راهنمای خرید میلگرد

در هنگام خرید میلگرد در بازارآهن و فولاد می بایست نکاتی را در نظر گرفت. در دنیای امروز با پیشرفت تکنولوژی تولید فولاد برای استفاده های ساختمانی و صنعتی می توان محصولی را انتخاب نمود که نیاز های ما را به راحتی برآورده نماید. در هنگام خرید میلگرد مانند خرید سایر آهن آلات نیاز به اطلاعات دقیقی در مورد محصول دارید.

https://www.tejarat-gram.ir/f-kh-t

یکی از نکات مهم به عنوان راهنمای خرید میلگرد استاندارد بودن وزن میلگرد بر اساس استانداردهای موجود است به این منظور ابتدا باید طول و وزن دقیق میلگرد بر اساس قطر اسمی مورد نظر خود را را اندازه گیری کرده سپس وزن میلگرد به ازای یک متر طول آن را محاسبه کنیم.

 

راهنمای خرید میلگرد آنلاین 

قبل از هر خرید اطلاع از جزئیات فنی کالای مورد نظر شما امری ضروری است. کارشناسان مجموعه آهن آنلاین نیز در راه این همراه شما هستند و راهنمای خرید میلگرد پیش رو را با شما ارائه کرده‌اند. با این حال شما می‌توانید با جمع آوری اطلاعات زیر، پیش از تماس با کارشناسان آهن آنلاین خرید موفق‌تری داشته باشید.

 

استاندارد انواع میلگرد

اولین و می توان گفت بهترین برند میلگرد در ایران به نوعی مقاطع تولیدی توسط ذوب آهن اصفهان می باشد. در این واحد صنعتی مقاطع بر اساس استاندارد GOST 5781 کشور روسیه اشاره کرد. از دیگر استانداردهایی که اغلب توسط صنایع تولیدی برای تولید این محصول بکار برده می شود شامل JIS G3112  کشور ژاپن ، DIN 488 آلمان،ISO 6935 ، ISIRI 2909-1 ، ANSI/AWS D 1.4 ایالت متحده و BS 4449 انگلستان می باشد.

مقاله جدید
5 نویسنده در لیست کوتاه جایزه شعر CBC 2020 قرار می گیرند

 

سایز میلگرد

به طور معمول واحدهای صنعتی قابلیت تولید این محصول را در قطرهای بین ۶ تا ۶۰ میلیمتر تولید دارند. اما با این تفاوت که از قطرهای بین ۶ تا ۳۲ میلیمتر را به صورت معمول تولید می گردد در صورتیکه قطرهای بزرگ تر را مطابق با سفارش مشتری ساخته می شود. این داستان در طول آن هم صدق می کند. به این صورت که طول های رایج در آن برابر با ۱۲ متر بوده ولی مقاطع با قطر کمتر از ۱۰ میلیمتر به صورت کلاف روانه بازار می شود.

 

عوامل تاصیر گذار برقیمت 

همانند سایر محصولات ساختمانی، میلگرد نیز در ایران با رشد صعودی مواجه شده است که همین مسئله منجر به نگرانی صاحبان صنایع و همچنین خریداران شده است. عوامل بسیاری در این رشد قیمت دخالت دارند که می توان به آنها اشاره کرد. از جمله مهم ترین عواملی که بر قیمت میلگرد تاثیرگذار می باشد می توان به عرضه و تقاضا اشاره کرد، بدین صورت که می توان از آن به عنوان یک عامل کلیدی نام برد به گونه ای که افزایش عرضه، کاهش قیمت و افزایش تقاضا، افزایش قیمت ها را به دنبال خواهد داشت.

 

آج 

آج میلگرد: نکته مهم دیگری که می توان به عنوان راهنمای خرید میلگرد در نظر گرفت شکل آج روی میلگردها می باشد. این آج ها با قالب های متفاوتی زده می شوند و میلگردها بر اساس نوع این آج ها از نظر تحمل نیروهای کششی تقسیم بندی می شوند. یک نوع ساده آن نیز بدون آج و صاف است که برای مکان های ساده با احتمال پایین افزایش نیرو استفاده می گردند.

مقاله جدید
آیا وکیل جنایی همان وکیل کیفری است؟