مواردی که درباره ی بیمه ثالث باید بدانیم+نرخ دهی بیمه پلاس

ط- اصل شناسنامه مصدوم و یا این که متوفی و کارت ملی ایشان و شناسنامه وکارت ملی وراث و یا ذینفعان ضرر در حوادث سبب به فوت . بیمه‌نامه شما در کمترین زمان ممکن صادر شده و به شکل بدون پول به نشانی مورد نظرتان ارسال خواهد شد. برخلاف قانون قبل عواملی مانند سوابق رانندگی لبریز خطر و نمره منفی در گزینش میزان حق‌بیمه هم اثر گذار خواهد بود. بیمه‌گذارانی که بیمه‌نامه خودرا در ابتدای سال خورشیدی دریافت نموده اند، لزومی به اخذ الحاقیه برای آن ها وجود ندارد.

  • از مثال های مشابه با بیمه کارت سبز در بقیه نقاط جهان می توان به چند آیتم اشاره کرد .بیمه کارت زردرنگ و کارت قهوه ای در آفریقا و کارت نارنجی در مرزوبوم های عربی ویا کارت آبی در حیطه آسه آن و طرح کارت سپید اکو در منطقه اکو که در هم اکنون اجرایی شدن می باشد .
  • در رخ مفقودی بیمه‌نامه، قابلیت و امکان صدور المثنی برای بیمه‌نامه فرد ثالث وجود ندارد؛ البته گواهی مفقودی صادر خواهد شد.
  • در همین مطلب قصد داریم تفاوت‌های قانون جدید بیمه شخص ثالث را نسبت به ضابطه گذشته به طور کامل بیان کنیم.
  • نحوه بازيافت از مسبب رخداد اهمیت رعايت مقررات راجع به طرز اجراي محكوميت هاي مالي و ميزان بازيافت طبق آيين نامه اي هست كه بنا به پيشنهاد هيأت چک صندوق و مجمع عمومي صندوق به تصويب وزير امور اقتصادي و دارايي مي رسد.

یعنی اگر خسارت تصادف شما 20 میلیون شود، کمپانی بیمه فقط 16 میلیون به شما پرداخت می‌کند و مابقی را می بایست خودتان بپردازید. برای اینکه پرداخت مابه التفاوت ضرر بر عهده شما نباشد شما می توانید حساس پرداخت حق بیمه بیشتر تر پوشش های مالی بیشتری را خریداری کنید . تنها کافی هست ‌هنگام خرید بیمه خود، معین نمایید از کدام کمپانی بیمه می خواهید بیمه ثالث خویش را خریداری کنید. در تراز تصویب سفارش تعداد اقساطی که کمپانی بیمه در حیث گرفته است و میزان هر قسط را مشاهده خواهید کرد. دقت داشته باشید که ممکن می باشد شرکت پیشین که از آن بیمه خود را تهیه و تنظیم کرده‌اید، در سال نو بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد. تعیین بهترین بیمه فرد ثالث، یک عدد از دغدغه‌های اصلی‌ست که صاحبان اتومبیل معمولاً با آن مواجه هستند.

مراکز پرداخت خسارت

اما درصورتیکه اتفاق قبل از انتقال گواهی شکل داده باشد هیچ تاثیر منفی بر روی تخفیف های شما نخواهد داشت . دارای از نظر همین قانون اعم از صاحب و یا این که متصرف وسیله نقلیه است و هر کدام که بیمه نامه مورد قضیه همین ماده را علم آموزی نماید تکلیف از دیگری ساقط میشود. از آنجایی که نرخ دیه ماه حرام در سال ۱۴۰۱ متساوی ۸۰۰ میلیون تومان اعلام شده، براین اساس به خودرویی متعارف می‌گوییم که ارزش آن کاهش از ۴۰۰ میلیون تومان باشد. اما اگر بها اتومبیل عمده از این مقدار باشد، در دسته‌بندی «نامتعارف» قرار میگیرد. دارای به کارگیری از اپلیکیشن فرمون به راحتی می‌توانید نرخ بیمه شخص ثالث اتومبیل خویش را محاسبه و تمدید کنید.
ماده۳۷ـ بيمه گر، صندوق يا مسبب رخداد به ميزان % ديه اي كه به زيان ديده پرداخت شده يا مطابق ماده (۳۲) اين ضابطه و تبصره آن به صندوق توديع شده است، بريءالذمه هستند. ۳ـ در مواردي كه زيان ديدگان بیرون از وسيله نقليه بيش از سقف تعهدات بيمه گر مسئله تبصره ماده (۱۲) اين ضابطه باشند. پ ـ در صورتي كه پرداخت ضرر به سبب ساز شناخته نشدن وسيله نقليه مسبب حادثه باشد، پس از شناخته شدن آن حسب آیتم به مسبب واقعه يا بيمه گر وي بازگشت مي كند. الف ـ در صورتي كه پرداخت ضرر به باعث نداشتن، انقضاء يا بطلان بيمه نامه باشد به مسبب اتفاق رجوع و برگشت مي كند. ماده۹ـ بيمه گر ملزم به جبران ضرر و زیان هاي واردشده به افراد ثالث طبق مقررات اين ضابطه است. تبصره ـ كليه تخفيفاتي كه به واسطه «نداشتن حوادث باعث به خسارت» در قرارداد بيمه مسئله اين قانون اعمال شده باشد، وابسته به انتقال دهنده است.
عمومی
تخفیف عدم ضرر و زیان تخفیفی است که به نسبت تعداد سال عدم استفاده از بیمه ثالث به بیمه‌گزار تعلق می‌گیرد. برای تمدید بیمه ثالث خویش در سال آینده مشمول 10% تخفیف حق بیمه می‌شود. به این ترتیب اساسی ارتقا تعداد سال عدم خسارت، درصد تخفیف حق بیمه هم ارتقاء می‌یابد. یکی از از اقدامات در زمینه راننده محور شدن بیمه شخص ثالث، قانون جدید انتقال تخفیف هست که در بالا توضیح دادیم. همینطور بیشتر نمودن گواهینامه رانندگی به بیمه شخص ثالث سبب می‌شود تاتخفیف عدم خسارتبرای همگی رانندگان ماشین ارزیابی شود و یا این که در شکل تصادف و زیان تنها راننده‌ی مقصر مشمول ضابطه شود. یک عدد از قوانین نو بیمه فرد ثالث در سال ۱۴۰۰، ضابطه ثبت داده ها گواهینامه است.
نمایندگان مجلس تعیین کردند که پولی از درآمدهای ناشی از حق بیمه شخص ثالث شرکت‌های بیمه‌ای به خزانه کل سرزمین واریز شود. در سال‌هاي قبلی بيمه‌گزاراني كه سررسيد بيمه‌نامه‌شان ابتداي سال شمسي نبود، موظف بودند با اعلام نرخ جديد حق بيمه از جانب بيمه مركزي، مابه‌تفاوت حق بيمه را بپردازند تا بتوانند حداقل ميزان پوشش مالي را براي بيمه‌نامه خود تهيه كنند. اين مابه‌تفاوت در قالب الحاقيه‌اي ارائه مي‌شد كه هر ساله دغدغه بسياري از رانندگان بود. خوشبختانه در سال 96 الحاقيه حذف شده است و در صورت بروز خسارت، مابه‌تفاوت مبلغ ناشي از افزايش ديه و نرخ بيمه توسط صندوق خسارات بدني پرداخته مي‌شود و ديگر نگراني بابت خريد الحاقيه وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه فرد ثالث

در صورت نياز به طرح دعوي در خصوص مطالبه خسارت، زيان ديده يا قائم مقام وي دعوي را عليه بيمه گر و مسبب رخداد طرح مي كند. حق بیمه شالوده بیمه شخص ثالث که در سال 1400 بوسیله بیمه مرکزی انتخاب و به شرکت‌های بیمه ابلاغ شد به توضیح زیر است. ممکن هست از بیمه طومار پیشین ضرروزیان اخذ کرده باشید که در ان شکل گشوده نگران نباشید تخفیفات شما از بین نرفته می باشد و بررسی می شود لکن بابت ضرر و زیان پرداختی از محل بیمه طومار شما می بایست به میزان مشخصی حق بیمه مازاد پرداخت کنید. در تمام بر مبنای میزان تخیفات درج شده در بیمه طومار گذشته و همینطور به کار گیری یا این که عدم به کارگیری از بیمه طومار قبلی می توانید اساسی وارد کردن دیتاها در سامانه بیمه باما حق بیمه خود را به صورت دقیق تحلیل و بازدید کنید. مطابق قانون، بیمه نامه از ساعت صفر تاریخ شروع بیمه نامه تا ساعت 24 تاریخ انقضای بیمه طومار دارای دارد. براین اساس تمدید بیمه طومار می‌بایست قبل از اتمام بیمه نامه پیشین رخ گیرد.
جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث به طور معمول بخشوده نمی شود، بلکه در مواقعی که اعتبار بیمه ثالث آن ها روزگار به پایان رسد که در پارکینگ نیروی انتظامی متوقف شده باشد. که در همین موقعیت صد رد صد مالک خودرو می بایست کلیدی مجوز توقیف به شرکت بیمه مراجعه کرده و درخواست عفو وبخشش بیمه ثالث را ارائه دهند. در رخ موافقت کمپانی بیمه ، از جریمه های دیرکرد بیمه شخص ثالث چشم پوشی می شود. چنانچه پلیس هدایت و رانندگی متوجه نداشتن این بیمه شود، خودرو توقیف می‌شود. در شکل تصادف و تولید ضرر و زیان مالی و جانی نیز راننده می بایست خسارات را پرداخت کند. به پیشنهادبیمه بامابهتر است یک هفته قبل از تمام شدن بیمه شخص ثالث خود مبادرت به تمدید آن فرمایید و آن را برای لحظات اخیر نذارید.
به این استدلال که اصلی توجه به بالا بودن ریسک بیمه‌‌های کوتاه مدت برای شرکت‌‌‌‌های بیمه، قیمت بیمه‌نامه کوتاه مدت از بیمه‌نامه یک ساله عمده خواهد بود. شرکت‌‌های بیمه می‌توانند دارای به کارگیری از تخفیف‌‌های مجاز، قیمت پایین‌‌تری را به بیمه‌‌گذاران ارائه دهند. ولی حتی حیاتی وجود اعمال تخفیف‌ بیمه فرد ثالث، حق‌بیمه دریافتی نباید از حداقل حق‌بیمه‌ گزینش شده توسط بیمه مرکزی کمتر باشد. مدام زخم های وارد شده به افراد ثالث آسیب های جسمی نیستند، گاهی وقت ها اموال آن ها مبتلا زیان می شود. نظیر خسارتی که در اثر تصادف دو وسیله نقلیه به جهت وسیله نقلیه فرد ثالث اتفاق می افتد.
قانون بیمه فرد ثالث در سال 97 تغییرات قابل ملاحظهای داشت که خوب تر می باشد شما به عنوان یک بیمه گزار از همین تغییرات با خبر باشید. گاهی وقت ها سازه به دلایلی مانند میزان مرغوب بودن خدمات تحت کمپانی بیمه گر خود تصمیم میگیرید زمان تمدید بیمه طومار خود به شرکت دیگری مراجعه نمایید. در اینصورت روال فعالیت و مدارک آیتم نیاز شبیه به عبارتی روند و مدارک شرکت دیرین است. در شکل انتقال کل سوابق و سالیان تخفیف شما مراقبت می شود و از فی مابین نمیرود.
زیرا برخی از شرکت‌‌های بیمه می‌توانند حساس به کارگیری از تخفیف‌‌های مجاز، بها پایین‌‌تری را به بیمه‌گذاران ارائه دهند. بایستی در نظر داشته باشیم، حتی حساس وجود اعمال تخفیف‌ ثالث ، نباید حق‌بیمه دریافتی از دستکم حق‌بیمه‌ گزینش شده به وسیله بیمه مرکزی کمتر باشد. این ضابطه تازه در بخش اعظمی از حوادث عمل طرفین اتفاق را آسان می‌کند؛ به این معنی که مقصر و زیان‌دیده در حوادثی که خسارات مختصری ساخت کرده باشد به جهت دریافت هزینه ضرروزیان از بیمه نیازی به کروکی و گزارش پلیس ندارند. یک عدد دیگر از تغییرات ضابطه تازه سایت منبع نسبت به ضابطه قبلی، این می باشد که مقصر اتفاق در صورتی که به دلیل تخلف از قوانین هدایت و رانندگی مسبب رخداد شود، می بایست پولی را بابت ضرر و زیان وارد شده به زیان‌دیده بپردازد و بیمه همگی هزینه زیان را پرداخت نمی‌کند.
برای مشاوره تخصصی و بدون پول در مورد خرید بیمه طومار حیاتی کارشناسان ما تماس بگیرید. به جهت تحلیل صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید اهمیت مراجعه به ورقه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. یه توشه شنیدم بیمه‌بازار تماشا خوردرو در محل داره و بیمه‌ام رو آنلاین خریدم. انقدر این پروسه سریع و راحت رخداد به‌زمین‌خورد که دیگه حاضر نیستم برم نمایندگی بیمه بخرم.

چه مواقعی تحت پوشش بیمه فرد ثالث قرار ندارند؟

این نکته را در لحاظ داشته باشید که منظور از حذف الحا قیه، حذف الحاقیه مربوط به دیات بوده و سایر الحاقیه های دیگر همین بیمه نامه از قبیل الحاقیه تغییر تحول ادرس، الحاقیه بروزرسانی سرمایه و … در رخ نیاز مسلما بایستی انجام شوند. نرخ دیه در سال 1400 طبق مصوبه قوه قضائیه افزایش یافت و متناسب اساسی ان بیمه مرکزی حق بیمه ی شخص ثالث را افزایش داده است. هر سال پس از بیان حق بیمه بوسیله بیمه مرکزی جداول مربوط به اشکال خودروها به وسیله بیمه مرکزی منتشر می شود.
از تاریخ انتقال مالکیت وسیله نقلیه، تمامی حقوق و تعهدات ناشی از قرارداد بیمه موضوع همین قانون به انتقال گیرنده منتقل می شود و انتقال گیرنده تا نقطه نهایی مدت قرارداد بیمه،بیمه گذار محسوب میشود. رشته بیمه به جهت ارائه خدمات بیمه‌ای اهمیت شرکت‌های بیمه مجاز و مطابق دستورعمل‌ها و قوانین گزینه تائید بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران حیاتی پشتوانه تعدادی ساله شرکت کارگزاری رسمی بیمه شیوه اندازی شده و آغاز به کار نموده است. همگی فرآیندهای بیمه در این سامانه ذیل لحاظ کارشناسان کاردان این کمپانی انجام می‌شود. خودرویی که بیمه شخص ثالث ندارد یا این که اعتبار آن کل شده باشد، پلیس می بایست آنرا توقیف کند. ۳- در شکل تاخیر شرکت بیمه در پرداخت خسارت، شرکت علاوه بر پرداخت خسارت، مکلف به پرداخت جریمه تاخیر هم خواهد بود؛ همین جریمه بصورت روزانه بررسی شده و معادل ۰.۰۰۵ مبلغ تمام خسارت بصورت روزمره است.
برای استعلام کد تخفیف بیمه می‌توانید به صفحه بیمه مرکزی یا اپلیکیشن‌های تلفن همراه مثل «فرمون» که همین کار را به سادگی انجام می‌دهند، مراجعه کنید. تا نقطه نهایی سال 96 به یار کاغذ بیمه‌نامه ثالث علاوه بر مشخصات وسیله نقلیه و مالک، ۴ کوپن اعتباری وجود داشت که در زمان بروز حواث و در شکل لزوم پرداخت خسارت از این کوپن‌ها به کارگیری می‌شد. کوپن از ابتدای سال 97 از بیمه‌نامه حذف شد و در بعضا بیمه‌نامه‌ها هنوز به شکل ظاهری وجود دارااست اما امکان استفاده ندارند. به جهت اخذ اطلاعات عمده درباره بیمه طومار ثالث به نصیب راهنمایبیمه فرد ثالث مراجعه کنید.

تخفیف بیمه فرد ثالث

در بیمه نامه های تازه شما اساسی نسخه برداری Qr کد واقع در نصیب ذیل بیمه نامه، به برگه کد یکتا آن بیمه در وب سایت بیمه مرکزی متصل می گردید و می توانید اصالت آنرا باز‌نگری آنگاه چاپ نمایید. شما به راحتی میتوانید با ارسال قالب تحت به شماره ۳۰۰۰۲۶۲۱ استعلام اصالت بیمه نامه خویش را دریافت کنید. ظرفیت وسایل نقلیه بارکش بر پایه مقدار بار است؛ لذا گنجایش مجاز سرنشینان برای بارکش کاهش از ۵ تن، ۱ نفر به‌جز راننده و برای بارکش بیش از ۵ تن، ۲ نفر به‌جز راننده است.
از شروع سال ۱۳۹۶ الحاقیه بیمه شخص ثالث حذف شد و سقف تعهدات بیمه فرد ثالث در رخ ارتقاء مبلغ دیه، به‌صورت خودکار ارتقاء می‌یابد. همین مورد قضیه در قانون جدید بیمه فرد ثالث هم اعمال شده می باشد و بیمه‌گزاران نیازی به تهیه و تنظیم کردن الحاقیه بیمه شخص ثالث ندارند. به همین صورت که اهمیت ورود به بیمه تمام و تصویب اطلاعات خودروی خود، قیمت بیمه شخص ثالث آن را در شرکت‌‌‌‌های متفاوت بیمه استعلام گرفته و پس از باز‌نگری دقیق حق بیمه ها، پوشش‌‌‌ها و دیتاها مورد نیاز خود، بیمه فرد ثالث را خریداری کنید.

بیمه ایران من

هزينه معالجه و درمان نيز درصورتیکه مشمول قانون ديگري نباشد، جزء تعهدات بيمه گر مسئله اين ضابطه خواهدبود. اگر درصورتی که در صورتیکه در‌صورتی‌که در صورتی‌که زیان واقع شده مربوط به آن گاه از تاریخ انتقال گواهی مالکیت باشد و یا این که به کلمه دیگر اتفاق در وقتی رخ دیتا باشد که شما صاحب و مالک وسیله نقلیه بوده اید آن گاه منتخب از بیمه فرد ثالت تخفیف های موجود شما از فی مابین خواهد رفت . برای اخذ یکبار خسارت مالی 20% ، دوبار 30% ، سه بار و بخش اعظم 40% از تخفیف های شما کسر خواهد شد . در صورتیکه ضرر واقع شده جانی باشد برای یکبار 30% ، دوبار 70% ، و سه توشه یا این که بیشتر 100% از تخفیف هااز در میان خواهد رفت .

تخفیف کمپانی بیمه

شرایط خرید بیمه فرد ثالث قسطی از تو و بیمه به این صورت می باشد که باید نخست 50درصد مبلغ بیمه‌نامه را به رخ نقد پرداخت کنید و مابقی آن را در قالب۱ تا ۳فقره چک و در دوران زمانی۳ تا ۶ماهه (به تناسب کمپانی بیمه انتخابی) بپردازید. ناخواسته بودن و لبریز هزینه بودن بیمه فرد ثالث، باعث شده تا شرکت‌های بیمه روش‌های متمایز را برای ارائه این بیمه در لحاظ بگیرند تا از همین طریق قابلیت و امکان خرید بیمه فرد ثالث برای کلیه اشخاص کلیدی وضعیت و قدرت مالی متفاوت فراهم شود. مطابق قانون نو بیمه مرکزی حق بیمه فرد ثالث مالک جدید خودرو اصلی احتساب تخفیفات عدم ضرروزیان انتقالی چک کردن می شود. همینطور چنانچه هنگام انتقال مالکیت یا آن گاه از آن چنانچه صاحب و مالک گذشته خودرو یا این که خویشان آن در دسترس نباشد، تخفیفات بیمه نزد بیمه و در سوابق بیمه گذار و در بیمه مرکزی مراقبت می شود. کلیه همین قوانین در راستای جلب راضی بودن مشتری انجام شده است تا بیمه گذاران بتوانند به طور تام از سرویس ها شرکت های بیمه استفاده کنند.

بیمه درمان تکمیلی خانواده

۵- در رخ تمایل بیمه گذار، شرکت های بیمه می توانند ورژن چاپی بیمه نامه را در اختیار مالک، قرار دهند. در این موقعیت می‌تواند تخفیف بیمه‌نامه خود را به خودروی نو خویش انتقال دهد. انتقال تخفیف ثالث بیمه‌نامه خود به خودروی دیگر به دو صورت امکان‌ پذیر است. ولی نکته‌ای وجود دارد که بایستی حتما به آن اعتنا کنیم، خرید کردن الحاقیه برای افرادی تحمیلی نمیباشد که تاریخ سررسید بیمه‌نامه ثالث آن‌ها در شروع سال خورشیدی نباشد؛ اما کلیدی تغییرات قوانین و آیین‌نامه‌ها در شکل لزوم بایستی بدون شک به جهت بیمه‌نامه ثالث خویش الحاقیه تنظیم نماییم. به نظر می برسد بیمه مرکزی حیاتی اجرای این طرح به دنبال تعدیل ضرر موسسات بیمه است؛ در این در میان نباید همین طرح و مکانیزم اجرای آن، هزینه مضاعفی را به خانوارها بخصوص در حالت فعلی تحمیل کند.
اعتبار بيمه فرد ثالث از دوازده بامداد فرداي خريد بيمه طومار فرد ثالث شروع مي‌شود و تا بامداد روز سررسيد بيمه‌نامه معتبر است. در صورتي‌كه راننده فاقد بيمه شخص ثالث در اتفاق رانندگي زيان‌ديده باشد نيز ممكن میباشد اصلی مشكلاتي مواجه شود. چرا كه پليس راهنمايي و رانندگي براي ارائه گزارش به مدارك هر دو طرف نياز دارد. از طرفي شركت بيمه طرف قرارداد مهم خودروي مقصر نيز ممكن است در پرداخت ضرر و زیان به راننده زيان‌ديده فاقد بيمه شخص ثالث مشكلاتي به وجود آورد. در رخ دارا بودن وسیله نقلیه موتوری می‌توانید مسئولیت جانی یا این که مالی واردشده در علیه فرد ثالث (تمامی اشخاص به‌جز راننده که در اثر اتفاق اعم از این‌که داخل یا این که بیرون وسیله نقلیه بومی باشند در گیر ضرر و زیان بدنی یا این که مالی می‌شوند) را اهمیت به کار گیری از همین کالا بیمه کنید. شما میتوانید در همین بیمه نامه میزان پوشش مالی را به دلخواه خود انتخاب نمایید آغاز تعهد مالی از یازده میلیون تومان میباشد و سقف آن دویست و بیست میلیون تومان در سال 99 می باشد .
بیمه یک قرارداد دو طرفه است که حساس دقت به درخواست‌های بیمه‌گزار سقف تعهدات شرکت بیمه معین ‌می‌شود. همینطور بیمه‌گر با دریافت حق بیمه از بیمه‌گزار، مکلف به جبران خسارت‌ها خواهد بود. در بیمه شخص ثالث به شخص نخستین طرف قرارداد بیمه‌گزار به شخص ثانی بیمه‌گر و به فرد زیان چشم در اتفاق فرد ثالث گفته ‌می‌شود. از آنجایی که این بیمه نامه به جبران ضرروزیان اشخاص ثالث ‌می‌پردازد علت اسم گذاری بیمه شخص ثالث مشخص ‌است. فرانشیز سهم پرداختی بیمه گذار در ضرر و زیان وارده ناشی از حوادث رانندگی می باشد.
دفاتر ورقه ها قانونی باید در هنگام تهیه و تنظیم مدرک گونه های وسایل نقلیه موتوری، مشخصات بیمه شخص ثالث را نیز ذکر کنند. ۲- بیمه شخص ثالث علاوه بر جبران «خسارت جانی» قابلیت جبران «خسارت مالی» را نیز پوشش می‌دهد. ۱- بیمه حوادث راننده صرفا برای جبران «خسارت‌های جانی» وارده به راننده میباشد و سایر «خسارت‌های مالی» را پشتیبانی نمی‌کند. بدین ترتیب تنها برای هزینه‌های درمانی و دیه نقص عضو می‌توان از بیمه حوادث راننده به کار گیری کرد. به جهت تمدید بیمه فرد ثالث خوب تر میباشد یک هفته قبل از اتمام بیمه نامه مبادرت کنید. برای تمدید اینترنتی بیمه شخص ثالث می‌بایست به ورقه اینترنتی بیمه خود مراجعه فرمایید.
بيمه مركزي بر اساس اين مبلغ، حق بيمه‌ را به شركت‌هاي بيمه بیان مي‌كند. در فرایند بعدي مي‌توان اصلی استفاده از تخفيف‌ها و تغيير برخي از فاكتورهاي مؤثر بر قيمت حق بيمه، قيمت بيمه شخص ثالث را كاهش يا افزايش داد. ولی به‌راستي بيمه فرد ثالث چه مواردي را پوشش مي‌دهد و علت نام‌گذاري اين بيمه چيست. در پوشش بيمه فرد ثالث، شخص اول مالك وسيله نقليه يا بيمه‌گزار، شخص ثاني شركت بيمه يا بيمه‌گر و فرد ثالث فرد زيان‌ديده غير از راننده مقصر در رخداد هستند. مطابق اعلام بیمه مرکزی، شرکت‌های بیمه می‌توانند حداکثر تخفیف ۲٫۵ درصدی را برای فروش بیمه‌نامه شخص ثالث ارائه کنند.