چگونه طراحی سایت یاد بگیریم


برای یادگیری طراحی تارنما چه چیزهایی نیاز است؟

سال‌ها تجربه آموزش برنامه نویسی در علی الخصوص برنامه نویسی وب، به ما دید قابل قبولی نسبت به پروسه یادگیری همین گرایش داده است. ما به مهربانی نیازهای اشخاصی که به طراوت وارد طراحی وب سایت می‌شوند را ادراک می‌کنیم. اکثری از افراد نمی‌دانند که از کجا و به چه رخ بایستی شروع به عمل کنند و همیشه حساس سوالاتی زیادی در حال مدل و پنجه نرم کردن هستند. سوالاتی از قبیل برای برنامه نویسی وب از چه زبانی شروع کنیم و بهترین زبان برنامه نویسی وب به جهت شروع  چیست، از چه ابزاری‌های به جهت طراحی سایت باید به کارگیری کرد و چطور می‌توان به صورت حرفه‌ای به طراحی وب بپردازیم؟ به همین خاطر در این مطلب قصد داریم به صورت سطح به سطح تفسیر دهیم که چه مسیری را بایستی طی نمایید تا به یک طراح تارنما تبدیل شوید.

انتخاب حوزه کاری

آموزش طراحی وب مسیر پرفراز و نشیبی دارد. درصورتیکه در این مسیر از قدم‌های بعدی خود اطلاع نداشته باشید، کار پاره ای مشقت بار می‌شود. به این خاطر داشتن یک نقشه روش مانند نقشه گنج هست که شما را تا وصال به هدفتان همراهی می‌کند. پس بهتر می باشد نخست تصمیمتان را بگیرید و مسیر خود را مشخص کنید.

برنامه نویسی وب به دو بخش فرانت اند و بک اند تقسیم می‌شود. گروه نخستین وظیفه دارند به طراحی ظاهری وبسایت بپردازند که به آن‌ها برنامه نویس‌های سمت عضو (Client-side) هم می‌گویند. مجموعه دوم اشخاصی میباشند که منطق سایت‌ها را پیاده سازی می‌کنند و به تیتر برنامه نویسان سمت سرور (Server-side) نیز شناخته می‌شوند. ولی بعضا از برنامه‌نویسان در هر دو زمینه کار می‌کنند، اما همین کار  نیاز به فراگیری دانش بالایی می باشد و روزگار زیادی را می‌طلبد. به همین برنامه نویسان Full Stack می‌گویند.

با دقت به نکته ها گفته شده بهتر میباشد بر مبنا استعداد و علاقه خویش تصمیم بگیرید. اگر طراحی قالب را دوست دارید فرانت اند مناسب شما است و درصورتیکه دوست دارید تعامل کاربر حساس وب سایت را ممکن کنید و به پیاده سازی منطق آن بپردازید، یادگیری برنامه نویسی بک اند، آیتم قابل قبولی است. براساس این‌که کدام یک از دو حوزه وب را گزینش می‌کنید، باید زبانهای مختلفی را یاد بگیرید.

بهترین گویش برنامه نویسی وب به جهت آغاز فرانت اند

فرانت اند یکی از از مهمترین بخش‌های وب است، چون اعضا از روش ظواهر و رابط کاربری جذب سایت شما شده و اساسی آن تعامل دارند. بهترین گویش برنامه نویسی وب به جهت شروع عبارت میباشد از HTML، CSS و جاوا اسکریپت که در ادامه درمورد هر یک تفسیر می‌دهیم.

منبع