کاربرد گسترده بخاری های بیرونی برای اثر کربن تورنتو در زمستان امسال به چه معناست

پس از تابستان نسبتاً شلوغ در کافه و رستوران خود در Evergreen Brick Works تورنتو ، برد لانگ شروع به جستجوی زمستان کرد ، و گزینه های خود برای باز ماندن را چندان دوست نداشت.

از زمان بازگشایی تجارت خود ، Cafe Belong ، پس از تعطیلی بهار ، لانگ خدمات ناهار خوری در فضای باز و صرف خرید را ارائه داده است.

برای ادامه این کار در اواخر پاییز و زمستان ، لانگ می دانست که باید خیلی به بخاری های بیرونی ناکارآمد اعتماد کند. این حرکتی مغایر با بسیاری از اهداف پایداری است که پایه و اساس فلسفه تجارت وی است.

وی به سی بی سی تورنتو گفت: “من از این بابت احساس خوبی ندارم ، واقعاً چنین نیستم.”

“برخی موارد وجود دارد که ما مجبوریم برای راحتی مردم انجام دهیم. ما مجبور خواهیم شد از مقداری پروپان ، برخی از بخاری های برقی استفاده کنیم.”

پیش بینی می شود بخاری های پاسیو بخشی مهم در تلاش برای تشویق غذاخوری در فضای باز در طی بیماری همه گیر COVID-19 باشد ، و تقاضا برای دستگاه ها افزایش یافته است زیرا مشاغل سعی در جلب مشتری برای ادامه غذا با شروع دما دارند.

اما این بخاری ها – به ویژه نوعی که با پروپان کار می کند – ردپای کربنی قابل توجهی دارند.

لانگ گفت: “من به مردم احتیاج دارم که بیایند و آنها برای اینکه بیایند باید راحت باشند.” “چگونه می توانید این کار را بدون سوزاندن سوخت های فسیلی و سایر موارد انجام دهید؟ من نمی دانم.”

برد لانگ ، سرآشپز و صاحب Cafe Belong ، در حال نصب بخاری در فضای باز است اما می گوید مهمانان هنوز باید در پاسیوی او انتظار دمای مناسب را داشته باشند. (Jodi Pudge / ارسال شده)

لانگ در حال حاضر چندین بخاری برقی را نصب کرده است که در پایه میزهای خود قرار دارند و او قصد دارد بخاری های پروپان با خروجی بالا نصب کند تا گرمای بیشتری فراهم کند.

با این حال ، او گفت که درجه حرارت پاسیوی او به راحتی رستوران داخل سالن نخواهد بود و از مهمانان می خواهد که لباس مناسب بپوشند.

لانگ گفت: “ما باید بیشتر کانادایی باشیم ، باید لباس گرم تری بپوشیم.” “ما باید در این مورد به نوعی خوشحال باشیم. ما باید بیرون در سرما بنشینیم و آن را دوست داشته باشیم.”

بخاری های بیرونی منبع قابل توجهی از انتشار کربن است

تحقیقی توسط اندیشکده انرژی فرانسوی نگاوات که در ماه ژوئیه منتشر شد ، نشان داد كه استفاده از پنج بخاری پروپان برای گرم كردن یك پاسیوی تقریباً 800 فوت مربعی از نوامبر تا مارس ، به اندازه اتومبیلی كه سه بار در زمین چرخیده است CO2 تولید می كند.

صندوق اتمسفر (TAF) ، یک سازمان غیرانتفاعی زیست محیطی مستقر در تورنتو ، گفت که این مقدار برابر با حدود 20 تن دی اکسید کربن ، یک گاز اصلی گلخانه ای است.

برایان پورسل ، معاون سیاست و برنامه های TAF ، گفت: “هرگونه استفاده جدید یا گسترده از سوخت های فسیلی نگران کننده و موردی است که باید در عصر تغییر اقلیم مورد توجه قرار گیرد.”

گرچه این ارقام ممکن است تعجب آور باشد ، پورسل خاطرنشان کرد که حتی افزایش گسترده در استفاده از بخاری های پروپان در زمستان امسال احتمالاً کمتر از یک درصد از کل انتشارات سالانه تورنتو را تشکیل می دهد.

پورسل گفت مشاغل چند گزینه برای حفظ پاسیوی زمستانی نسبتاً راحت و در عین حال کاهش رد پای کربن خود دارند.

غذاخوری ها خود را با پتوی حرارتی در پاسیوی محله دانفورت تورنتو می پیچند. (رابرت کرباواچ / CBC)

وی نصب بادگیرها و استفاده از مبلمان پارچه ای با خاصیت عایق بندی بیشتر را از گزینه ها عنوان کرد ، گرچه شاید بهترین سرمایه گذاری برای یک تجارت انتخاب بخاری برقی به جای نسخه پروپان باشد.

پورسل گفت: “یک بخاری برقی پاسیو در جلو کمی بیشتر هزینه می شود اما کار با آن ارزان تر خواهد بود.”

City CafeTO را گسترش می دهد و ناهار خوری در فضای باز را برای زمستان تشویق می کند

از 14 نوامبر ، هنگامی که دولت استانی شهر را تحت شرایط بازگشایی مرحله 3 قرار می دهد ، رستوران ها ، کافه ها و بارها در تورنتو مجاز به از سرگیری خدمات ناهار خوری هستند.

اما تورنتو آماده است تا در طول ماه های زمستان از طریق برنامه CafeTO ترویج ناهار خوری در فضای باز را به عنوان گزینه ای موثر و بالقوه ایمن ادامه دهد. شورای شهر در ماه اکتبر رأی داد که این برنامه ، که از برخی هزینه ها چشم پوشی می کند و دامنه وسیع تری از مناطق غذا در فضای باز را می دهد ، تا بهار 2021 تمدید شود.

جان توري ، شهردار تورنتو گفت: “در حالي كه به ماه هاي زمستان مي رويم ، مي خواهيم راه هايي را براي كمك به سازگاري هرچه بيشتر مشاغل خود بيابيم.”

اینکه آیا مشاغل می توانند با رسیدن زمستان با اطمینان و به طور مداوم پاسیوی فضای باز خود را پر کنند باید منتظر ماند.

علی رغم اقدام دولت استانی در اواخر این ماه برای اجازه دادن به ناهار خوری داخل سالن در تورنتو ، لانگ گفت که امسال قصد ندارد در هر زمان اتاق ناهار خوری داخلی خود را باز کند.

وی گفت که این تصمیم تا حدی بر اساس محافظت از سلامت کارگرانش است ، اما او همچنین نگران است که در ماه های آینده قوانین تغییر کند و توانایی او را برای برنامه ریزی و ماندن حفظ کند.

“شما با بالا و پایین رفتن از تجارت خارج خواهید شد. بنابراین من می خواهم بمانم [with outdoor dining]،” او گفت.

“و اگر من را در ماه مه ببینید ، می دانید که ما زنده مانده ایم.”