیغات فقط این روند را تسریع می کند. GM در حال پایان دادن به تولید یکی از مقرون به صرفه ترین خودروهای برقی موفق، بولت، است تا صرفاً بر خودروهای شاسی بلند و کامیون تمرکز کند. سیاست باید با محدودیت های تبلیغاتی و مشوق های بیشتر برای خودروهای کوچکتر تغییر کند.”

برای ما در [email protected] بنویسید.

***آیا داستان شخصی قانع‌کننده‌ای در مورد تغییرات آب و هوا دارید که می‌تواند باعث درک یا کمک به دیگران شود؟ ما می خواهیم از تو بشنویم. در اینجا اطلاعات بیشتری در مورد نحوه ارائه به ما وجود دارد. به طور خاص، ما می‌خواهیم بشنویم که چگونه مستقیماً تحت تأثیر تغییر آب و هوا قرار گرفته‌اید و چگونه این تجربه بر نحوه رویکرد شما به زندگی اکنون تأثیر گذاشته است. اینجا هستند مقداری مثال ها.***

شماره های قدیمی چه بر روی زمین؟ درست اینجا هستند.

CBC News یک صفحه آب و هوای اختصاصی دارد که می توانید آن را پیدا کنید اینجا.

همچنین، نمایش رادیویی و پادکست ما را بررسی کنید. این هفته، ما به باغ‌ها به عنوان راه‌حل‌های اقلیمی نگاه می‌کنیم – از سنت‌های بومی باغبانی صدف گرفته تا توصیه‌هایی برای کمک به گرده‌افشان در حیاط خلوت شما. چه بر روی زمین یکشنبه ها ساعت 11 صبح به وقت شرقی، 11:30 صبح در نیوفاندلند و لابرادور پخش می شود. در برنامه پادکست مورد علاقه خود مشترک شوید یا در صورت درخواست آن را بشنوید CBC گوش کن.

مجموعه ویدیوهای CBC را تماشا کنید سیاره شگفتی با حضور همکارمان یوهانا واگستاف اینجا.


تصویر بزرگ: اعتراض به جت های خصوصی

تظاهرکنندگان با تابلوهایی در اعتراض به جت های شخصی ایستاده اند.
(توماس وولف/زمین بمانید/رویترز)

وقتی نوبت به کاهش انتشار کربن می‌رسد، سفر هوایی یک مشکل سرسخت است. هنوز سال ها تا برقی شدن کامل باقی مانده است و فقط این هفته، مدیرعامل بوئینگ اعتراف کرد که هزینه هنگفت تولید سوخت پایدار هوانوردی (SAF) – یکی دیگر از راه حل های بسیار تبلیغ شده – یک عامل بازدارنده بزرگ برای حذف سوخت های فسیلی است.

کربن زدایی هوانوردی همچنان یک چالش مداوم است، اما معترضان به آب و هوا این هفته توجه را به یک موضوع خاص تر جلب کردند: جت های خصوصی. روز سه شنبه، تظاهرکنندگان به آسفالت فرودگاه ژنو برخورد کردند و دسترسی به نمایشگاه جت های خصوصی را مسدود کردند. معترضان با حمل تابلوهایی با شعارهای «#BanPrivateJets» و «هشدار: جت‌های خصوصی امید ما را غرق می‌کنند»، مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفتند و فرودگاه را مجبور کردند همه پروازها را برای حدود یک ساعت متوقف کند.

جت های خصوصی از جمله روش های حمل و نقل کربن فشرده هستند. طبق گفته گروه حمایت از حمل و نقل و محیط زیست اروپا، یک هواپیمای خصوصی با توجه به ظرفیت محدود خود، می تواند 14 برابر بیشتر از یک هواپیمای تجاری به ازای هر مسافر و 50 برابر قطار تولید کند.


داغ و آزاردهنده: ایده های تحریک آمیز از سراسر وب


چگونه حیوان خانگی خود را از دود آتش سوزی در امان نگه داریم

یک صاحب سگ با ماسک حیوانات خانگی خود را در میان دود آتش سوزی راه می‌رود.
(لری مک دوگال/ مطبوعات کانادا)

بسیاری از صاحبان حیوانات خانگی در حال تماشای آسمان دود آلود بر فراز غرب کانادا هستند و به این فکر می کنند که چقدر باید نگران همراهان پشمالو خود باشند.

سگ ها به طور خاص به ورزش در فضای باز نیاز دارند و بسیاری از گربه ها در فضای باز زندگی می کنند.

با توجه به اینکه تغییرات اقلیمی نوید رایج‌تر شدن چنین رویدادهایی را می‌دهد، برای محافظت از اعضای خانواده پشمالو چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

به گفته دانیل جوفه، معاون عملیات پزشکی در VCA کانادا، شبکه ای از بیمارستان های حیوانات، خط اصلی دفاع در برابر کیفیت بد هوا ماندن تا حد امکان در داخل خانه است.

سگ‌ها، درست مانند انسان‌ها، می‌توانند به بیماری راه‌های هوایی تحتانی، بیماری‌های شبه آسم مبتلا شوند که می‌تواند توسط دود ایجاد شود و به طور بالقوه، در بدترین سناریو، می‌تواند منجر به عواقب بسیار شدید یا کشنده شود.» جوفه گفت.

جوفه گفت سگ‌های براکی سفالیک – سگ‌هایی با بینی‌های فشار داده شده مانند بولداگ یا پاگ – به‌ویژه در معرض خطر بیماری‌های دستگاه تنفسی هستند. و این برای آنها یک ضربه مضاعف است. آتش‌سوزی‌های جنگلی معمولاً در ماه‌های آب و هوای گرم اتفاق می‌افتند، زمانی که چنین سگ‌هایی در حال حاضر با دمای گرم‌تر دست و پنجه نرم می‌کنند.

سایر نژادها نیز آسیب پذیر هستند، به خصوص آنهایی که فعالیت شدید را دوست دارند. بث بارت، دامپزشکی که درمانگاهی را در خارج از کلگری اداره می‌کند، همچنین هشدار داد که سگ‌های دارای اضافه وزن بیشتر مستعد ابتلا به بسیاری از مشکلات سلامتی، از جمله مشکلات ناشی از هوای دود هستند.

Joffe توصیه می کند که به شاخص سلامت کیفیت هوا برای منطقه خود نگاه کنید – و همان اقداماتی را که برای محافظت از انسان انجام می دهید انجام دهید. به عنوان مثال، در کلگری هفته گذشته، این شاخص به 10+ رسید که بالاترین سطح است. با چنین هوای ضعیفی، جوفه توصیه می کند که هر بار بیش از 5 تا 10 دقیقه سگ را بیرون نگذارید.

با شاخص زیر 7، جوفه پیشنهاد کرد که سگ‌ها می‌توانند کمی بیشتر از خانه بمانند – 15 تا 20 دقیقه.

“قاعده سرانگشتی من این است که اگر دود شروع به آزار شما کند، حیوان خانگی شما را آزار می دهد. و ما باید آنها را به داخل ببریم.”

اگر به هاسکی پرانرژی خود نگاه می کنید و به این فکر می کنید که چگونه می توانید آنها را در تمام طول روز در داخل خانه نگه دارید، تنها نیستید.

بارت، که یک مرکز ورزشی سرپوشیده برای سگ‌ها را نیز اداره می‌کند، می‌گوید مناطق سرپوشیده مانند محل او می‌توانند فضاهایی را برای سگ‌ها فراهم کنند تا انرژی خود را بسوزانند و آموزش ببینند – دور از دود بیرون.

بارت گفت: «ما مطمئناً متوجه شده‌ایم که افراد بیشتری در حال حاضر از امکانات داخلی استفاده می‌کنند، فقط به این دلیل که سعی می‌کنند از بیرون ماندن در شرایطی که هوا بسیار ضعیف است اجتناب کنند.

برای کسانی که نمی توانند به مهدکودک سگ ها یا مراکز ورزشی بروند، بارت یک فعالیت کم ارزش را برای خانه پیشنهاد می کند: تمرینات تمرینی. اطاعت یا آموزش بویایی سگ را از نظر ذهنی تحریک می کند و از خسته شدن او جلوگیری می کند.

بارت گفت: “این شگفت انگیز است که آنها پس از یک جلسه تمرینی چقدر خسته می شوند.”

در مورد گربه‌ها، Joffe یک پیام روشن دارد – اگر آنها گربه‌هایی در فضای باز هستند، زمان خوبی برای آوردن آنها به داخل است.

کودی شیرر، صاحب کسب و کار سگ‌گردی در کلگری Pooched YYC، گفت که اقداماتی را انجام داده است تا حیواناتی را که از آنها مراقبت می‌کند در برابر دود محافظت کند. او شاخص کیفیت هوا را در کلگری بررسی می کند – وقتی بالای هشت باشد، پیاده روی های روزانه را لغو می کند.

از بین بردن پیاده روی به معنای درآمد کمتر است – شیرر گفت که او تقریباً 40 درصد از درآمد معمول خود را در روزهایی که هوا به ویژه دود است از دست می دهد. اما حفظ ایمنی حیوانات خانگی همچنان اولویت اصلی اوست.

وی گفت: لغو پیاده روی برای ما مهمتر از پول است.

همانطور که بارت پیشنهاد می‌کند، شیرر راه‌هایی پیدا می‌کند تا حیواناتش را حتی زمانی که کیفیت هوا ضعیف است، مشغول نگه دارد. او فعالیت‌های آموزشی اولیه را با سگ‌هایش انجام می‌دهد تا «به جای بدنشان، مغزشان را تمرین دهد».

صاحبان حیوانات خانگی می توانند خوراکی ها را در اطراف خانه خود پنهان کنند، دوره های چابکی کوچکی راه اندازی کنند و با حیوانات خانگی خود روی ترفندهای جدیدی کار کنند تا آنها را در داخل خانه سرگرم کنند.

به نظر نمی رسد که ماسک واقعاً گزینه ای برای سگ ها باشد. به این دلیل که شکل صورت آنها ماندن ماسک را سخت می کند. مهمتر از آن، سگ ها واقعا نمی دانند چگونه از طریق ماسک به درستی نفس بکشند.

جوفه گفت: «بنابراین واقعاً می‌تواند اوضاع را بدتر کند.

عنایت سینگ

در تماس باش!

آیا مسائلی وجود دارد که می خواهید ما آنها را پوشش دهیم؟ سوالاتی که می خواهید پاسخ داده شود؟ آیا فقط می خواهید یک کلمه محبت آمیز به اشتراک بگذارید؟ ما از اینکه ازت خبر داشته باشیم خوشحال میشویم. به ما ایمیل بزنید [email protected].

اینجا ثبت نام کنید برای بدست آوردن روی زمین چی؟ هر پنجشنبه در صندوق پستی شما

تدوینگر: آندره مایر | طراحی لوگو: Sködt McNalty

مقاله جدید
نحوه جستجوی زمان مواد شیمیایی در توییتر