مطالعه قطعی حیوانات در قطب شمال ، “همه چیز در حال تغییر است”

حیوانات در سراسر قطب شمال در حال تغییر در مکان و زمان تولید مثل ، مهاجرت و علوفه در پاسخ به تغییرات آب و هوایی هستند ، می گوید: یک مطالعه جدید که مقیاس عظیم تغییر را نشان می دهد. دانشمندان می گویند ، این تغییرات باعث می شود که انسان در قطب شمال مجبور شود همه چیز را از فصلی شکار گرفته تا حفاظت تا زمین مورد استفاده قرار دهد.

گیل بوهرر ، نویسنده مسئول تحقیق جدید ، گفت: “هر کجا که نگاه کنید تغییراتی وجود دارد – همه چیز در حال تغییر است.” پنجشنبه بصورت آنلاین در مجله Science منتشر شد.

این کتاب بایگانی جدید جنبش حیوانات قطب شمال را توصیف می کند ، که اطلاعاتی را در مورد حرکات 86 گونه از عقاب های طلایی تا کاریبو تا نهنگ های سر تا سر در قطب شمال طی سه دهه جمع آوری می کند ، که ترکیبی از کار بیش از 100 دانشگاه ، سازمان دولتی و گروه های حفاظت در 17 کشور در سراسر جهان ، از جمله بیش از ده در کانادا. این به محققان اجازه می دهد تغییرات را در مقیاسی که قبلاً هرگز نتوانسته بودند مشاهده کنند.

“وقتی این تصویر بزرگ را می بینید ، به نوعی ترسناک است که همه چیز در حال تغییر است – جنبه های مختلف … همه م componentلفه های سیستم به طریقی متفاوت در حال تغییر است. فکر می کنم ما به سمت یک عدم تعادل بزرگ برویم.”

تماشا کنید | آب و هوای جدید قطب شمال چگونه است:

تحقیقات جدید علمی نشان می دهد که قطب شمال بسیار سریع در حال گرم شدن است و از یک حالت عمدتا منجمد به یک آب و هوای کاملاً متفاوت با یخ دریا ، دمای گرمتر و حتی یک فصل بارندگی تبدیل شده است. 1:43

مقیاس بزرگتر از هر زمان دیگری

بورر ، استاد مهندسی عمران و محیط زیست در دانشگاه ایالتی اوهایو ، دانشمند جوی است که برای مطالعه عقاب های طلایی با زیست شناسان همکاری کرد ، زیرا حرکت آنها تحت تأثیر شرایط باد در جو است.

این تحقیق در میان صدها تحقیق در سراسر جهان بود که شامل قرار دادن حسگرها روی حیوانات برای ردیابی حرکات آنها در طول زمان است. و این باعث شد که وی با گروهی از بوم شناسان که در مورد سایر گونه های سراسر قطب شمال مطالعات مشابهی انجام می دهند ، کار کند. با هم ، آنها فکر کردند که آیا راهی برای ترکیب داده ها برای به دست آوردن یک تصویر کلی تر و بزرگتر از نحوه واکنش حیوانات به تغییرات قطب شمال وجود دارد که گرم می شود. خیلی سریعتر از میانگین جهانی در نتیجه تغییرات آب و هوایی.

بورر یادآوری کرد: “همه کسانی که می دانستیم در قطب شمال هر چیزی را ردیابی کرده اند – سعی کردیم به آنها نزدیک شویم و از آنها س askال کنیم که آیا تمایل به شرکت دارند.”

بورر گفت ، نتیجه این یک بانک اطلاعاتی است – که هنوز در دست توسعه است و با مطالعات جدید به آن اضافه می شود – که به محققان اجازه می دهد چیزها را در مقیاسی که قبلاً امکان پذیر نبود تجزیه و تحلیل کنند.

این مقاله شامل چند نمونه از چگونگی استفاده از این داده ها از جمله مطالعه در مورد عقاب های طلایی است كه مجموعه داده ها از جمله Bohrer را برای مدت 30 سال تركیب می كند – “بسیار بالاتر از عمر علمی كسی”. همچنین مدت زمان کافی برای ارتباط جنبش پرندگان با الگوهای آب و هوایی دوره ای بود و نشان داد عقاب های جوان زمان مهاجرت خود را تغییر داده اند.

روباه قطبی که با یقه ماهواره ردیابی می شود ، یک تخم غاز را در جزیره Bylot ، نوناووت حمل می کند. ردیابی حرکات شکارچیان به محققان کمک می کند تا تغییرات اکوسیستم قطب شمال را درک کنند. (دومینیک برتو / دانشگاه دو کبک به ریموسکی)

داده “سخت پیروز شد”

آلیشیا کلی ، یک زیست شناس حیات وحش برای دولت سرزمین های شمال غربی مستقر در فورت اسمیت ، داده هایی را در مورد زمان تولید پستان گلی در میان جمعیت پستانهای شمال ارائه داده است.

وی گفت: “یکی از جالب ترین مواردی که ما دریافتیم این بود که زیرمجموعه های کارائبو که از شمال دورتر زایمان می کنند ، در مطالعه ما تاریخ زایمان خود را زودتر تغییر داده اند.”

به طور متوسط ​​، آنها یک هفته زودتر از 10 سال قبل زایمان می کنند. اما در میان گله های جنوبی تغییری ایجاد نشد.

“بنابراین از این طریق ، می توانیم ببینیم که چگونه کارائبو با تغییرات محیطی سازگار است.”

با این حال ، مارک هبل وایت ، زیست شناس دانشگاه مونتانا ، به مطبوعات کانادایی گفت که سازگاری بین گونه های قطب شمال جهانی نیست و این ممکن است به این معنی باشد که کارائبو همزمان با جوانه زدن مواد غذایی مغذی بر روی تاندرا دیگر گوساله نمی شود.

این می تواند دلیل اصلی سقوط تعداد کاریبو باشد.

“چه چیزی در سراسر قطب شمال مشاهده می کنیم؟ ما کمترین میزان زنده ماندن گوساله را در کارائیبوی زمین بایر مشاهده می کنیم که تاکنون ثبت شده است. این باید ارتباطی با آب و هوا داشته باشد ، و این ممکن است اسلحه سیگار کشیدن باشد.”

کلی گفت: این داده ها می تواند به زیست شناسان کمک کند تا درک بهتری داشته باشند که در آینده کارائیب در معرض خطر است.

وی همچنین گفت که تمام اطلاعات موجود در بایگانی از حیواناتی جمع شده است که سنسورهایی به آنها متصل شده است.

“به خصوص برای حیوانات گرفتن و نگهداری از قلاده حیوانات بسیار شدید است ، بنابراین این داده هایی که ما جمع آوری می کنیم به سختی به دست می آید. این با ارزش است و ما وظیفه داریم تا آنجا که می توانیم از آن در مقیاس ها خارج کنیم.”

بورر گفت که داده ها در مورد مکان های ممکن جمعیت در آینده ممکن است به حفاظت طولانی مدت و برنامه ریزی کاربری زمین کمک کند.

شاهین پرگترین با برچسب ماهواره پرواز می کند. بایگانی جدید شامل داده های ردیابی 86 گونه است. (اندرو دیکسون)

بایگانی مفید

بیل هالیدی ، دانشمند علوم حفاظت از انجمن حفاظت از حیات وحش کانادا در ویکتوریا ، در این مطالعه نقش نداشت اما در مورد پستانداران دریایی قطب شمال و ماهی تحقیق می کند.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از گونه های قطب شمال مهاجر هستند و می توانند صدها هزار کیلومتر در فصول مختلف حرکت کنند.

وی با بیان اینکه “دانستن زمان آن مهم است” ، افزود: فعالیت های صنعتی باید از اوقات حساس سال مانند فصول تولید مثل جلوگیری کند. “اگر تغییرات آب و هوایی باعث می شود هر ساله زودتر اتفاق بیفتد ، ممکن است لازم باشد که برنامه ها را بر اساس آن تنظیم کنید.”

این ممکن است به معنای تغییر فصل شکار یا تعیین سهمیه های جدید به عنوان بخشی از برنامه های حفاظت باشد.

هالیدی تحت تأثیر تعداد زیادی از داده های موجود در بایگانی قرار گرفت و گفت که این اطلاعات برای محققانی مانند خودش برای یافتن داده ها و همکاران مفید خواهد بود.

وی پیش بینی می کند از این داده ها برای پاسخ به س questionsالاتی استفاده شود که دانشمندانی که مطالعات اصلی ردیابی را انجام داده اند ، هرگز پیش بینی نکرده اند. به عنوان مثال ، هالیدی علاقمند است ببیند آیا برخی از آن را می توان با داده های مربوط به ترافیک حمل و نقل ترکیب کرد تا ببیند واکنش حیوانات دریایی به این نوع اختلال چیست.

او فکر می کند که این امر برای جوامع بومی که به زمین گره خورده اند و بسیار به شکار معیشتی و غذای روستایی اعتماد می کنند نیز مفید خواهد بود.

“انجمن ها همچنین می توانند در نحوه استفاده ما از آن پایگاه اطلاعاتی دخیل باشند.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>