پارلمان اقدام محافظه کارانه را برای درخواست تصمیم دولت در مورد Huawei و 5G تصویب کرد

یک مخالف فدرال متحد از یک اقدام محافظه کارانه برای اصرار بر اینکه دولت لیبرال مواضع سخت تری در برابر آنچه تهدیدات امنیت ملی از سوی چین عنوان می کند ، حمایت کرده است.

این طرح با حمایت مالی مایکل چونگ ، منتقد امور خارجه محافظه کار ، روز چهارشنبه با 179 رأی موافق در برابر 146 رأی موافق به تصویب رسید و از دولت می خواهد ظرف 30 روز تصمیم بگیرد که آیا به Huawei Technologies چین اجازه می دهد تجهیزات شبکه های بی سیم 5G نسل بعدی کانادا را تأمین کند.

این همچنین از دولت می خواهد كه ظرف 30 روز طرحی را برای مقابله با ارعاب روزافزون توسط كانادایی های چین در مرزهای كانادا ارائه دهد.

در این طرح آمده است كه كانادا باید “همانطور كه ​​استرالیا این كار را انجام داده است ، برای مقابله با اقدامات رو به رشد خارجی چین در كانادا و ارعاب روزافزون آن نسبت به كانادایی های مقیم كانادا ، برنامه ریزی كند” و آن را ظرف 30 روز پس از تصویب این طرح ، ارائه دهد.

تماشا کنید: نخست وزیر سابق استرالیا در معرض خطر ورود هواوی به 5G کانادا است:

نخست وزیر پیشین استرالیا ، مالکوم ترنبول ، می گوید هوآوی ، در صورت ورود به زیرساخت شبکه 5G کانادا ، “اگر ترجیح دهند از آن استفاده کنند ، توانایی ایجاد اختلال قابل توجهی در داخل کانادا را خواهد داشت.” 3:11

دولت لیبرال تصمیم گیری در مورد اینکه کدام شرکتها می توانند تجهیزات را برای تأمین کنندگان شبکه های 5G تأمین کنند به تأخیر انداخته است زیرا چین دو سال پیش دو کانادایی ، مایکل کوویگ و مایکل اسپاور را به دلیل انتقام آشکار بازداشت RCMP از مدیر Huawei ، منگ وانژو ، با حکم استرداد ایالات متحده توسط RCMP به زندان انداخت. .

چین دولت ترامپ را متهم می کند که با هدف قرار دادن منگ – که کانادا را در وسط قرار داده است – هواوی را تضعیف کند.

ایالات متحده می گوید هواوی “بازوی جاسوسی” ارتش چین است

ایالات متحده می گوید هواوی بازوی جاسوسی ارتش چین است و از کانادا و متحدان غربی خواسته است که از فن آوری خود استفاده نکنند ، اما این شرکت این اتهام را رد می کند.

آلیخان ولشی ، نایب رئیس امور شرکت های هواوی فن آوری های کانادا ، روز چهارشنبه گفت که این شرکت از زمان ورود به کانادا در سال 2008 ، شهروند سازمانی خوبی بوده است.

ولشی ، که پیش از این به عنوان مشاور ارشد در دفتر کار می کرد ، گفت: “طی این 12 سال اقامت در کانادا ، Huawei هرگز شکایتی از دولت کانادا یا هیچ یک از مشتریان ما در مورد نقض حریم خصوصی یا امنیت مربوط به تجهیزات هواوی در کانادا دریافت نکرده است.” استفان هارپر نخست وزیر محافظه کار سابق.

وی خاطرنشان كرد كه در سال 2012 ، هارپر به پكن سفر كرد و “شاهد امضای یكی از اولین توافق نامه های تجاری هواوی با یك اپراتور مخابراتی كانادایی بود.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>