ماهواره جدیدی که اقیانوس های درحال تغییر زمین آماده پرتاب را رصد می کند

یک مقام ارشد آژانس فضایی اروپا روز جمعه گفت: ماهواره ای که به طور مشترک توسط اروپا و ایالات متحده در این آخر هفته ساخته شده است ، به دانشمندان کمک می کند تا از سطح جهانی دریا که یکی از دلهره آورترین اثرات تغییر آب و هوا است ، پیگیری کنند.

ماهواره جدید موسوم به Sentinel-6 Michael Freilich شامل ابزارهای پیشرفته ای است که می توانند ارتفاع سطح دریا را با دقت بی سابقه ای تصرف کنند و تقریباً 30 سال قبل به اندازه گیری های فضایی اضافه می شوند.

یوزف اشباخر ، مدیر رصد زمین آژانس گفت: “این یک پارامتر بسیار مهم برای نظارت بر آب و هوا است.”

در دهه های آینده میلیاردها نفر از مردم ساکن مناطق ساحلی در معرض خطر هستند ، زیرا ذوب شدن یخ های قطبی و گسترش اقیانوس ها ناشی از گرم شدن آب باعث بالا رفتن سطح دریا می شود.

اشباخر گفت: “ما می دانیم که سطح دریا در حال افزایش است.”

وی گفت: سرعت افزایش از دهه 1990 افزایش یافته است ، در ابتدا حدود سه میلی متر در سال اما در دو سال گذشته تقریباً پنج میلی متر.

اعضای تیم سنتینل -6 مایکل فریلیچ از آژانس فضایی اروپا فضاپیما را در اتاق پردازش در پایگاه نیروی هوایی وندنبرگ در کالیفرنیا بررسی می کنند. (ESA / Bill Simpson)

Aschbacher گفت ، در حالی که اندازه گیری سطح دریا نیز در سطح زمین ، در بندرها و سایر مناطق ساحلی انجام می شود ، اما استاندارد و عرض دقیق یکسانی را با داده های جمع آوری شده توسط یک ماهواره که هر ده روز کل کره زمین را جمع می کند ، ارائه نمی دهد.

اشباخر با ویدئو از دفاتر ESA در فراسکاتی ایتالیا به آسوشیتدپرس گفت: “اگر آن را در سطح دریا اندازه بگیرید ، یک دستگاه اندازه گیری در آمستردام دارید و یک دستگاه دیگر در بانکوک و یک دستگاه دیگر در میامی.” “اما با یک ماهواره می توانید این اندازه گیری ها را در سطح جهانی مقایسه کنید زیرا این همان ابزاری است که در تمام این مناطق پرواز می کند.”

ابزار قدرتمند

قدرتمندترین اسلحه آن ارتفاع سنج رادار Poseidon-4 است که به نام خدای دریا یونانی که دارای سه گانه است ، نامگذاری شده است. این ابزار اندازه گیری می کند که چه مدت طول می کشد تا سیگنال های رادار از سطح دریا پرتاب شوند و به ماهواره برگردند.

این ماهواره جدید همچنین اندازه گیری هایی را با وضوح بالاتر از نمونه های قبلی خود جمع آوری می کند ، به محققان اجازه می دهد تا با دقت بیشتری به ویژگی های کوچک اقیانوس ، به ویژه در امتداد خطوط ساحلی نگاه کنند.

سایر ابزارهای موجود ، چگونگی عبور سیگنال های رادیویی از اتمسفر را اندازه گیری می کنند و داده هایی از دما و رطوبت جو را ارائه می دهند که می تواند به بهبود پیش بینی های هواشناسی در جهان کمک کند.

این ماهواره قرار است روز شنبه از پایگاه هوایی Vandenberg در کالیفرنیا با یک موشک SpaceX Falcon 9 به مدار زمین منتقل شود.

در داخل پایگاه پردازش بار اسپیس ایکس در پایگاه نیروی هوایی وندنبرگ در کالیفرنیا ، ماهواره نظارت بر اقیانوس سنتینل -6 مایکل فرایلیچ-آمریکایی-اروپایی در نمایشگاه بارگذاری اسپیس ایکس Falcon 9 در تاریخ 3 نوامبر 2020 مشاهده می شود. (ناسا / رندی بودوین)

این نام به نام مدیر فقید بخش علوم زمین ناسا ، مایکل فریلیچ ، یک اقیانوس شناس است که در پیوستن آژانس فضایی ایالات متحده به این مأموریت نقش مهمی داشت.

اشباخر گفت: “ما به او بسیار بدهکار هستیم و او بیش از آنچه که شایسته است این ماهواره را به نام او بدهند”. “من شخصاً بسیار متاسفم که او فردا نمی تواند دکمه را فشار دهد.”

اروپا و ایالات متحده هزینه 900 میلیون یورویی (1.1 میلیارد دلار آمریکا) هزینه این مأموریت 10 ساله را تقسیم می کنند ، که شامل راه اندازی یک دوقلوی یکسان به نام Sentinel-6B در سال 2025 است.

این اولین بار است که آژانس فضایی دیگری در مأموریت گل سرسبد کوپرنیک ESA شرکت می کند که در حال حاضر هفت ماهواره در مدار اندازه گیری دریاها ، جو و زمین دارد.

اشباخر اظهار امیدواری کرد که ناسا و ESA نیز در ماموریت های آینده همکاری کنند.

وی گفت: “ناسا قوی ترین شریک ما در سطح بین المللی است.” “ما در حال حاضر در حال بررسی سایر گزینه های همکاری براساس مدل Sentinel 6-Michael Freilich هستیم.”

این دو آژانس فضایی به تازگی توافق کرده اند که در یک محل استقرار ناسا در اطراف ماه همکاری کنند.

اما اشباكر گفت كه مأموریت ها به همسایه زمین و سایر افرادی كه به مریخ و فراتر از آن نگاه می كنند ، نباید توجه را از توجه به سیاره خود منحرف كنند.

“همه ما این را می دانیم [Earth] او دستخوش تغییرات عظیم ، تغییرات بسیار سریع و تغییراتی است که ما قبلاً در این کره خاکی با سرعت و شدتی که توسط انسان ایجاد شده است ، ایجاد کرده ایم. “” و ما باید بدانیم که این سیاره برای بقای خود ، برای آینده خود را “.

مقاله جدید
لباس مرد عنکبوتی شگفت انگیز