وزیر فرهنگ انگلستان می گوید تاجگذاری به سلب مسئولیت “کار داستان” احتیاج دارد

وزیر فرهنگ انگلیس فکر می کند مجموعه تلویزیونی نتفلیکس تاج باید همراه با سلب مسئولیت باشد: این یک کار داستانی است.

وزیر فرهنگ ، الیور داودن ، در میان انتقاد از آزادی های تاریخی که درام درباره خانواده سلطنتی انگلیس گرفته است ، سنگین شد.

داودن به روزنامه Mail on Sunday گفت: “این یک اثر داستانی به زیبایی تولید شده است. بنابراین مانند سایر تولیدات تلویزیونی ، Netflix در ابتدا باید کاملاً واضح باشد ، این فقط همین است.” “بدون این ، من می ترسم نسلی از بینندگان که در این حوادث زندگی نکرده اند ، داستان را به طور واقعی اشتباه بگیرند.”

انتظار می رود دودن این هفته برای ابراز نظر خود با نتفلیکس نامه نگاری کند. نت فلیکس بلافاصله به درخواست نظر آسوشیتدپرس پاسخ نداد.

س ofالات مربوط به وفاداری تاریخی در فصول ابتدایی نمایش که در سال 2016 آغاز به کار کرد و دوره طولانی سلطنت ملکه الیزابت دوم را که از سال 1952 آغاز شد ، موضوع اصلی نبود.

آخرین فصل در دهه 1980 تنظیم شده است

اما فصل چهارم فعلی در دهه 1980 اتفاق می افتد ، دهه ای تفرقه انگیز که بسیاری از بریتانیایی ها آن را به وضوح به یاد می آورند. شخصیت ها شامل نخست وزیر محافظه کار ، مارگارت تاچر ، که 11 سال تصدی وی انگلیس را متحول و تقسیم کرد ، و شاهزاده خانم دایانا فقید ، که مرگ او در یک تصادف اتومبیل در سال 1997 باعث ضربه به ملت شد.

دیکی آربیتر ، دبیر مطبوعات سابق سلطنتی ، این سریال را “شغل کلاهبرداری” شاهزاده چارلز ، وارث تاج و تخت انگلیس و همسر اولش دیانا خوانده است. روابط پر دردسر این زوج با بازی جوش اوکانر و اما کورین یکی از اصلی ترین داستان های این مجموعه است.

اما کورین ، چپ ، و جاش اوکانر در نقش شاهزاده خانم دایانا و پرنس چارلز در صحنه ای از The Crown ظاهر می شوند. آخرین فصل سریال نتفلیکس رابطه گاه ناخوشایند آنها را به تصویر می کشد. (Ollie Upton / Netflix از طریق The Association Press)

برادر دایانا ، چارلز اسپنسر ، نیز گفته است که این نمایش باید توجه داشته باشد که “این درست نیست ، اما براساس برخی از وقایع واقعی است.”

وی به تلویزیون ITV گفت: “من نگران هستم كه مردم تصور می كنند این انجیل است و این ناعادلانه است.”

برخی از محافظه کاران از به تصویر کشیدن برنامه تاچر با بازی جیلیان اندرسون انتقاد کرده اند. اولین نخست وزیر زن انگلیس که در سال 2013 درگذشت ، تا حدی تصور می شود که الیزابت اولیویا کلمن با الیزابت کلمن درگیر است ، به گفته برخی اغراق آمیز است.

نمایش از نظر روح درست است ، خالق می گوید

تاج پیتر مورگان ، خالق ، که کارهای او شامل درام های تاریخ اخیر نیز می شود ملکه و فراست / نیکسون، از کار خود دفاع کرده و گفته است که از نظر روحی کاملاً تحقیق شده و درست است.

در یک بحث 2017 از تاج، مورگان گفت “شما بعضی اوقات مجبورید که دقت را کنار بگذارید ، اما هرگز نباید حقیقت را کنار بگذارید.”

استیون فیلدینگ ، استاد تاریخ سیاسی در دانشگاه ناتینگهام ، با بیان این پیشنهاد تاج سلب مسئولیت “منطقی و در عین حال بی معنی” بود.

وی گفت: “این همیشه اثری ندارد.” “مطالعاتی وجود دارد که نشان می دهد مردم وقتی داستان را به عنوان واقعیت نشان می دهند ، باور دارند – حتی اگر به آنها بگویید واقعیت نیست.”

چارلز به عنوان “کمی احمق” به تصویر کشیده شد

فیلدینگ گفت که تعجب آور نیست که چارلز و متحدانش از تصویر وارث تاج و تخت به عنوان “کمی احمق” اذیت شوند. اما او گفت که ایجاد سر و صدا در مورد آن فقط توجه را بیشتر می کند.

مورخان عادت دارند که در نمایش های نادرستی مانند برنده جایزه اسکار نادیده بگیرند تاریک ترین ساعت، که شامل صحنه ای اختراع شده از دیدار وینستون چرچیل با مردم عادی لندن در قطار زیرزمینی در طول جنگ جهانی دوم بود.

تماشا کنید | جاش اوکانر در مورد تجربه خود در به تصویر کشیدن پرنس چارلز:

جاش اوکانر ، بازیگر بریتانیایی که شاهزاده ولز را در فصل چهار تاج تاخیر نتفلیکس به تصویر می کشد ، توضیح می دهد که بررسی جنبه “انسانی” سلطنتی چگونه بود. 1:03

فیلدینگ ، یکی از نویسندگان مشترک کتاب ، گفت: “مخلوط کردن واقعیت و داستان تاریخی از زمان شکسپیر وجود داشته است. این نه برای فیلم ها جدید است ، نه برای تلویزیون جدید است.” افسانه های چرچیل، رهبر رهبر جنگ انگلیس در فرهنگ عامه را بررسی می کند.

“من یادآور نمی شوم که دبیر فرهنگ از ارائه مضحک وینستون چرچیل در داخل شکایت داشته باشد تاریک ترین ساعت، “او گفت.” از آنجا که این افسانه همراه بود ، با ایده قهرمان چرچیل ، هیچ کس شکایت نکرد.

وی افزود: “اگر واقعیت و داستان همه را منقل كنند ، كسی اذیت نمی شود ، به شرطی كه حرف های خوبی بزند.”