ساسک. کارشناسان در مورد کمک به زنبورها در داخل و خارج از شهرها توصیه می کنند

بعد از یک زمستان سرد، زنبورها با نزدیک شدن به تابستان، خود را در حیاط ها و چمن ها نشان می دهند.

نقش زنبورها به عنوان گرده افشان آنها را به اکوسیستم ها تبدیل می کند، اما متأسفانه آنها با خطراتی از آفت کش ها گرفته تا عوامل بیماری زا مواجه هستند.

گراهام پارسونز، متخصص امنیت زیستی گرده افشان ساسکاچوان، با استفانی لانگنگر در رادیو CBC صحبت کرد. آسمان آبی، با تمرکز بر آنچه مردم می توانند برای کمک به زنبورها انجام دهند.

پارسونز گفت که اگر در این زمان از سال زنبور بزرگی را ببینید که نزدیک زمین پرواز می کند، به احتمال زیاد ملکه ای است که به دنبال لانه می گردد.

پارسونز می‌گوید: «آن‌ها به نوعی در حال بررسی زمین زیر بستر برگ و چیزهایی هستند که احتمالاً برای لانه‌های موش قدیمی هستند. “بیشتر آنها در زمین لانه سازی می کنند، بنابراین لانه موش های قدیمی یا لانه های سنجاب زمینی.”

گوش کن | چگونه حیاط خود را برای زنبورها و سایر گرده افشان ها دوستانه تر کنیم؟

آسمان آبی50:32چگونه حیاط خود را برای زنبورها و سایر گرده افشان ها دوستانه تر کنیم؟

گراهام پارسونز، متخصص امنیت زیستی گرده افشان ساسکاچوان، میزبان مهمان امروز استفانی لانگنگر به ما ملحق شد تا در مورد زنبورها به ما آموزش دهد. ما یاد گرفتیم که چگونه از آنها حمایت کنیم و چه چیزی این گرده افشان های مهم را بیشتر تهدید می کند. سارا وود از بخش دامپزشکی U of S نیز به ما پیوست. او در حال مطالعه روابط بین اسپری روی محصولات و سلامت زنبور عسل است.

مقاله جدید
راهنمای Slacker به مواد شیمیایی

پارسونز برای ترغیب ملکه به ماندن گفت که ساکنان می توانند خانه های کوچکی را درست روی چمن برایشان بسازند. اینها شبیه به خانه های پرندگان هستند، اما روی زمین و دارای ورودی به اندازه ای کوچک هستند که از لانه سازی موش در داخل جلوگیری می کند.

او گفت: «پنبه روکش‌ها خوب است که در آنجا قرار دهیم. به نظر می رسد یک لانه موش است و آنها می توانند به نوعی لانه خود را از آن بسازند، اما این بستگی به زمان یا تلاشی دارد که می خواهید برای آن صرف کنید.

نکته دیگر برای افرادی بود که سعی در کشتن زنبورها دارند، اما نه زنبورها. پارسونز گفت نباید از مواد بسیار شیرین به عنوان طعمه استفاده کنید، زیرا زنبورها نیز جذب خواهند شد. گوشت گندیده یک جایگزین ایده آل است.

سارا وود، دانشیار بخش آسیب شناسی دامپزشکی در دانشگاه ساسکاچوان، بیماری های عفونی و باکتریایی را در زنبورهای عسل مطالعه می کند.

او گفت که حدود 50 درصد از مستعمرات تحقیقاتی خود را در طول زمستان از دست داده است. وود مجبور بود زنبورهای سراسر استان را تامین کند و چندین ملکه را از هاوایی حمل می کرد.

به طور کلی، او خیلی نگران جمعیت مزارع زنبور عسل نیست و گفت: “زنبورداران می توانند با این چالش روبرو شوند زیرا در گذشته این کار را انجام داده اند.” او گفت، اما گرده افشان های وحشی مانند زنبور عسل نیاز به توجه بیشتری دارند.

وود گفت: “ما می دانیم که 95 درصد کلزای کشت شده در ساسکاچوان از بذرهایی تولید می شود که با حشره کش نئونیکوتینوئیدی درمان شده اند.”

مقاله جدید
6 سریع داستان شما نمودید درباره اسباب بازی

“این حشره کش ها برای کشاورزان برای کنترل سوسک کک و سایر آفاتی که ممکن است از همه محصولات تغذیه کنند، بسیار مهم هستند، اما در عین حال، ما می دانیم که این حشره کش های نئونیکوتینوئیدی می توانند اثرات منفی روی زنبورهای عسل داشته باشند، بنابراین ما فقط باید مشخص شود که محدوده دوز ایمن چقدر است.”

یک راه حل ممکن برنامه ای به نام Drift Watch است که به زنبورداران اجازه می دهد تا کلنی های خود را ثبت کنند تا کشاورزان محلی بدانند که کلنی ها کجا هستند و بتوانند زمان بهتری برای استفاده از آفت کش ها داشته باشند.