چگونه یک بازیگر زن کانادایی در ارتباط با فرهنگ فیلیپینی در تلویزیون ایالات متحده به بچه ها کمک می کند

کارولین فی هیچ سرنخی نداشت که میراث وی پس از کناره گیری از ممیزی برایش مورد توجه قرار گیرد سرنخ های آبی و شما!

بازسازی Nickelodeon از مجموعه محبوب محبوب 1996 سرنخ های آبی بخشی از روند رو به رشد برنامه نویسی کودکان است که بیشتر بازتاب دهنده مخاطبان متنوع آن است.

اولین بار در سال گذشته با میزبان جدید جوشوا “جاش” دلا کروز ، فیلیپینی-آمریکایی ، میزبان بود. ملیت وی در سریال رمزآلود بود تا اینکه پیش نمایش یک قسمت آینده که شخصیت جدیدی را به نام لولا ، مادربزرگ جاش با بازی Fe معرفی کرد.

Fe می گوید: “من نمی دانم چه زمانی ایده آوردن لولا به وجود آمد ، چه زمانی به وجود آمد و چه كسی تصمیم گرفت.”

“اما من بسیار سپاسگزارم زیرا این نمایندگی واقعاً ما را از کلیشه ای که دیگران به عنوان فیلیپینی به ما داده اند دور می کند.”

این بازیگر کانادایی ، که تورنتو را به خانه خود صدا می زند اما اکنون در مونترال است و در هنگام شیوع بیماری با پدر و مادرش اقامت دارد ، می گوید که این نمایش “نمایشی مبتنی” خواهد بود که شامل زبان تاگالوگ ، غذا ، نحوه احترام جوانان به بزرگان و سایر جنبه های فرهنگ فیلیپینی در خانه. او می گوید لولا یک شخصیت تکراری خواهد بود.

“ما مدت طولانی سکوت کرده ایم”

بسیاری از فیلیپینی ها مهاجران به سرزمین های دوردست هستند که به ادغام در جوامع جدید افتخار می کنند و این را بخشی از کسانی می دانند که هستند. اما طبق گفته Fe ، سرنخ های آبی و شما! پرده را عقب می کشد ظرافتهای معنای فیلیپینی بودن و نشان دادن فرهنگی است که بندرت مورد توجه قرار می گیرد.

مقاله جدید
قیمت آسانسور خودرو بر یا بالابر ماشین پارکینگ + ابعاد - ویرگول

Fe می تواند ارتباط برقرار کند. وی در فیلیپین متولد شد اما خانواده اش سپس به دنبال زندگی بهتر به آمریکا نقل مکان کردند. آنها از هشت سالگی به کانادا مهاجرت کردند و در مونترال اقامت گزیدند. وی برای ادامه حرفه بازیگری خود به تورنتو رفت.

تبلیغات برای اولین قسمت Fe نشان می دهد که دلا کروز قبل از نشستن برای خوردن Bibingka ، یک کیک برنجی سنتی از فیلیپین ، با “مانو” ، یک حرکت فیلیپینی که نشان دهنده احترام به بزرگان است ، از Lola خوش آمد می گوید.

کارلوس بوستامانته که سالها میزبان برنامه های YTV بود منطقه در اوایل دهه 2000 ، به خوبی می داند معرفی شخصیت Fe به چه معناست سرنخ های آبی و شما. او به یاد می آورد که وقتی او یک نسل از بچه ها چهره فیلیپینی-کانادایی بود.

به تصویر کشیدن سنت و زبان فیلیپینی به عنوان روشی عادی و روزمره از زندگی همان چیزی است که بوستامانته از آن به عنوان “مهمترین چیز” در نمایش یاد می کند و او می گوید چیزی که شنیده Fe در مصاحبه با او طنین انداز است.

وی به نقل از وی گفت: “ما مدت طولانی سکوت کرده ایم.”

کارولین فی ، در مرکز ، با جاش دلا کروز و بلو در مجموعه مجموعه های Blue’s Clues & You! (ارائه شده توسط کارولین Fe)

بوستامانته زمانی را به یاد می آورد که بچه ها با برنامه نویسی فرهنگ های مختلفی را با توضیح آنها برای بینندگان جوان خود معرفی می کردند.

وی به سی بی سی نیوز گفت: “این مرکز هنوز ، به دلیل نداشتن اصطلاح بهتر ، بچه های قفقاز آمریکای شمالی است … به همین دلیل موضوع مخالف توضیح داده شده است.” ولی Blues Clues & You! او می گوید متفاوت است.

شیوه “امر واقعی” برای به تصویر کشیدن فرهنگ در نمایش چیزی است که باعث می شود تفاوتها به جای تأکید بر “دیگری” طبیعی باشد ، و او می گوید این تصدیق های کوچک برای فیلیپینی ها معنی دارد.

“یک شخصیت محبوب”

“لولا [is] به عنوان یک شخصیت محبوب وارد می شود همه مادربزرگ خود را دوست دارند. بوستامانته می گوید ، این اوست.

“به بچه هایی که تماشا می کنند ، [they say] “اوه مادر بزرگ جاش است. او او را مانند من مادربزرگم دوست دارد. ‘ این دریچه ای برای درک فرهنگ است. “

لحظه ای که Fe از اهمیت این نمایش برای فیلیپینی ها مطلع شد ، این بود که او با تشویق گسترده ای از فیلیپینی ها در سراسر آمریکای شمالی و جهان ، از جمله در فیلیپین روبرو شد.

با این حال ، او می گوید ، کار هرگز انجام نشده است.

او می گوید ، در حالی که حرکاتی مانند Black Lives Matter هنوز مبارزه خاص خود را دارند ، “[Filipinos] اکنون بستری برای کار با آن وجود دارد. “