راین ویلسون می گوید جهان ما به یک انقلاب معنوی نیاز دارد

س23:37راین ویلسون در مورد معنویت و هنر

در کتاب جدید رین ویلسون، Soul Boom: چرا ما به یک انقلاب معنوی نیاز داریم؟، این بازیگر از تلاقی هنر و ایمان می نویسد و اینکه وقتی از معنویت دور می شویم چه اتفاقی برای دنیای ما می افتد.

ویلسون از دوران کودکی یکی از اعضای آیین بهائی بوده است، اما به عنوان یک بازیگر جوان، مذهب را رد کرد و قبل از اینکه دوباره با جنبه معنوی خود ارتباط برقرار کند، سال های زیادی را به عنوان یک آتئیست گذراند.

جلد کتاب سفید با متن آبی.
جلد Soul Boom: Why We Need a Spiritual Revolution. (گروه کتاب هاچت)

او گفت: “من در زندگی ام جایی برای خدا نداشتم.” ستام پاور در مصاحبه ای “من فکر می کردم که این فقط یک مفهوم مضحک است. من به سرعت به آتئیست بودن روی آوردم. من نمی خواستم اخلاق در زندگی ام وجود داشته باشد. من نمی خواستم دین پدر و مادرم در زندگی ام وجود داشته باشد …. می خواستم زندگی غیرعادی داشته باشم. در شهر نیویورک – و سال‌ها این کار را انجام دادم. و عالی بود. فوق‌العاده بود تا اینکه دیگر آنقدر عالی نبود، و من به شدت ناراضی شدم.”

“من در دهه 90، زمانی که در دهه 20 سالگی ام زندگی می کردم، با یک نوع بحران سلامت روانی خودم دست و پنجه نرم کردم. من غرق، مضطرب، افسرده، درگیر اعتیاد، تنهایی، قطع ارتباط بودم. و شما می‌دانی، در مورد چهل و هفتمین باری که ساعت 3 صبح از خواب بیدار شدم، به سقف خیره شدم و می‌گفتم “این همه یعنی چه؟” من فکر کردم، “خب، شاید، فقط شاید، من کودک روحانی را با آب حمام مذهبی بیرون انداخته ام. و شاید، فقط شاید، در رد کردن هر چیزی و هر چیزی که مربوط به دین و معنویت باشد، نابهنگام بوده ام.” و این من را در یک جستجو آغاز کرد.”

مبارزه ویلسون با ایمانش بیشتر به اخلاق و سختگیری ها در مورد رابطه جنسی و مواد مخدر و الکل مربوط می شد. او می‌گوید: «می‌خواستم کارهایی را برای خودم انجام دهم، می‌خواستم خودخواه باشم، می‌خواستم کاری را که می‌خواستم انجام دهم، وقتی می‌خواستم انجامش دهم». من نمی‌خواستم به دیگران فکر کنم. نمی‌خواستم به تلاش برای بهتر کردن دنیا و خدمت و دعا و مراقبه فکر کنم… می‌خواستم حداکثر لذت را داشته باشم.»

ایمان چیزی نیست که معمولاً در فرش قرمز یا مجلات سرگرمی درباره آن می شنوید. در واقع، این برای افراد مشهور کمی خطر است که علناً در مورد دین بحث کنند یا در مورد اعتقادات خود صادق باشند.

ویلسون به پاور گفت: «هالیوود برای هر شخص روحانی مملو از ریاکاری است. “دفتر تنها به یک دلیل روی آنتن می رفت و آن فروش وسایل در زمان استراحت تبلیغاتی بود…. بنابراین من بخشی از این شرکت غول‌پیکر و سرمایه‌داری NBCUniversal بودم که فقط سعی می‌کرد پول زیادی به دست آورد. و حدس بزنید چه کردند؟ آنها پول زیادی به دست آوردند. اما من می گویم خدمت بزرگتر این است که ما مردم را بخندانیم.”

تماشا | مصاحبه رین ویلسون با تام پاور:

Soul Boom: چرا ما به یک انقلاب معنوی نیاز داریم؟ از تجربه ای الهام گرفته شده است که ویلسون در تلاش برای ارائه نمایشی در مورد خدا (با عنوان خدای بدنام) به نتفلیکس.

او می‌گوید: «من یک قرقره و زمین بازی عالی داشتم، ایده‌هایی برای قسمت‌ها داشتیم. می‌خواستیم مانند هوش مصنوعی به خدا نگاه کنیم. و تصور مدرن از خدا چیست؟ چگونه می‌توانیم خدا را در دنیای مدرن دوباره تصور کنیم؟ فرهنگ‌های مختلف چگونه به خدا نگاه می‌کنند. ؟” او به یاد آورد.

گفتگو در مورد خدا … خیلی بحث برانگیز است. فرهنگ ما در حال حاضر اینگونه است.– راین ویلسون

“در پایان روز، در سراسر هیئت مدیره رد شد. و هرگز فراموش نمی کنم، در نتفلیکس، آنها گفتند، “ببخشید، موضوع خیلی بحث برانگیز است.” می‌توانید برنامه‌های تلویزیونی با مدل‌های نیمه برهنه داشته باشید که به سمت یکدیگر آشغال پرتاب می‌کنند و مست می‌شوند – خوب است! اما گفتگو در مورد خدا و معنای زندگی و آنچه فراتر از آن است بسیار بحث برانگیز است. فرهنگ ما در حال حاضر اینگونه است که وارونه است. “

از دیدگاه ویلسون، همه ما مسئولیت معنوی داریم که دیگران را شاد کنیم، چه از طریق هنری که خلق می کنیم و چه از طریق اعمال خدمات.

او می‌گوید: «وقتی سرم به بالش برخورد می‌کند، چیزی که به من کمک می‌کند این است که درک عمیقی داشته باشم که یکی از کارهای مقدس من شاد کردن و از بین بردن بدبینی است. “من فکر می کنم می توان شادی را برای همیشه مهار کرد. من فکر می کنم این یک ابرقدرت است. این خدمت به دیگران است. و لازم نیست بازیگر باشید. [and] برای شاد کردن مردم لازم نیست یک ستاره کمدی باشید.”

مصاحبه کامل با Rainn Wilson نیز در دسترس است پادکست ما، Q با تام پاور. هر جا پادکست های خود را دریافت کردید گوش دهید و مشترک شوید.


مصاحبه با راین ویلسون توسط ونسا گرکو.

مقاله جدید
خدمات ترجمه تجارت الکترونیکی: راه حل هایی برای تجارت جهانی