پلیس برای ردیابی دوچرخه های مسروقه به شبکه های اجتماعی متوسل می شود

سیندی مک براید فکر کرد که هرگز دوچرخه دزدیده شده خود را پس نخواهد گرفت. سپس یک افسر پلیس اتاوا که پست او را در فیس بوک خوانده بود ، آن را مشاهده کرد و به او بازگرداند. (Giacomo Panico / CBC)

وقتی سیندی مک براید متوجه شکسته شدن حیاط خانه اش شد و سارقان با دوچرخه های او و شوهرش رابطه برقرار کردند ، او احساس عصبانیت و ناامیدی کرد.

یکی از ساکنان مرکز شهر گفت: “این روش حمل و نقل مورد نظر من است. اینگونه می توانم شهر را دور بزنم.” “من صادقانه فکر نمی کردم هرگز دوباره دوچرخه را ببینم.”

مک براید علاوه بر تهیه گزارش پلیس ، عکس و شرح دوچرخه خود را در صفحه فیس بوک Stolen Bikes Ottawa و در یک پایگاه داده و برنامه ضد سرقت دوچرخه به نام پروژه 529 قرار داد.

ساخت رایان كاتبرت دوچرخه های سرقت شده اتاوا را از طریق فیس بوك و ثبت نام دوچرخه سواری Project 529 رصد می كند ، به این امید كه هنگام گشت زنی در شهر اتاوا ، دوچرخه های سرقتی را مشاهده كند. (Giacomo Panico / CBC)

چند روز پس از به سرقت رفتن ، كنست. رایان كاتبرت ، كه پست فیس بوك MacBride را دیده بود ، دوچرخه خود را در مركز شهر اتاوا مشاهده كرد ، آن را در قسمت عقب كروزر خود بار كرد و آن را به خانه خود تحویل داد.

MacBride گفت: “من واقعاً متأثر شدم كه او اصولاً مراقب جامعه ، دوچرخه هاي همگان است و در واقع وقت صرف كرد و تأييد كرد كه مال من است و سپس آن را به دست من مي سپارد.”

رویکرد پیشگیرانه پلیس

اسکن صفحه Stolen Bikes Ottawa در فیس بوک تعدادی از پست ها را نشان می دهد که در آن افسران پلیس اتاوا یک دوچرخه مسروقه را پیدا کرده و آن را با صاحب آن پیوند داده اند.

کوتبرت گفت: “من خودم یک دوچرخه سوار بزرگ هستم ، بنابراین اگر بتوانم دو ساعت از دزدیدن دوچرخه ام به من برگردانم بسیار سپاسگزار خواهم شد.”

پلیس اوتاوا می گوید ابتکار چندین افسر برای اسکن پیشگیرانه رسانه های اجتماعی و پروژه 529 منجر به بازیابی بیشتر شده است.

پروژه 529 که در سال 2019 راه اندازی شد ، به دارندگان دوچرخه اجازه می دهد تا دوچرخه خود را به صورت رایگان در یک پایگاه داده آنلاین ثبت کنند. اگر دوچرخه آنها به سرقت رفته باشد ، آنها می توانند هشدار را به کاربران برنامه نزدیک ، از جمله افسران پلیس شرکت کننده ارسال کنند.

ساخت ریچ زولیس بیشتر همکاران را تشویق کرده است تا گزارش های دوچرخه های مسروقه را در شبکه های اجتماعی و پروژه 529 اسکن کنند. (Giacomo Panico / CBC)

ساخت ریچ زولیس ، که در کنار کنست کار می کند. Cuthbert در مرکز شهر اتاوا گفت ، هر زمان که ممکن است با اسکن کردن هشدارهای پروژه 529 و دوچرخه های سرقت شده اتاوا شیفت خود را شروع می کند ، در حین گشت های خود مراقب است.

“این یک روش بسیار سریع برای افسران ما است که دوچرخه ها را به عنوان سرقت شده شناسایی می کنند ، و اغلب برای شهروندان آسان است ، اگر قبلاً از برنامه استفاده کرده اند ، [report their bike] به سرقت رفته. این یک کلیک ساده است. “

آماری که از زمان آغاز رسمی اجرای پروژه 529 توسط پلیس اوتاوا ارائه شده است ، نشان می دهد که از 154 دوچرخه گزارش شده به سرقت رفته در این برنامه ، پلیس توانست 61 مورد را با صاحبان آنها متحد کند. این میزان موفقیت 39 درصدی است.

زولیس گفت: “وقتی این موفقیت ها را مشاهده کردیم ، تلاش کردیم تا افسران دیگری را نیز سوار کنیم.”

پلیس اوتاوا در حال امتحان روش جدیدی برای ردیابی دوچرخه های سرقتی است – با رصد پست های صاحبان ناراحت در شبکه های اجتماعی سیندی مک براید ، ساکن مرکز شهر ، اخباری از دوچرخه دزدیده شده خود را در فیس بوک منتشر کرد ، که منجر به افسری شد و آن را به او بازگرداند. 0:45

زولیس گفت که این خبر خوب برای قربانیان سرقت دوچرخه در حالی است که سارقان دوچرخه بیشتر فعال شده و بیشتر ریسک می کنند.

وی گفت: “ما شروع به افزایش تماس برای استراحت و ورود به سوله ها و گاراژهای مردم در سراسر مرکز شهر و منطقه مركز کردیم.”

این منطقی به نظر می رسد زیرا افراد کمتری در طول COVID-19 با دوچرخه به محل کار یا مدرسه می روند و برای MacBride تعجب آور نیست ، که در حال حاضر در شش ماه گذشته دو بار قربانی شکستن در خانه شده است.

مک براید ، شوهرش گفت: “ما چندین دوربین امنیتی نصب کرده ایم ، چراغ های حرکتی داریم ، دروازه ای برای دسترسی به گاراژ و حیاط خانه مانع شده است ، بنابراین فکر کردیم که به اندازه کافی کافی داریم ، اما ظاهراً نه.” هنوز دوچرخه دزدیده شده خود را پیدا نکرده است.

پلیس اوتاوا می گوید سرقت های دوچرخه در حال افزایش است و سارقان گستاخانه تر می شوند. (Giacomo Panico / CBC)

پلیس اوتاوا به ساکنان توصیه می کند سطل های بازیافت آبی خود را در حیاط خانه خود ترک نکنند زیرا احتمالاً سارقانی که در آنجا مشغول جسارت هستند گفتند که آنها به راحتی به دنبال تخلیه برای جمع آوری بودند.

پلیس به شما توصیه می کند دوچرخه خود را در داخل منزل نگهداری کنید ، مخصوصاً اگر بسیار با ارزش است و حتماً آن را در Project 529 ثبت کنید تا در صورت سرقت ، در وقت شما صرفه جویی کند.

مقاله جدید
کن جنینگز به عنوان خطر موقت مسئولیت پذیرفت! میزبان