پدیده جشنواره «زندگی‌های گذشته» ساخته شد تا چیزهای عادی را خارق‌العاده نشان دهد

از بیرون، ممکن است به این فکر کنید که اولین فیلم سلین سانگ ممکن است یک خاطره باشد. سونگ نیز مانند نورا، شخصیت اصلی، به عنوان یک دختر جوان کره جنوبی را به مقصد کانادا ترک کرد. او نیز مانند نورا دو هنرمند موفق برای والدین دارد، یک تصویرگر و یک فیلمساز، و به نیویورک نقل مکان کرد تا به عنوان یک نویسنده حرفه ای را دنبال کند.

و درست مانند صحنه آغازین فیلمش، سونگ نیز یک بار خود را بین شوهرش که سفیدپوست است و معشوق دوران کودکی اش که کره ای است، در یک بار در دهکده شرقی دید. او برای هر یک از آنها ترجمه می کرد، دو مرد با سطح درآمد متفاوت، زبان های مختلف و زمینه های فرهنگی متفاوت: “این دو نفر که هیچ دلیلی برای ملاقات با یکدیگر نداشتند، چه برسد به تلاش برای شناختن یکدیگر.”

آن لحظه بود زندگی های گذشته ابتدا شکل گرفت

سونگ به سی‌بی‌سی نیوز گفت: «آن شب داشتم اطراف بار را نگاه می‌کردم و دیدم مردم در بار به ما نگاه می‌کردند و سعی می‌کردند بفهمند ما برای یکدیگر چه کسی هستیم. “بنابراین فکر می کنم اولین فکری که داشتم این بود که “اوه، دوست نداری بدانی که ما برای یکدیگر چه کسی هستیم؟” و بعد فکر دومی که داشتم این بود، “خوب، خوب، اگر واقعاً در فیلم وقت بگذارم و جواب این سوال را به شما بگویم چه؟”

از این سؤال، چیزی که او به عنوان یک راز در قالب یک داستان عاشقانه توصیف می کند رشد کرد، داستانی در مورد زنی که احساسات خود را برای شعله قدیمی که از طریق اسکایپ دوباره با او ارتباط برقرار کرده بود، و مردی که در نهایت با او ازدواج کرد، هدایت می کرد.

زنی خندان به سمت چپ نگاه می کند.
اولین فیلم کارگردان کره‌ای-کانادایی سلین سونگ، زندگی‌های گذشته، در حال جمع‌آوری نقدهای مثبت است. همانطور که در هفته های آینده در مناطق مختلف عرضه می شود، مخاطبان Song فقط امیدوارند که مایل به همراهی برای سوار شدن باشند. (نو راهی/سی بی سی)

دستاورد در حال حاضر مشهود است. به عنوان اولین فیلم او، زندگی های گذشته اولین بار در ساندنس، سپس به برلیناله رفت – جایی که پدرش سونگ نئونگ هان فیلمی را نوشت. کوه های Taebaek، در سال 1995 پخش شد. زندگی های گذشته قبلاً به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های سال ستایش شده است، اگرچه سونگ می‌گوید که آرزوهای فروتن‌تری داشته است – و آنها در مورد نمایش داستان زندگی‌اش نبودند.

سونگ توضیح داد: «احساس می‌کردم که واقعاً مهم است که داستان مردم عادی را که می‌توانند کار خارق‌العاده‌ای انجام دهند، بگویم.

سونگ که یک نمایشنامه نویس حرفه ای است، توضیح داد که او بیش از همه مجبور است چیزهایی را امتحان کند که مرزها را تغییر می دهند و چیز جدیدی را معرفی می کنند. خواه این اجرای او از آنتون چخوف باشد مرغ دریایی در بازی به نمایش گذاشته شده است سیمز 4، یا کار به عنوان نویسنده در آمازون بسیار جاه طلب است چرخ زمان، کار او سعی می کند رسانه ای را که در آن کار می کند – و همچنین مخاطب را به چالش بکشد.

که در زندگی های گذشته، او روش متفاوتی در پیش گرفت. در حالی که داستان از تجربیات او نشأت می‌گیرد، اما به عنوان چالشی وجود دارد تا نشان دهد که چگونه به ظاهر عادی زندگی روزمره با معنا عجین شده است. و از آنجایی که فیلم به روی مخاطبان گسترده‌تری باز می‌شود، او می‌گوید که فقط می‌تواند امیدوار باشد که آنها مایل باشند به آن فرصت بدهند.

“من می‌خواهم به نوعی باز باشد، و امیدم این است که در پایان این فیلم، وقتی بیرون می‌روی، می‌خواهم زیر پوستت فرو رفته باشد تا برای آنها به همان اندازه شخصی باشد. این برای من در ساختن فیلم تاثیر داشت.” “من می خواهم این داستان احساس کند که این داستان متعلق به خود آنهاست.”

زندگی های گذشته در 2 ژوئن در ایالات متحده اکران می شود و اکران خود را در 9 ژوئن در تورنتو آغاز می کند و سپس در سینماهای بیشتری در سراسر کشور اکران می شود.

یک مرد، سمت چپ، و یک زن لبخند می زنند و دست در دست هم در حال قدم زدن در خیابان شهر در یک روز آفتابی روشن هستند.
گرتا لی، سمت راست، در کنار همبازی جان ماگارو در عکسی از زندگی های گذشته ظاهر می شود. (جان پک)
مقاله جدید
7- تراتل را تا مینیمم آن پایین بیاورید