ژنیکوماستی در مردان – دکتر فاطمه کرمی متخصص رادیولوژی اصفهان

قیمت عمل کوچک کردن سینه آقایان در سال 1400 بین 8 تا 10 میلیون تومان است. در این رابطه از تاموکسی فن استفاده شده و تا حدودی موثر گزارش شده است. برای درمان ژنیکوماستی با طب سنتی ماساژ سینه ها با استفاده از روغن های گیاهی مانند، روغن مرزه، گل ساعتی، آویشن و روغن نعناع ،خار شیر، و روغن ماهی می تواند برای کاهش سایز سینه ها موثر باشد. هرچه بافت های چربی بیشتر باشد عمل سخت تر و طولانی تر می شود پس باعث افزایش قیمت جراحی نیز می شود. در ابتدا پس از معاینه توسط متخصص و انجام سونوگرافی از نظر میزان بافت غدهای و بافت چربی بررسی میشوید. پس معیار اصلی برای عمل ژنیکوماستی ارزان و بی کیفیت را به عملی با نتیجه عالی و موفقیت آمیز توسط متخصص و جراح ماهر و با تجربه تغییر دهید تا سلامتی خود را با خطر مواجه نکنید. فراموش نکنید مصرف ضد آندروژن ها خطر بروز مشکلات کبدی را افزایش می دهد. مصرف داروها به خصوص داروهای ضد افسردگی و ضد فشار خون ممکن است در ساختن اسپرماتوزوئید ایجاد اختلال کند . هشدار: در صورت مصرف دایانابول، احتمالا برای جلوگیری از اثر استروژنی آن از مکمل های ضد استروژنی از جمله SERMS و مهارکننده های آروماتاز استفاده خواهید کرد.

داروهای مورد استفاده برای درمان سرطان پستان مانند تاموکسیفن Soltamox ، رالوکسیفن Evista و مهارکننده های آروماتاز Arimidex ممکن است برای برخی از مردان مبتلا به ژنیکوماستی مؤثر باشد. شما می توانید برای اطلاع از هزینه های دقیق این جراحی برای معاینه به پزشک مراجعه کرده و با او مشورت کنید. گاهی اوقات می توان به طور دقیق علت یا محل درد قفسه سینه را تشخیص داد. اغلب برآمدگیهای پستان در مردان، غیر سرطانی است و مربوط به وضعیتی به نام ژنیکوماستی یا همان بزرگی غدد پستان است، اما بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا علت دقیق آن مشخص شود. در دوران بلوغ، غیر معمول نمیباشد و معمولا یک اثر جانبی نامطلوب از استروئیدهای آنابولیک هم هست. 4. انتظارات غیر واقعی از نتیجه جراحی ندارند. اگر علت این عارضه بیماری دیگری باشد،ممکن است پس از جراحی دوباره به حالت قبل خود بازگردند. ارتباط با افراد دیگری که اختلال ژنیکوماستی را پشت سر گذاشتند نیز قطعا از نظر ذهنی کمک شایانی به شما خواهد کرد. سه گروه سنی شامل نوزادان، جوانان در سنین بلوغ و افراد بزرگسال ممکن است به این بیماری دچار شوند. در زمان بلوغ که ممکن است در این حالت بافت پستانی به صورت یک طرفه رشد کند.

مقاله جدید
پارک ملی PEI از کشف جدید هیجان انگیز خفاش خبر می دهد

مشاورین کلینیک هور آمادگی پاسخ به کلیه سوالات و رفع ابهامات شما را به صورت حضوری و با رزرو وقت قبلی، دارند و عکسهای قبل و بعد از تعدادی از بیماران را میتوانید در گالری تصاویر سایت دکتر مریم ملکی یا در روز مراجعه در کلینیک هور مشاهده کنید. در صورتی که در حال مصرف دارویی خاص هستید، میبایست قبل از انجام حراجی درمان ژنیکوماستی، پزشک و جراح خود را مطلع سازید تا در صورت نیاز، مصرف آنها را برای مدتی متوقف سازید. سی تی اسکن، MRI، اولتراسوند بیضه ای و بیوپسی از بافت، از دیگر تست های تشخیصی هستند که فقط در موارد خاص انجام می شود. در واقع بهترین جراح ژنیکوماستی با استفاده از علم و دانش خود و کمک از جدید ترین تکنیک ها می تواند نتیجه ای مطلوب را رغم بزند. تمام اینها به شما کمک میکند که کالری مصرفیتان را در محدودهی نرمال نگه دارید. اولین و مهمترین گام برای انجام این جراحی انتخاب بهترین جراح پلاستیک است، تا بتواند تا حد زیادی عوارض این جراحی را کاهش دهد. کبودی میتواند محدود به ناحیه سینه باشد یا تا شکم و زیر آن گسترش یابد.

در ژنیکوماستی فیزیولوِژیک و در مواردی که علت ژنیکوماستی شناخته شده و درمان شود، معمولا بیمار به مدت چند ماه تحت نظر گرفته میشود و ممکن است در این فاصله ژنیکوماستی بهبود یابد. بله، گاهی ژنیکوماستی یکطرفه است و این حالت به خصوص در ژنیکوماستی فیزیولوژیک که در زمان بلوغ ایجاد میشود شایع است. جوانانی که در دوران بلوغ قرار دارند به دلیل تغییرات هورمونی به این بیماری دچار شوند. درد سینه مربوط به تغییرات هورمونی، معمولا در هر دو پستان حس می شود و عموما در بخش بالایی و خارجی شدیدتر است. اغلب پس از ۶ ماه یا نهایتاً دو سال بدون هیچ اقدام درمانی بیماری از بین می رود. اما در برخی دیگر و به ویژه گروه سنی بزرگسال، حتماً باید از یکی از روشهای درمانی برای بهبود بیماری استفاده کرد.. هزینه این عمل به عوامل زیادی بستگی دارد و نمی توان میزان مشخصی برای آن در نظر گرفت اما در مراکز مختلف قیمتی بین 4 تا 10 میلیون تومان دیده می شود. تقریباً از هر چهار نفر مرد بین ۵۰ تا ۶۹ سال یک نفر به بیماری ژنیکوماستی مبتلا می شود که لازم است به پزشک مراجعه کرده و برای درمان با او مشورت کنند.

مقاله جدید
زنبورها در آفریقا برای مقابله با درگیری فیل و انسان - به صورت صلح آمیز و ایمن - مورد استفاده قرار می گیرند

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد ژنیکوماستی حقیقی بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.