روزی که یک مجسمه پیکاسو در تورنتو ناپدید شد

کسی بدیهی است که علاقه ای به شباهتی دارد که پابلو پیکاسو از معشوقه یک بار خود حک کرده بود.

احتمالاً به همین دلیل است که نیم تنه برنزی فرناند اولیویه تقریباً چهار دهه پیش در گالری هنری تورنتو گم شد – زیرا احتمالاً داشتن یا فروش آن برای کسی جالب بوده است.

در 7 دسامبر سال 1981 ، مجسمه 75 ساله دوشنبه ، روزی که موزه بسته شد ، از یک نمایشگاه در گالری هنر انتاریو برداشته شد.

دیوید برت از CBC گزارش داد: “یک سارق یا سارق کار هنری گذشته از گشت های نگهبانان امنیتی را پشت سر گذاشتند و از دستگاه های الکترونیکی پشتیبان آنها عبور کردند.” ملی روز بعد از انتشار خبر سرقت.

برت گفت که نیم تنه روی یک پایه نشسته بود ، اما روی آن پوششی نبود.

پیکاسو غارت شده اولین سرقت گالری طی دو دهه گذشته بود.

As Metro Police Supt. دیوید اسپرول گفت ، وقتی در همان ماه در تورنتو استار نقل شد ، “آنها بهترین های نمایش را انتخاب کردند.”

“آنها بلافاصله آن را تشخیص می دهند”

پابلو پیكاسو ، در آوریل 1959 در اینجا مشاهده می شود ، یك بار با فرناند اولیویه رابطه ای برقرار كرده بود – زنی كه در نیم تنه ای كه در سال 1981 از گالری هنر انتاریو گرفته شده بود ، مجسمه سازی كرده بود. (آسوشیتدپرس)

نشانه های قابل شناسایی بر روی این مجسمه وجود داشت که مقامات پلیس و گالری امیدوارند بتوانند در تلاش برای یافتن آن کمک کنند.

آلن ویلکینسون ، متصدی موزه ، گفت: “اگر فروشندگان یا مجموعه داران خصوصی با آن روبرو شوند ، بلافاصله آن را تشخیص می دهند.”

و برت گفت که این موزه قصد دارد امنیت را افزایش دهد و اقداماتی را برای جلوگیری از سرقت های مشابه در آینده انجام دهد.

وی گفت: “فردا آثار هنری مهمی که اکنون با پوشش پلاستیکی ایمن نشده اند ، یک مانع دیگر بین دوستدار هنر و خود هنر قرار می دهند.”

ارزش این مجسمه 125000 دلار بوده است. طبق گزارشی در تورنتو استار ، توسط Stephen Hahn Inc از نیویورک به AGO قرض داده شده است.

تا به امروز ، به نظر می رسد اثر گمشده پیكاسو هرگز پیدا نشده است.

مقاله جدید
خرید اپل ایدی - هاست رایگان مگفا