چگونه کشورها می توانند اطمینان حاصل کنند که واقعاً به تعهدات انتشار صفر خالص خود عمل می کنند

سلام ، زمینی ها! این خبرنامه هفتگی ما درباره همه موارد زیست محیطی است ، جایی که ما روندها و راه حلهایی را که ما را به سمت یک جهان پایدارتر سوق می دهد برجسته می کنیم. (اینجا ثبت نام کنید هر پنجشنبه آن را در صندوق ورودی خود قرار دهید.)

این هفته:

  • چگونه کشورها می توانند اطمینان حاصل کنند که واقعاً به تعهدات انتشار صفر خالص خود عمل می کنند
  • هزینه زیست محیطی پرواز
  • محل اقامت منفعل جدید منزل در U of T از گرمای لپ تاپ ، یخچال و فریزر دانشجویان استفاده می کند

چگونه کشورها می توانند اطمینان حاصل کنند که واقعاً به تعهدات انتشار صفر خالص خود عمل می کنند

(پاتریک استولارز / گتی ایماژ)

دولت فدرال از آن رونمایی کرده است قانون طولانی مدت در انتظار برای تعیین اهداف برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای ، با اقدامات لازم برای پاسخگویی به خود. هدف این است که کانادا – طبق قانون – به میزان صفر خالص انتشار تا سال 2050 متعهد شود ، اهداف 5 ساله از سال 2030 شروع می شود.

جاناتان ویلکینسون ، وزیر محیط زیست ، که میزگرد این نشست ، گفت: “به عنوان یک کشور ، به عنوان کانادایی ها ، توانایی مقابله با کم کاری در مقابله با تغییرات آب و هوایی را نداریم.” قانون گذاری پنج شنبه.

ما ابزار لازم برای تحقق این امر را داریم. “

ناظران مسئولیت پذیری و اجرای آن را در بخشهای اساسی هر قانون اقلیمی در نظر می گیرند. کانادا در دهه های گذشته چندین هدف کاهش انتشار را تعیین کرده است هرگز ملاقات یک نفره همچنین در مسیر دستیابی به هدف فعلی خود برای سال 2030 است.

گروه های زیست محیطی ، از جمله قانون محیط زیست ساحل غربی و Ecojustice ، چارچوبی را حداقل به اندازه قانون تغییر آب و هوا در انگلستان ، که از سال 2008 به اجرا گذاشته شده است ، قوی می کنند.

بریتانیا موفق شده است هدف آلایندگی خود را در سال 2020 برآورده کند – بر اساس گزارش ، از سال 1990 بیش از 40 درصد کاهش یافته است آمار ملی.

به گفته سام فانکهاوزر ، مدیر انستیتوی تحقیقات گرانتام در مورد تغییرات اقلیمی در دانشکده اقتصاد لندن ، در حالی که برخی از این کاهش ها قبل از تصویب قانون بوده ، اما از زمان اجرای قانون “ادامه و تسریع” یافته است.

Fankhauser به مجموعه اقداماتی اشاره دارد که به کارآیی سیستم کمک کرده است:

  • اهداف واضح و اجباری برای کوتاه مدت و بلند مدت.
  • گزارش سالانه و بحث در مجلس.
  • مسئولیت های قانونی برای مقابله با سازگاری با تغییرات آب و هوا.
  • یک نهاد مستقل مستقل قدرتمند به نام کمیته تغییر اقلیم.

فانكهاوزر ، كمیته را شبیه به یك بانك مركزی توصیف كرد و گفت: “آنها كارشناس فنی هستند و به همین دلیل به آنها احترام می گذارند” ، اگرچه نمی تواند مانند نرخ بانك سیاست تغییر آب و هوا را تنظیم كند.

در حالی که این لایحه معرفی شده در کانادا شامل یک نهاد مشورتی است که ویلکینسون گفته است مستقل خواهد بود ، اما نشانه های اولیه نشان می دهد که این ترکیب متفاوت از کمیته انگلستان است. روز پنجشنبه ، ویلکینسون در مصاحبه ای گفت که خواهان افرادی از صنعت و کار در میان مشاوران و همچنین کارشناسان اقلیم و نمایندگان بومی است.

چه بر روی زمین28:39پاسخگویی اقلیمی جدید برای کانادا – آیا کارساز است

کانادا هنوز به یک هدف آب و هوایی نرسیده است. لیبرال های ترودو تازه قانون پاسخگویی جدیدی را معرفی کردند – اما چقدر قدرتمند است؟ ما واکنش نشان می دهیم ، به درسهایی از قانون اقلیم “استاندارد طلا” انگلستان نگاه می کنیم و آنچه را که هنوز برای رسیدن به صفر خالص نیاز داریم می شنویم. 28:39

نهاد مشورتی همچنین فاقد بسیاری از مقررات مندرج در قانون انگلیس است. به عنوان مثال ، قانون کانادا می گوید وزیر شرایط مرجع آنها را تعیین می کند و نهاد مشورتی به او گزارش می دهد – نه پارلمان. وزیر باید علناً به این توصیه پاسخ دهد.

Fankhauser ، كه در مجموع این قانون را “بسیار خوب” خواند ، گفت: “این امر باعث می شود كه نهاد مشاوره بسیار كمتر از استقلال و احتمالاً از قدرت كمتری برخوردار باشد – بیشتر از آنكه یك مشاور باشد ، نه یك ناظر.”

در مقابل ، قانون انگلستان شرایطی را برای کمیته تغییرات آب و هوایی تعیین می کند و کمیته باید توصیه های آنها را منتشر کند.

فانکهاوزر به رادیو CBC گفت: “این کمیته کاملاً واضح مشاوره می دهد و دولت باید در صورت عدم پیروی از توصیه ، به پارلمان توضیح دهد ، چرا این مشاوره رعایت نشده است.” چه بر روی زمین.

“بنابراین شانس به نفع کمیته تغییرات آب و هوایی انباشته شده است.”

Fankhauser ، که یکی از اعضای ابتدایی آن کمیته بود ، گفت که انگلستان با یک اجماع سیاسی در مورد لزوم کاهش انتشار گازهای گلخانه ای شروع به کار کرد – و این قانون به تقویت این تعهد کمک کرده است ، حتی اگر برخی از مشکوکان آب و هوا در دولت وجود داشته باشد.

اما او اذعان می کند که وضعیت در کانادا متفاوت است ، و کمتر روشن می کند که آیا اتاوا و استان ها از بریتانیا در زمینه پاسخگویی به آب و هوا پیروی می کنند یا خیر.

لورا لینچ و لیزا جانسون


بازخورد خواننده

چند خواننده با نوشتن مطالبی درمورد قطعه مناکا رامان-ویلمز نوشتند چرا اپلیکیشن تامپون در سواحل شستشو می کند.

استفانی ون اسلیک گفت: “در مورد اپلیکیشن های تامپون در ساحل ، استفاده از اپلیکاتورهای مبتنی بر کاغذ ، به عنوان مثال اپلیکاتور مقوایی تامپاکس ، یا اصلاً هیچ کاربردی ، به عنوان مثال تامپون های OB ، مشکل را به طور کامل برطرف می کند. من به همین دلیل هرگز از تامپون با برنامه پلاستیکی استفاده نکرده ام. این محصولی است که به دنبال استفاده است – کاملاً غیرضروری. “

ماریان داوسون: “من مقاله شما را درمورد اپلیکیشن های استفاده از تامپون که در اقیانوس ختم می شود خواندم و از توضیحات در مورد پذیرفتن دوره ها از نظر اجتماعی قدردانی می کنم ، بنابراین افراد با رحم احساس نمی کنند که ما باید مدارک را پنهان کنیم. بهترین راه برای کاهش ضایعات ایجاد شده توسط دوره ها با استفاده از یک فنجان یا دیسک است. برای کسانی که از تامپون استفاده می کنند ، این یک سوئیچ کاملاً ساده است و برای یادگیری نحوه قرار دادن فنجان مانند یک متخصص فقط چند چرخه طول می کشد. بعد از چهار سال استفاده از همان ، می توانم گواهی دهم که این بهترین راه حل برای اتلاف صفر برای دوره ها است! “

شماره های قدیمی What on Earth؟ اینجا درست هستند.

یک نمایش رادیویی هم دارد! کانادا قانون جدیدی درباره پاسخگویی به شرایط آب و هوایی دارد – اما چقدر قدرتمند است؟ پیوستن چه روی زمین میزبان لورا لینچ این هفته در حالی که واکنش نشان می دهد و بررسی می کند که چه کاری باید انجام شود تا میزان انتشار خالص تولید شود. روز یکشنبه ساعت 12:30 بعدازظهر ، 1 بعدازظهر در نیوفاندلند ، یا هر زمان در پادکست یا CBC گوش دهید.


تصویر بزرگ: انتشار کربن در سفرهای هوایی

صنعت هواپیمایی بوده است به خصوص توسط بیماری همه گیر COVID-19 کبود شده است – تخمین زده می شود سفر هوایی جهانی نسبت به سال گذشته 75 درصد کاهش داشته باشد. پیشرفت های امیدوارکننده واکسن در هفته های اخیر ، احتمال بازگشت به پروازهای مکرر را بیدار کرده است (و داشته است) سهام شرکت های هواپیمایی را خودشان افزایش دادند) منصفانه است که فرض کنیم سفر هوایی که از دهه 1990 رشد چشمگیری داشته است ، پس از واکسیناسیون موثر ، در حال رونق گرفتن خواهد بود ، اما این واقعیت که پرواز همچنان یکی از پرمصرف ترین فعالیتهای کربنی در زمین است ، تغییر نخواهد کرد. جنبش های مردمی مانند Flygskam (سوئدی به معنای “شرم پرواز”) تأکید می کند که هواپیماها حدود 12 درصد از انتشار گازهای گلخانه ای را تشکیل می دهند ، اما بر خلاف رانندگی ، فعالیتی نیست که همه ما به طور یکسان انجام دهیم. چند سال پیش ، مدیر عامل شرکت بوئینگ گفت بیش از 80 درصد مردم جهان هرگز پرواز نکرده اند، و یک مطالعه جدید نشان می دهد ثروتمندترین درصد جهان مسئول نیمی از انتشار گازهای گلخانه ای است.

(Clemens Bilan / استخر / گتی ایماژ)

داغ و اذیت: ایده های تحریک آمیز از سراسر وب

  • دانشجویان در هلند ساخته اند یک ماشین الکتریکی کاملاً از بین رفته است. این وسیله نقلیه با نام Luca از زباله های پلاستیکی و خانگی ساخته شده و می تواند تا 90 کیلومتر در ساعت حرکت کند. این قاب از بطری های کتان و بازیافت شده PET ساخته شده است ، در حالی که موتورهای الکتریکی موجود در چرخ های عقب به نیروی خودرو سبک وزن کمک می کنند. ساخت 22 دانشجو در دانشگاه فنی آیندهوون حدود 18 ماه طول کشید. تیم گفت آنها این کار را انجام دادند تا “نشان دهند که فناوری پایدار می تواند با استفاده از مواد زائد به عنوان ماده ارزشمند در یک اتومبیل اسپرت ، سکسی باشد.”

  • سازمان ملل متحد در حال بررسی است پیمان جهانی در مورد آلودگی پلاستیک، اما دو نفر از بزرگترین همکاران جهان در این هیئت حضور ندارند. هفته گذشته در یک کنفرانس مجازی ، دو سوم کشورهای عضو سازمان ملل متحد گفتند که به نوعی از توافق نامه پلاستیک پاریس باز هستند ، اما ایالات متحده و انگلیس همچنان در حاشیه هستند. موضع ایالات متحده ممکن است با روی کار آمدن جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب سال آینده ، تغییر کند.
  • تنها زرافه سفید شناخته شده جهان بوده است مجهز به دستگاه ردیابی GPS برای کمک به محافظت از آن در برابر شکارچیان غیر مجاز پسر جوان در Ishaqbini Hirola Conservancy در کنیا زندگی می کند و یک بیماری ژنتیکی به نام لوسیسم دارد که باعث از بین رفتن رنگدانه های پوستی جزئی می شود. رنگ نادر آن باعث می شود شکارچیان غیرمجاز باشد – اوایل سال جاری ، یک مادر و یک گوساله با همان رنگ توسط شکارچیان غیرقانونی کشته شدند. ردیاب GPS به شاخ های زرافه متصل شده است و هر ساعت یک سیگنال ارسال می کند تا محیط بان ها محل آن را بدانند.

محل اقامت منفعل جدید منزل در U of T از گرمای لپ تاپ ، یخچال و فریزر دانشجویان استفاده می کند

(Shimahara Visual)

ساخت و ساز این ماه در یک آغاز شد ساختمان جدید اقامت دانشجویی در دانشگاه اسکاربورو دانشگاه تورنتو – اما این یک محل اقامت عادی نیست. این ساختمان اتفاقاً یکی از بزرگترین پروژه های خانه های منفعل در آمریکای شمالی است.

خانه منفعل یک مدل ساختمانی است که به طرز باورنکردنی سازگار با محیط زیست است زیرا ساختار به خوبی عایق بندی شده و گرمای تولید شده در ساختمان را مهار می کند. در نتیجه ، حفظ دمای هوای داخل به انرژی بسیار کمی نیاز دارد.

اگرچه هزینه های پیش ساخته برای چنین سازه ای می تواند حدود 10 درصد بیشتر از یک ساختمان معمولی باشد ، اما مصرف سالانه سوخت برای گرمایش و سرمایش می تواند 80 تا 90 درصد پایین تر ، با توجه به غیر انتفاعی خانه منفعل کانادا.

“ما می دانیم كه یكی از سریعترین راهها برای كاهش انتشار گازهای گلخانه ای این است كه اطمینان حاصل كنیم ساختمانها بسیار بالا رفته اند [energy] استاندارد ، “کریس بالارد ، مدیر عامل Passive House کانادا گفت. او گفت که این مدل همچنین راحتی و هوای سالم را در اولویت قرار می دهد.

وی گفت: “هیچ ساختمانی که راحت تر باشد وجود ندارد – برای زندگی در آن ، برای کار کردن ، برای رفتن به مدرسه.” “استاندارد راحتی منزل منفعل ، همه چیزهای دیگری را که دست کم می کند شکست می دهد.”

مدل طراحی منفعل منازل در اروپا شناخته شده است و در آمریکای شمالی برای خانه های مجرد و ساختمان های بزرگتر مورد توجه قرار گرفته است.

محل اقامت جدید منفعل T در اسکاربورو ، یعنی برنامه ریزی شده در پاییز 2023 افتتاح می شود، 750 دانشجو را در خود جای خواهد داد. این طراحی گرمای تولید شده توسط همه دانشجویان و همچنین انرژی حاصل از لپ تاپ ، چراغ ، تلویزیون و یخچال آنها را در نظر می گیرد.

لوئیس آرنا ، یک مشاور منفعل خانه که در محل اقامت UTSC کار می کرد ، گفت: “تمام آن تجهیزات الکتریکی در واقع گرما می دهند.” ساختمان با عایق بندی مناسب – طرحی که شامل پنجره های سه جداره است – تمام گرما را درون خود نگه می دارد.

در واقع ، طراحی بسیار کارآمد است ، آرنا گفت ، به طوری که یکی از بزرگترین چالش ها با چنین پروژه بزرگی خنک سازی ساختمان است – حتی در ماه های سردتر.

“شما نیاز خواهید داشت [cooling] بعداً تا ماه اکتبر و احتمالاً در ماه مارس ، “او گفت. با این حال ، برای خنک کردن ساختمان به انرژی کمتری احتیاج خواهد داشت زیرا دمای هوای داخلی آنقدر نوسان ندارد.

عایق اضافی به معنای عدم جریان هوا نیست. برعکس – مدل خانه منفعل تأمین ثابت هوای تازه و فیلتر شده برای هر واحد را تضمین می کند.

آرنا گفت: “شما از آپارتمان همسایه خود هوای راکد بیرون نمی کشید ،” زیرا هر دستگاه دارای سیستم تهویه خاص خود است. این سیستم همچنین گرما و رطوبت را از هوای قدیمی که برای هوای تازه عوض می شود منتقل می کند ، که این امر دوباره انرژی را کاهش می دهد و رطوبت مداوم را حفظ می کند.

در طی بیماری همه گیر COVID-19 ، جایی که ویروس از طریق انتقال آئروسل گسترش یافته است، این طراحی تقسیم بندی شده می تواند حتی مهمتر باشد.

آرنا گفت: “خانه منفعل واقعاً برای كنار آمدن با شرایطی كه در آن قرار داریم راه اندازی شده است.”

مناکا رامان-ویلمز


در تماس باش!

آیا موضوعاتی وجود دارد که دوست داشته باشید آنها را پوشش دهیم؟ س Quesالاتی که می خواهید پاسخ داده شود؟ آیا فقط می خواهید یک کلمه مهربان را به اشتراک بگذارید؟ ما از اینکه ازت خبر داشته باشیم خوشحال میشویم. برای ما از طریق ایمیل ارسال کنید [email protected]

اینجا ثبت نام کنید برای دریافت آنچه در زمین است؟ هر پنجشنبه در صندوق ورودی خود باشید.

ویراستار: آندره مایر | طراحی لوگو: Sködt McNalty

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>