چرا دولت فدرال باید آزمایشات چالش انسانی برای واکسن COVID-19 را رد کند

این ستون نظر Françoise Baylis و Landon J. Getz است. بایلیس استاد تحقیقات دانشگاه در دانشگاه دالاهو در هالیفاکس ، عضو نشان کانادا و نشان نوا اسکوشیا و همچنین عضو انجمن سلطنتی کانادا و آکادمی علوم بهداشتی کانادا است. گتز دکترای تخصصی است. نامزد ، دانشمند وانییر و برنده جایزه کیلام در آزمایشگاه توماس ، گروه میکروب شناسی و ایمونولوژی در دانشگاه دالاهو. برای اطلاعات بیشتر در مورد بخش نظرات CBC ، لطفاً به س FAالات متداول مراجعه کنید.

در آزمایشات فاز 3 معمولی 12 واکسن برای COVID-19 وجود دارد و نتایج موقت برای سه مورد از این موارد امیدوار کننده است. در تاریخ 9 نوامبر ، Pfizer و BioNTech اعلام کردند که آزمایش آنها بیش از 90 درصد تأثیر در جلوگیری از COVID-19 را نشان می دهد. دو روز بعد ، روسیه اعلام کرد که واکسن آن ، SputnikV ، 92 درصد در جلوگیری از عفونت موثر است. و Moderna 16 نوامبر اعلام کرد که واکسن آن 94.5 درصد موثر است.

اگرچه داده های مربوطه هنوز برای بازبینی عمومی منتشر نشده است ، اما باید امیدوار بود که واکسن های بی خطر و م safeثر در راه هستند. کانادا 20 میلیون دوز واکسن Pfizer-BioNTech و Moderna را با گزینه های خرید بیشتر پیش خرید کرده است.

اما برای برخی ، تولید واکسن به اندازه کافی سریع اتفاق نمی افتد.

در 22 اکتبر ، مارکوس پائولوسکی – نماینده لیبرال پارلمان از رودخانه تندر خلیج بارانی ، پزشک سابق ER و قهرمان آزمایشات چالش واکسن COVID-19 – با ارائه دادخواست الکترونیکی به مجلس عوام خواستار دولت فدرال شد تا چنین محاکمه ای را تأیید کند. دولت موظف است ظرف 45 روز پاسخ دهد.

مقاله جدید
خدمات ترجمه تجارت الکترونیکی: راه حل هایی برای تجارت جهانی

دولت کانادا باید این پیشنهاد را برای آزمایش های چالش انسانی رد کند و روند توسعه واکسن را ادامه دهد.

دکتر کریستوفر لابوس ، متخصص اپیدمیولوژی می گوید ، تجزیه و تحلیل موقت نشان می دهد واکسن های COVID-19 از Pfizer و Moderna م workثر هستند ، اما نتایج نهایی که انتظار می رود اواخر سال جاری باشد ، لازم است. 5:40

با یک آزمایش معمولی ، به هزاران داوطلب واکسنی تزریق می شود و به هزاران نفر دیگر دارونما داده می شود. همه آنها به زندگی روزمره خود ادامه می دهند و با گذشت زمان محققان می توانند ببینند آیا کسانی که واکسینه شده اند کمتر از کسانی که واکسینه نشده اند بیمار می شوند یا خیر.

در مقابل ، یک آزمایش چالش انسانی برای COVID-19 شامل عفونت عمدی داوطلبان سالم است.

هدف از چنین آزمایشی تسریع در تولید واکسن است. با یک آزمایش چالش انسانی ، به تعداد کمتر شرکت کننده در تحقیق (شاید به اندازه 100 نفر) نیاز است و زمان کمتری نیز لازم است. این بدان دلیل است که محققان نیازی به انتظار برای برخورد تصادفی با ویروس ندارند. شرکت کنندگان در معرض ویروس قرار گرفته ، به مدت دو تا دو و نیم هفته در یک مرکز تحقیقاتی جدا شده و مشاهده می کنند که چه کسی بیمار می شود. بر این اساس ، محققان می توانند ارزیابی کنند که آیا واکسن کاندیدا کار می کند یا خیر.

در دفاع از طرح پیشنهاد آلوده شدن هدفمند جوانان (از 18 تا 30 سال) به SARS-CoV-2 ، ویروسی که باعث ایجاد COVID-19 می شود ، دادخواست الکترونیکی که توسط سازمان غیرانتفاعی 1Day Sooner نوشته شده و توسط Powlowski به مجلس ارائه شده است اظهار داشت ، “خطر برای داوطلبان سالم جوان با سایر خدمات عمومی مانند اهدای کلیه در زندگی برابر است.”

مقاله جدید
تفاوت بین مواد شیمیایی و موتورهای جستجو

بعلاوه ، طبق گفته پائولوسکی ، “جوانان از سراسر کانادا آماده هستند تا در جنگ ما علیه COVID-19 برای خدمت به کشورشان قدم بردارند.” وی در پاسخ به کسانی که می گویند آزمایشات چالش واکسن غیراخلاقی است ، یک س rال لفظی می پرسد: “اگر غیرمجاز باشد که به مردم اجازه دهید این خطر را بپذیرند ، آیا اجازه دادن به پلیس در شرایطی که ممکن است آسیب ببیند غیراخلاقی نیست؟” “

اما آیا انتظار چنین فداکاری از سوی جوانان کانادایی منطقی است؟

کیت های آزمایشی مطالعه واکسیناسیون COVID-19 Pfizer در مراکز تحقیقاتی آمریکا در هالیوود ، فلوریدا ، در 24 سپتامبر مشاهده می شود. (مارکو بلو / رویترز)

علاوه بر این نگرانی زمینه ای ، تعدادی از مشکلات گسسته در آزمایش های چالش فاز 3 وجود دارد.

در حالی که آزمایشات چالش انسانی قبلاً در تولید واکسن مورد استفاده قرار گرفته بود ، اما این معمولاً در صورت وجود “داروی نجات” انجام می شود. این بدان معنی است که اگر یک داوطلب سالم در اثر عفونت عمدی بیمار جدی شود ، می تواند به طور م theyثر درمان شود.

با این حال ، هنوز هیچ درمان موثری برای COVID-19 وجود ندارد.

علاوه بر این ، شواهد نشان می دهد که احتمال آسیب طولانی مدت ریه و قلب در ارتباط با عفونت شدید وجود دارد. اگرچه داوطلبان برای ایجاد عفونت کمترین دوز ممکن ویروس را دریافت می کنند ، این احتمال وجود دارد که برخی از داوطلبان واکنش شدیدتری نسبت به سایرین نشان دهند.

کارمندان در تاریخ 29 سپتامبر در حال ایجاد یک خط تولید در ویسپ ، سوئیس ، جایی که واکسن Moderna mRNA بیماری کرونا ویروس (COVID-19) تولید می شود ، دیده می شوند. (دنیس بالیبوس / رویترز)

اثرات مخرب شناختی نیز به عنوان یک نتیجه از عفونت COVID-19 ثبت شده است. به عنوان مثال ، یک مطالعه نشان داد که افراد کمتر از 50 سال در مقایسه با عفونت با ویروس آنفولانزای معمولی ، هفت برابر بیشتر دچار سکته مغزی می شوند. بدون هیچ درمان م ،ثر ، عفونت شدید می تواند به معنی ناتوانی ، یا بدتر ، مرگ باشد.

نگرانی دیگر مسئله برون یابی است.

جمعیتی که بیشتر در معرض خطر ابتلا به COVID-19 هستند افراد مسن و افرادی که دارای شرایط پزشکی زمینه ای هستند ، است. با آزمایشات متداول واکسن ، تحقیقات در یک گروه بسیار بزرگتر ، از جمله افرادی که در معرض خطر هستند ، انجام می شود. آزمایش چالش پیشنهادی جوانان سالم را آلوده می کند تا خطر آسیب به شرکت کنندگان در تحقیق را به حداقل برساند. این انتخاب جمعیت هدف یک مشکل فنی را ایجاد می کند ، تا آنجا که به نظر نمی رسد ویروس در گروه های مختلف رفتار یکسانی داشته باشد.

تصمیم برای هدف قرار دادن جوانان مسئله دیگری را برجسته می کند. نکته مهم این است که جوانان به طور کلی کمتر در معرض خطر هستند. طبق آمار آمریكا ، از هر چهار جوان كانادایی یكی در تحصیل ، اشتغال یا آموزش حضور ندارد و با توجه به تجربه در انگلیس بالغ بر 7000 دلار برای جبران خسارت برای تحقیق ، خطر آشكاری برای ایجاد انگیزه بیجا وجود دارد.

به همین دلایل ، و با تعدادی از واکسن های امیدوار کننده در آزمایش های معمولی فاز 3 ، دولت فدرال باید دادخواست را رد کند و از آن خواستار “اعلام عمومی طرح آزمایشات چالش انسانی COVID-19” شود.