مارول تصویرگر کتاب های کمیک ادمونتون را برای شماره بومی انتخاب می کند

کایل چارلز فکر کرد این یک شوخی است.

این یک ایمیل از طرف مارول ، سرگرمی سرگرمی بود که از هنرمند Whitefish Lake First Nation خواسته بود تا یک شماره ویژه کتاب کمیک بومی را به تصویر بکشد.

او بارها و بارها آن را خواند ، به دنبال نشانه هایی از یک حقه یا جعل – هر چیزی که اعتبار ایمیل را بی اعتبار کند. در عوض ، تصویرگر مستقر در ادمونتون ، نام سردبیر مارول را در پایین نامه تشخیص داد.

چارلز روز شنبه در مصاحبه ای گفت: “من شبیه او بودم ، خدای من ، این در واقع واقعی است.”

“بنابراین پس از آن من بلافاصله با پدر و مادرم و برادرم تماس گرفتم و آنها را مطلع کردم ،” مارول فقط به من پیشنهاد کار داد – من این را باور نمی کنم. “

مارول چهارشنبه با انتشار برخی از ابرقهرمان های مشهور بومی خود ، شماره ای را منتشر می کند. در حالی که این شخصیت ها غالباً توسط سازندگان غیر بومی ساخته شده اند ، این مسئله توسط قالبی از نویسندگان و تصویرگران بومی انجام می شود.

چارلز گفت ، این یک مرحله مهم از یکی از مارک های برجسته صنعت طنز است.

وی گفت: “من نمی خواهم کنار بشینم در حالی که کسی با استفاده از داستان های ما و فرهنگ ما نتیجه را لمس می کند.”

“اگر کسی باید از این مزایا بهره مند شود ، باید این افرادی باشند که در واقع در این فرهنگ بزرگ شده اند و در آن فرهنگ صدای مشخصی دارند و این فرهنگ را بهتر از هر کس دیگری در خارج می فهمند.”

مقاله جدید
سیستم ردیابی خودرو و مدیریت ناوگان :: جی پی اس GPS :: ردیاب خودرو

برای صدای مارول: صداهای بومی از این رو ، چارلز وظیفه داشت داستان دنی مون استار ، یک قهرمان شیان از سری New Mutants را تصویرگری کند که می تواند رویاها را به ذهن بیاورد و از راه دور با سایر اشکال زندگی ارتباط برقرار کند.

کایل چارلز طرحی را که او در خانه اش در ادمونتون ترسیم کرده نشان می دهد. (اسکات نوفلد / CBC)

چارلز گفت که او می خواهد به شخصیت او نگرشی “شیطانی-مراقبت از شیطان” را یادآوری کند که یادآور زنان بومی و مادران نزدیک به او است – حتی با وجود یک مشقت ، او با روحیه ای شاد و شوخ طبع تجسم می یابد.

این یک لذت و شوخ طبعی است که وی همچنین با سفرهای کودکی خود به ذخیره گاه Whitefish Lake First Nation ، حدود 200 کیلومتری شمال شرقی ادمونتون همراه است.

وی گفت: “بازگشت به خانه و فقط خندیدن با مردم و دیدن همه مردم من که می خندند ، و شما فقط نمی توانید ببینید که در اینجا ، شما مبارزه و کشمکش زیادی را می بینید که ما به عنوان یک جامعه تجربه می کنیم.”

“من فقط سعی می کنم تمام نفوذ زنان بومی را در این پروژه وارد کنم و درست توسط آنها انجام دهم.”

چارلز برای شروع پروژه در ماه آگوست به مدت دو ماه کار می کرد ، و اغلب 18 روز را به پایان مهلت می رساند ، و میز برنامه خود را در استودیوی خانگی خود در شمال ادمونتون خم می کرد.

این ارزشش را دارد ، او می گوید ، دانستن اینکه یک جوان عاشق کتاب های طنز بومی می تواند موضوع را انتخاب کند و خود را در صفحات منعکس شده ببیند.

وی گفت: “این همه چیز است.” “این نیروی محرکه است. این دلیل مطلقی است که می خواهم تمام این وقت و تلاش را صرف کنم و آن را صرف آن کنم.”

در طول تاریخ کتاب های کمیک ، مردم بومی به طور منظم به عنوان افراد فرعی یا شرور کاملاً آشکار ، که بر اساس کلیشه های نژادپرستانه ساخته شده اند ، به تصویر کشیده می شوند ، گفت:

سینکلر به سازماندهی مجموعه رمانهای گرافیک بومی Mazinbiige در دانشگاه کمک کرد ، کاتالوگ گسترده ای که نمایندگی بومی و تولید رمان های گرافیکی را منعکس می کند.

به گفته سینکلر ، این مجموعه را می توان به دو قسمت تقسیم کرد: کتابهایی درباره مردم و کتابهای مردم بومی. وی گفت حدود سه چهارم مجموعه داستانهای بومی است كه توسط نویسندگان غیربومی نوشته شده است. اما این روند شروع به تغییر می کند ، زیرا شرکت های کوچک انتشاراتی پیشگام هستند.

سینکلر ، که در گلچین رمان گرافیک بومی مشارکت داشت ، گفت: “اکنون آنچه شما می بینید ، داستانهای بومی است که به بهترین وجه بیان می شود ، جالب ترین گفته می شود ، و خلاقانه ترین آن را خالقان بومی می گویند.” این مکان: 150 سال بازگو شده

چارلز ، به نوبه خود ، دو سال پیش شغل تصویرگری را ترک کرد تا بر روی کارهای مستقل تمرکز کند و اثر طنز خود ، Unregistered Studios ، را برای سازندگان بومی بستر طراحی کند.

اکنون او با مارول یکی از بزرگترین سیستم عامل های صنعت را در اختیار دارد.

وی گفت: “من از سه سالگی نقاشی کشیدم. در طول زندگی ام هرگز دوست نداشتم کار دیگری انجام دهم.”

“بسیار جالب است که ببینیم یک رهبر صنعت گامهای عظیم را به جلو برمی دارد … من افتخار می کنم که با عشق به مارول بزرگ شدم.”