فیلم Chimamanda Ngozi Adichie Half of a Sun Yellow به عنوان بهترین جایزه زنان برنده داستان از 25 سال گذشته

Chimamanda Ngozi Adichie برای رمان پرفروش خود برنده جایزه زنان داستان داستانی ‘Winner of Winners’ شده است نیمی از خورشید زرد.

جایزه “برنده برندگان” برای بزرگداشت 25 سال جایزه داستانی زنان اهدا شد. برنده از طریق رای گیری عمومی و انتخاب بهترین کتاب از بین 25 برنده تاریخ جایزه انتخاب شد.

جایزه داستانی زنان جایزه ای در انگلیس است که بهترین رمان سال نوشته شده توسط یک زن به زبان انگلیسی را به رسمیت می شناسد. برندگان گذشته شامل بل کانتو توسط آن پچت ، جزیره کوچک توسط آندره لوی ، در زیبایی توسط زادی اسمیت.

دو کانادایی در تاریخ 25 ساله خود برنده این جایزه شده اند. آن مایکلز از تورنتو در سال 1997 برای رمان خود برنده شد قطعات فراری) و کارول شیلدز از وینیپگ در سال 1998 برای رمان خود برنده شد حزب لری.

نویسندگان و شرکت52:37Chimamanda Ngozi Adichie در مورد اینکه چرا نمی تواند ساکت بماند

این نویسنده با نفوذ نیجریه ای در سال 2009 با النور در مورد مجموعه داستان کوتاه خود ، “چیزی در اطراف گردن شما” و رمان برنده جایزه خود ، “نیمه خورشید زرد” صحبت کرد. 52:37

برنده امسال نویسنده ایرلندی ، مگی اوفارل ، بود Hamnet ، منتشر شده در کانادا به عنوان هامنت و جودیت.

نیمی از خورشید زرد درست قبل و در طی جنگ داخلی نیجریه – که به آن جنگ بیافران نیز می گویند – در اواخر دهه 1960 تنظیم شده است. این یک داستان زنده ، جاه طلبانه و مهیج با موضوعات نژاد ، کلاس ، جنسیت و هویت است.

مقاله جدید
خرید کتاب اورجینال

نیمی از خورشید زرد در فیلمی با بازی Chiwetel Ejiofor و Thandie Newton در سال 2013 اقتباس شد.

آدیچی یکی از برجسته ترین و مشهورترین نویسندگان نیجریه است. اولین کتاب او بنفش Hibiscus برنده جایزه نویسندگان مشترک المنافع شد. رمان او در سال 2013 آمریکایی برنده جایزه حلقه منتقدان کتاب ملی شد.

Adichie’s 2012 Ted Talk ، همه ما باید فمنیست باشیم، بعداً به مقاله ای به طول کتاب تبدیل شد. آخرین کتاب او نام دارد ایژاول عزیز ، یا یک مانیفست فمینیستی در پانزده پیشنهاد.

کتابها37:17“آمریکنا” با نویسنده چیماماندا نگوزی آدیچی

چیماماندا نگوزی آدیچی در مورد آخرین کتاب “Americanah” ، داستانی درباره عشق ، نژاد و سیاست های مو ، با مجری مهمان کوین سیلوستر صحبت می کند. 37:17

برای تقدیر از جایزه “برندگان برندگان” خود ، به آدیشی یک نسخه نقره ای از تندیس جایزه ، معروف به “بیسی” اهدا می شود.

آدیچی در بیانیه ای گفت: “من به ویژه تحت تأثیر قرار گرفتن به عنوان” برنده برندگان “قرار گرفتم زیرا این جایزه ای است كه برای اولین بار خوانندگان زیادی را در كار من به ارمغان آورد – و همچنین كار بسیاری از نویسندگان با استعداد را به من معرفی كرده است.”