نبوغ فناوری کانادایی و استعداد فضانوردان بلیط ما برای فضا بوده است

این هفته شاهد یک جهش عظیم برای اکتشافات فضایی تجاری بود ، زیرا کپسول Dragon اسپیس ایکس با چهار فضانورد به ایستگاه فضایی بین المللی رسید.

این اولین باری است که یک موشک ساخت خصوصی ، تحت مالکیت شخصی و شخصی خدمه کاملی را به ایستگاه تحویل می دهد. همچنین توانایی انتقال خدمه به ایستگاه از خاک آمریکا را که با بازنشستگی شاتل های فضایی در سال 2011 از بین رفته بود ، به ایالات متحده باز می گرداند.

لحظه ورود خدمه SpaceX Dragon به ایستگاه فضایی بین المللی. این خدمه 7 نفره تا 6 ماه آینده در ایستگاه کار می کنند. (ناسا)

این ظرفیت جدید پرتاب می تواند خبر خوبی برای جاه طلبی های کانادا در فضا باشد ، زیرا این امکان را می دهد که فناوری فضایی پیشرفته ما را به مدار و فراتر از آن برساند.

مشارکت ما در فضا در مقایسه با همسایه جنوبی ما غالباً کم به نظر می رسد ، اما فناوری کانادایی در واقع نقش بزرگی دارد – برای رسیدن به آنجا فقط به بالابر احتیاج دارد.

به هر حال ، کانادا سومین کشوری بود که ماهواره مصنوعی را در سال 1962 ساخت ، اگرچه توسط ایالات متحده راه اندازی شد. از آن زمان ، ما در صف مقدم اکتشافات فضایی حضور مستقیمی داشته ایم ، با ماهواره ها ، Canadarm رباتیک شاتل فضایی و ایستگاه فضایی و نیروهای فضانورد بسیار آموزش دیده و متخصص ما.

داستان شاید تأیید نشده درباره نقش مهم کانادا در فضا طی دهه های گذشته ، موضوع کتاب جدیدی از نویسنده علوم و فضایی الیزابت هاول است.

باب مک دونالد با هاول درباره کتاب جدیدش صحبت کرد Canadarm و همکاری: چگونه فضانوردان و ربات های فضایی کانادا جهان های جدید را کاوش می کنند. در اینجا بخشی از مکالمه آنها است.

در کتاب خود ، شما Canadarm را “واحد پول فضایی کانادا” می نامید. منظورت از آن چی بود؟

این از عبارتی ناشی می شود که مارک گارنو ، اولین فضانورد ما ، سالها پیش به من گفت. چیزی که او به من گفت توانایی ما در پرداخت پول برای بازی بود. کاری که ما کردیم این بود که ما با این رباتیک شگفت انگیز ، ابتدا با Canadarm ، سپس با Canadarm2 ، سپس Dextre و سپس Canadarm3 پرداخت کردیم.

و از طریق این مشارکت ها و مشاغل مختلفی که مهندسان ، دانشمندان رباتیک ، و همه افرادی که در زمین کار می کنند انجام داده اند ، ما توانسته ایم برنامه ای بسازیم که در آن از فناوری استفاده کنیم و سپس کانادایی ها فرصت پرواز در فضا و همچنین برای انجام آزمایشات به عنوان نتیجه.

عکس فناوری بازوی رباتیک Canadarm2 و Dextre که توسط فضانورد کانادایی دیوید سن ژاک در حین ماموریت خود در ایستگاه فضایی بین المللی گرفته شده است. (آژانس فضایی کانادا)

قبل از Canadarm از نقش کانادا در فضا برای من بگویید.

کاری که من برای این کتاب انجام دادم تمرکز روی این فناوری آنتن شسته و رفته است که STEM نامیده می شود. و آنچه انجام شد این بود که اجازه می داد آنتن ها در فضا پخش شوند ، که به همین سادگی نیست ، زیرا این یک محیط بسیار بخشنده نیست. شما باید اطمینان حاصل کنید که هر چیزی که بتواند باز شود در برابر سرما ، در برابر گرما ، تابش ، و در برابر بسیاری از چالش های دیگر مقاوم خواهد بود.

و بنابراین ما این آنتن را ایجاد کردیم. این پرواز در اولین ماهواره کانادایی ، Alouette ، در سال 1962 انجام شد و واقعاً ناسا را ​​تحت تأثیر قرار داد. در واقع به ماه رفت. این در حال کمک به فضانوردان آپولو در آنجا بود. و از آن زمان در بسیاری از ماهواره های دیگر مورد استفاده قرار گرفته است. و بنابراین از نوع فناوری آنتن دهی در حال پیمایش بود که ما ایده Canadarm و سپس ، البته بسیاری از برنامه های دیگر را پس از آن گرفتیم.

نمای برش خورده ماهواره Alouette که اجزای اصلی آن را نشان می دهد. هنگامی که Alouette-1 در سال 1962 به مدار رفت ، کانادا به سومین کشور جهان تبدیل شد که ماهواره ای در فضا دارد. (مرکز تحقیقات ارتباطات کانادا)

به نظر شما چرا حتی داشتن یک برنامه فضایی برای کانادا مهم است؟

دیگر فقط آژانس های فضایی این کار را نمی کنند. ما تعدادی شرکت تجاری داریم که از ابتدای کار و حتی بیشتر وارد کار شده اند. و آنچه اتفاق می افتد این است که وقتی ما شروع به سرمایه گذاری در این فناوری ها می کنیم ، می توانیم حتی بیشتر به برخی از تخصص هایی که به کانادایی های عادی کمک می کنند ، فشار بیشتری وارد کنیم. از این رو در حال حاضر تعدادی از پزشکان کانادایی با پرواز به فضا و همچنین آزمایش های پزشکی کانادایی با پرواز به فضا مواجه شده اند.

اگر کانادایی ها به ماه می روند ، فکر می کنم یکی از بهترین مواردی که می توانیم به آن اشاره کنیم همه موارد مهندسی مانند کمپرسورها ، ژنراتورها ، حتی حتی اجزای معمولی مانند صفحات خورشیدی است. اگر می توانیم چند بار یا چند بار در سطح ماه کار کنیم ، برنامه هایی را که می توانند برای تولید برق و شمال کانادا یا سایر جوامع از راه دور ایجاد کنند ، تصور کنید.

در کتاب جدید ، الیزابت هاول جزئیات مربوط به مشارکت کانادا در اکتشافات فضایی بین المللی از دهه 1960 تا امروز را بیان می کند. (مطبوعات ECW)

ما شاهد پیوستن کشورهای بیشتری به برنامه های فضایی هستیم و شاهد هستیم که شرکت های خصوصی اکنون در حال پرتاب موشک به فضا هستند. فکر می کنید چگونه به برنامه فضایی کانادا کمک می کند؟

من فکر می کنم این کمک خواهد کرد زیرا اکنون مسئولیت کار در فضا فقط به عهده دولت نیست. بودجه دولت محدود است و باید از انواع برنامه ها پشتیبانی کند ، بنابراین توجه پراکنده می شود. اگرچه در یک شرکت تجاری وظیفه شما کمک به سرمایه گذاران خود برای رسیدن به یک هدف خاص است. هدف در پایان روز مالی است ، اما همیشه به عنوان نوعی فناوری یا محصول یا ایده صورتحساب می شود. و بنابراین این سازگاری ایجاد می کند که واقعاً به دولت ها کمک خواهد کرد.

فکر می کنید نقش ما در فضا به اوج رسیده است یا فکر می کنید دوران طلایی بیشتری در پیش داریم؟

فکر می کنم دوران طلایی بیشتری در پیش داریم ، اما باید به شیوه ای متفاوت از گذشته به فضا فکر کنیم. اکنون این مکان یک مکان چند ملیتی است ، حتی بیشتر از دهه 1990. و همچنین مکانی است که می توانید به روشهای مختلف فعالیت کنید. شما می توانید در زمینه های علوم و مهندسی باشید. شما می توانید در یک زمینه تجاری باشید ، یا حتی می توانید وارد یک زمینه جانبی شوید و از راه هایی شرکت کنید که بیشتر مربوط به نامزدی است. همه این برنامه ها وجود دارد ، اما فقط کمی بیشتر بررسی کنید. معمولاً کاری هست که می توانید انجام دهید.


پرسش و پاسخ از نظر طول و وضوح ویرایش شده است. تهیه و نویسندگی آماندا باکیویچ.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>